10 نکته برای صرفه جویی در مصرف سوخت خودرو

آیا زمانی که نشانگر سوخت خودروی شما شروع به هشدار می کند از آن ناراحت نیستید؟ آیا تا به حال رانندگانی را دیده اید که با عجله به سمت پمپ بنزین می دوند تا سوخت بیشتری بخرند؟ منتظر نمانید تا ماشین شما از حرکت بایستد یا تا زمانی که سنج بنزین شما شروع به هشدار کند. هنگام رانندگی با خودرو، نه تنها سوخت دائمی خودرو اهمیت دارد، بلکه ضروری است که بر روی گیج بنزین نظارت داشته باشید تا متوجه شوید چقدر سوخت در باک باقی مانده است .امداد خودرو امداد جان در این شرایط با نیروهائی کاربلد و تجهیزات و امکانات کامل آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

تماس با امداد خودرو امدادجان:۴۸۲۸۷۴۴۴

10 نکته برای صرفه جویی در مصرف سوخت خودرو

نکات مطمئن در مصرف سوخت که هر راننده ای باید انجام دهد

هنگامی که قصد خرید یک خودرو را دارید، اولین چیزی که به ذهن اکثر صاحبان خودرو می رسد این است که “مصرف سوخت آن خودرو چقدر خواهد بود؟” زیرا هزینه گاز یک نگرانی بزرگ است. با این حال، اکنون می‌توانیم با پیروی از این تکنیک‌های ساده، مصرف سوخت خودروی خود را کاهش دهیم:

1. به آرامی شتاب بگیرید

بهترین راه برای صرفه جویی در سوخت این است که با سرعت ثابت سفر کنید. ما سرعت 50 کیلومتر در ساعت و در بالاترین دنده را توصیه می کنیم، بنابراین اگر در حین رانندگی صبور باشید، در یک ماه کمتر به پمپ بنزین سفر خواهید کرد.

گاهی اوقات سبقت گرفتن اجتناب ناپذیر است، اما فایده ای ندارد که از کنار یک ماشین شتاب بگیریم و به سادگی جلوی آن در مجموعه چراغ های بعدی قرار بگیریم.

2. پدال گاز را خیلی به سمت پایین فشار ندهید

این فقط به دلیل دنده شما نیست. شاید شما در دنده بالا هستید و با سرعت ثابت حرکت می کنید، اما اگر برای جلوگیری از تعویض دنده پایین تر (مثلاً به دنده سوم از چهارم) پدال گاز را تا حد زیادی به پایین فشار می دهید. شما سوخت بیشتری مصرف می کنید نه کمتر. البته اگر در حال رانندگی با خودروی اتوماتیک هستید، خودرو نسبت به شما در انتخاب دنده بهتر کار خواهد کرد، بنابراین برای اتوماتیک مشکلی ایجاد نمی‌کند.

 

3. تهویه مطبوع را خاموش کنید

در حالی که ممکن است در کشورهای آفریقایی یا در تابستان برای برخی بسیار مرطوب باشد، رانندگی در اطراف در حالی که تهویه مطبوع روشن است جذاب است. مشکل روشن بودن دائمی تهویه مطبوع در حین رانندگی این است که مقدار زیادی سوخت مصرف می کند، بنابراین توصیه می کنیم تا زمانی که می توانید آن را خاموش کنید و اگر باران نمی بارد یا زمانی که هستید با شیشه پایین رانندگی کنید. رانندگی در اطراف شهر

4. فشار باد لاستیک خود را به طور منظم چک کنید

لاستیک را مرتب چک کنید
فشار باد لاستیک ها باید به طور مرتب چک شود.

لطفا توجه داشته باشید که هرچه فشار باد لاستیک خودرو شما کمتر باشد، خودرو برای حرکت در جاده به سوخت بیشتری نیاز دارد. توصیه می کنیم هر دو هفته یکبار 5 دقیقه وقت بگذارید تا لاستیک ها را چک کنید و اگر مطمئن نیستید چه فشاری باید داشته باشند، معمولاً می توانید ارقام را نزدیک قفل داخل درب راننده پیدا کنید یا به نزدیکترین پمپ بنزین برانید. فشار لاستیک بررسی شد حتی می توانید بهترین سیستم کنترل فشار تایر را برای بررسی آسان فشار باد لاستیک نصب کنید. با استفاده از این دستگاه هر زمان که خودروی شما مشکل فشار باد لاستیک داشته باشد، از آن مطلع خواهید شد.

5. وزن غیر ضروری حمل نکنید

ماشین شما برای جابجایی وزن بیشتر به سوخت بیشتری نیاز دارد. بنابراین همانطور که یک کوله پشتی سنگین نمی پوشید مگر اینکه واقعا مجبور باشید، وسایل را در صندوق عقب ماشینتان نگذارید. هر چه کالای سنگین‌تر باشد، خودروی شما سوخت بیشتری مصرف می‌کند

6. در ساعات شلوغی رانندگی نکنید

چیزهای کمی به اندازه گیر کردن در ترافیک خسته کننده هستند. این نه تنها راهی پرهزینه برای سفر است، بلکه هر بار که در ترافیک شروع می‌کنید و توقف می‌کنید، ماشین شما برای حرکت دوباره به دنده اول و مقدار زیادی سوخت نیاز دارد. دنده دوم بدتره بهترین راه حل این است که اگر می توانید در ساعات شلوغی روز اصلاً سفر نکنید. اگر مجبور هستید زیاد در ترافیک سفر کنید، پس خرید یک خودروی هیبریدی را در نظر بگیرید که در شهر سوخت کمتری نسبت به خودروهای بنزینی یا دیزلی مصرف می کند.

7. ماشین خود را به طور منظم سرویس کنید

با تغییر روغن خودرو بر اساس برنامه تعمیر و نگهداری خودرو، خودروی شما می تواند مصرف سوخت بسیار بیشتری داشته باشد.

کیفیت روغن موتور شما واقعاً بر مصرف سوخت شما تأثیر می گذارد. همیشه مهم است که ماشین خود را به طور منظم با روغن موتور اصلی و با کیفیت خوب سرویس کنید. برای صرفه جویی در مصرف سوخت ، همیشه مطمئن شوید که روغن خودروی خود را طبق برنامه تعمیر و نگهداری خودرو خود تعویض کنید .

8. قفسه سقف ماشین خود را بردارید

در حالی که اکثر مردم دوست دارند قفسه‌های سقفی روی خودروی خود داشته باشند، حتی زمانی که لزوماً در بیشتر مواقع از آن استفاده نمی‌کنند، این امر باعث افزایش کشش می‌شود و باعث می‌شود خودروی شما سوخت بیشتری مصرف کند. اگر نمی‌توانید قفسه‌های سقفی را از بین ببرید، جدیدترین قفسه‌های سقفی را تهیه کنید که به راحتی نصب می‌شود و به‌گونه‌ای جدا می‌شود که بتوانید در زمانی که از آنها استفاده نمی‌کنید، آن‌ها را کنار بگذارید.

9. در صورت رانندگی در بزرگراه، پنجره ها و سانروف خود را ببندید

هنگامی که در بزرگراه رانندگی می کنید و با سرعت بیشتری حرکت می کنید، شکل ماشین شما بسیار مهم است. طراحان خودرو آن را آیرودینامیک می نامند و تلاش زیادی برای کاهش کشش و براق شدن خودرو انجام می دهند. هر چیزی که هنگام حرکت ماشین شما صدا ایجاد کند، سوخت بیشتری مصرف می کند. شما نمی توانید کار زیادی در مورد طراحی ماشین خود انجام دهید، اما می توانید با باز گذاشتن پنجره ها یا سانروف، از مصرف سوخت بیشتر آن در بزرگراه جلوگیری کنید. اگر هوا خیلی داغ شد از دریچه های هوا یا تهویه هوا استفاده کنید.

10. کارها یا سفرهای کمتری انجام دهید

آیا می‌دانستید وقتی ماشینی را می‌رانید که تمام روز پارک شده است، موتور سرد است و در پنج مایل اول سوخت زیادی مصرف می‌کند؟ برای صرفه جویی در مصرف سوخت ، چرا تمام سفرهای روزانه خود را در یک سفر بزرگ ترکیب نکنید؟ البته گاهی اوقات این امکان پذیر نیست اما سعی کنید از سفرهای غیر ضروری خودداری کنید.

شما آن را دارید. 10 نکته برتر که به شما کمک می کند هر ماه مقداری پول نقد در آن پول سوخت پس انداز کنید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد. اگر در مورد خودرو یا هر نکته تعمیر و نگهداری سوالی دارید ، آن را در بخش نظرات مطرح کنید.

تماس با امداد خودرو امدادجان:۴۸۲۸۷۴۴۴

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید