چگونه نشت مایع خنک کننده را پیدا کنیم؟

خنک کننده خودرو چیست؟

خنک کننده موتور خودرو یک راه حل تخصصی است که دمای ایده آل را برای کارکرد موتور خودرو حفظ می کند. با فرمول انحصاری سازندگان، خنک کننده گرمای تابش شده از موتور را جذب کرده و نقطه جوش آب را افزایش داده و نقطه انجماد را کاهش می دهد.

نقش و کاربرد مایع خنک کننده خودرو

به لطف این خنک کننده، موتور خودرو می تواند بهتر کار کند و با گذشت زمان دوام بیشتری پیدا کند. اگر مخزن مایع خنک کننده خالی باشد، موتور خودرو بیش از حد گرم می شود و منجر به انفجار می شود. بنابراین مایع خنک کننده خودرو راه حلی است که رانندگان خودرو باید به طور مرتب آن را بررسی و بازرسی کنند.

در حین کارکرد خودرو، سوخت در سیلندر سوخته و باعث آزاد شدن مقدار زیادی گرما می شود. و هنگامی که حرارت بیش از حد بالا باشد، قدرت موتور کاهش می یابد و منجر به آسیب به جزئیات و استرس حرارتی می شود. در عین حال، اثر روان کنندگی روغن کاهش می یابد. از آن زمان، اصطکاک سطح موتور به طور همزمان افزایش می یابد و بر عملکرد و عمر موتور خودرو تأثیر می گذارد.

خطرناکتر این است که وقتی روغن به دمای 200 تا 300 درجه سانتیگراد برسد، خود به خود مشتعل می شود و به طور بالقوه خطر آتش سوزی و انفجار را ایجاد می کند. بنابراین مایع خنک کننده خودرو به عنوان پلی برای انتقال حرارت از بدنه موتور به مخزن خنک کننده عمل می کند تا دمای موتور خودرو از حد مجاز بیشتر نشود.

علاوه بر این، یکی از نقش های ضروری مایع خنک کننده موتور، روانکاری و جلوگیری از خوردگی قطعات است. اگر مایع خنک کننده موتور نباشد، بلکه آب فیلتر شده معمولی باشد، موتور خودروی شما به دلیل خوردگی به سرعت از بین می رود.

بنابراین بدون شک نشت مایع خنک کننده به مرور زمان عواقب شدیدی را در پی خواهد داشت. آب خنک کننده ناکافی یا مایع خنک کننده کم به طور مستقیم بر توانایی موتور برای خنک شدن تأثیر می گذارد. کارکرد موتور در شرایط طولانی مدت با دمای بالا با نشتی مایع خنک کننده ممکن است منجر به عواقب جدی بسیاری شود که ممکن است هشدار داده نشود.

خنک کننده ماشین
مایع خنک کننده مانند خون یک ماشین است.

نشانه هایی که نشان می دهد ممکن است نشت مایع خنک کننده داشته باشید

اگر نشت مایع خنک کننده در سیستم خودکار شما وجود داشته باشد، ممکن است بلافاصله متوجه این علائم شوید زیرا کاملاً قابل مشاهده هستند و به راحتی قابل درک هستند.

  • بو/عطر شیرین پس از رانندگی یا ظاهر شدن در اطراف خودرو از وسیله نقلیه می آید. ممکن است از پشت فرمان نیز بوی آن را حس کنید.
  • پس از دور شدن از پارکینگ، گودال‌های زیر خودرو به رنگ‌های نارنجی، سبز، صورتی یا آبی-سبز ظاهر می‌شوند. در توضیح رنگ‌ها، سازندگان مایع خنک‌کننده معمولاً از آن رنگ‌ها برای متمایز کردن مایع خنک‌کننده از سایر مایعات مورد استفاده در خودروها استفاده می‌کنند. روغن موتور طلایی/زرد تیره یا مشکی (هنگامی که کثیف است) و قرمز تیره برای روغن انتقال است.
  • ماشین بدون دلیل معمولی که بررسی کرده اید داغ یا بیش از حد گرم می شود.

با توجه به آنچه گفته شد، در زیر 5 مکان متداول وجود دارد که می توانید نشت مایع خنک کننده را که ممکن است بخواهید به دقت مراقب آن باشید، بیابید، بنابراین بیایید دنبال کنیم.

چگونه نشت مایع خنک کننده را پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن نشتی مایع خنک کننده ، ماشین را تا زمانی که موتور گرم شود برانید. پس از آن، در صورت امکان، ماشین خود را روی پیاده‌روی تمیز و خشک یا در مسیری امن و تمیز پارک کنید.

سپس ماشین را خاموش کنید و بگذارید خنک شود. مراقب باشید که وقتی ماشین گرم می شود، مایع خنک کننده داغ و تحت فشار باشد. درپوش حوض یا درپوش رادیاتور را باز نکنید. و سپس همه ما زیر کاپوت قرار می گیریم.

پس از 15 دقیقه خنک شدن خودرو، به دنبال آب ضد یخ به زیر خودرو بگردید. اگر هیچ مایعی وجود ندارد که بوی مایع خنک‌کننده را می‌دهد، روی زانوهای خود فرود بیایید تا قسمت زیرین ماشین خود را اسکن کنید و ببینید آیا می‌بینید چیز دیگری مرطوب است یا چکه می‌کند.

1. رادیاتور ترک خورده / سوراخ / پاره شده است

رادیاتور قطعه ای است که به دلیل ماهیت کارکرد آن، فرسودگی زیادی می کند. با گذشت زمان، رادیاتورها خورده می شوند. و این ممکن است دلیل رایج سوراخ شدن رادیاتور باشد که باعث نشت آب خنک کننده می شود.

علاوه بر این، واشر بین رادیاتور و مخزن ممکن است فرسوده شود و باعث نشتی شود. همچنین ممکن است از یکی از لوله های متصل به رادیاتور نشتی وجود داشته باشد. با گذشت زمان این لوله ها شکننده می شوند و به راحتی می شکنند.

2. درپوش رادیاتور مایع خنک کننده

درپوش مخزن آب خنک کننده نه تنها وظیفه جلوگیری از خروج مایع خنک کننده را بر عهده دارد، بلکه از فشار پایدار داخل آن نیز اطمینان حاصل می کند. هنگامی که درپوش رادیاتور به درستی کار می کند، یک سپر محافظ ایجاد می کند و رادیاتور را در شرایط کاری مناسب در فشار صحیح نگه می دارد.

با این حال، با گذشت زمان، درپوش رادیاتور فرسوده می‌شود و نمی‌تواند به خوبی محافظ اصلی رادیاتور ایجاد کند. از آنجا، آب خنک کننده می تواند به بیرون نشت کند. بنابراین اولین نقطه ای که می توانید برای یافتن نشت مایع خنک کننده بررسی کنید می تواند درپوش رادیاتور مایع خنک کننده باشد.

3. واشر پوشش سر سیلندر شکسته

شاید ندانید که واشر پوشش سر وظیفه جدا نگه داشتن روغن موتور و مایع خنک کننده را بر عهده دارد. هنگامی که یک قطعه چوب شور کم کار می شود، ممکن است حتی ندانید که چه اتفاقی می افتد زیرا ممکن است نشتی داخل آن باشد.

با این حال، ممکن است متوجه مایع خنک کننده در روغن موتور شوید یا برعکس. همچنین مشاهده خواهید کرد که دمای موتور شروع به افزایش می کند. در نهایت، مایع خنک‌کننده به بیرون از موتور نشت می‌کند که نشان‌دهنده مشکلات شدیدتر است.

4. پمپ خراب است

پمپ آب وظیفه گردش آب خنک کننده در سیستم را بر عهده دارد و توسط یک تسمه کنترل می شود. این تسمه به میل لنگ موتور متصل می شود اما این قسمت ممکن است دچار خوردگی و نشتی شود.

خود پمپ آب نیز می تواند تحت تأثیر تأثیرات خارجی باشد که منجر به نشتی می شود. در هر صورت، اگر پمپ به درستی کار نکند، مایع خنک کننده نمی تواند به درستی حرکت کند، که باعث گرم شدن بیش از حد موتور می شود.

5. مخزن آب کمکی خنک کننده موتور معیوب است

در محفظه موتور خودرو، یک مخزن مایع خنک کننده اضافی خواهید دید. توسط شیلنگ قابل انعطاف به رادیاتور متصل می شود. وظیفه اصلی آن تامین مایع خنک کننده رادیاتور در صورت نیاز است. با این حال، زمان باعث پیری مخزن آب خنک کننده کمکی می شود که می تواند منجر به ترک خوردگی شود و شروع به نشت کند.

پس از بررسی هر قسمت بالا، اما هنوز نشت را پیدا نکردید، همراه با بویی که در داخل وسیله نقلیه شما نسبت به بیرون قوی به نظر می رسد، ممکن است مشکل در داخل بخاری باشد. معمولا بخاری های خودرو از یک هسته کوچک رادیاتور برای گرم کردن کابین استفاده می کنند. اگر تشک ماشین به طور ناگهانی خیس شد یا به نظر می رسد که شیشه ها سریعتر از حد معمول مه می گیرند، ممکن است هسته بخاری با مشکلاتی دست و پنجه نرم کند. پیدا کردن و رفع مشکلات هسته بخاری بسیار سخت است زیرا بخشی از سیستم تهویه مطبوع است که توسط داشبورد پنهان شده است. اگر این مورد روبروی شماست، مگر اینکه با ابزارها و پروژه‌های خودتان آشنا باشید، با پشتیبانی تکنسین تماس بگیرید.

اگر نمی توانید نقطه نشتی مایع خنک کننده را پیدا کنید، چه کاری باید انجام دهید؟

پیدا نکردن نشتی مایع خنک‌کننده در این موقعیت‌های بالا تضمین نمی‌کند که نیازی به مواجهه با نشتی مخفی ندارید. هنگامی که موتور شما کاملاً خنک شد، سطح مایع خنک کننده خود را بررسی کنید تا ببینید آیا پایین است یا خیر. نشانگر سطح مایع خنک کننده در کنار مخزن پلاستیکی شفاف است و سطح آن باید بین علامت حداقل و حداکثر باشد. اگر مخزن هنوز پر است، احتمالا بو ناشی از نشت مایع خنک کننده نیست.

از طرف دیگر، اگر سطح مخزن زیر حداقل علامت باشد یا مدتی خشک شده باشد، ممکن است مشکل داشته باشید.

نشتی مایع خنک کننده را پیدا کنید
اگر نمی توانید نقطه نشتی مایع خنک کننده را پیدا کنید وقت آن است که از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید. 

با نشت مایع خنک کننده چقدر می توانید رانندگی کنید؟

آیا تا به حال فکر کرده اید که با نشتی مایع خنک کننده چقدر می توانید رانندگی کنید؟ اگر با این مشکل دست و پنجه نرم می کنید، پیشنهاد می کنیم در اسرع وقت روش هایی را برای رفع آن بیابید و از دست نخورده ماندن یا نادیده انگاشتن آن خودداری کنید. باید بدانید که هرگونه مشکل مربوط به سیستم خنک کننده یا مخزن خنک کننده به عنوان روش های خود ترمیم کننده برطرف نمی شود و حتی می تواند سریعتر فرسایش یابد. علائم اولیه نشت مایع خنک کننده خودرو به سختی قابل مشاهده نیست. بنابراین همیشه باید به علائم احتمالی توجه داشته باشید تا در میانه راه در جاده کشیده نشوید.

اگر شانس خود را باور دارید و به تازگی متوجه نشت مایع خنک‌کننده در خودروی خود شده‌اید، رانندگی چند روزه با خودروی خود ممکن است هنگام پر کردن مخزن مایع خنک‌کننده با آب خالص در صورت کم شدن آن قابل تحمل باشد.

با این حال، با نسبت مناسب 50-50 مایع خنک کننده و مخلوط آب، همیشه ایده آل است تا مخزن سیستم خنک کننده شما را پر کند که مناسب ترین در زمستان است. اگر فقط در یک شب سرد زمستان به مخزن آب اضافه کنید، به زودی به یخ تبدیل می شود. و یخ در هر سیستم موتوری هرگز نشانه خوبی نیست. ناحیه منبسط شده ای که یخ ایجاد می کند ممکن است رادیاتور و شیلنگ های ترمز را در سیستم خنک کننده منفجر کند، سر سیلندر یا بلوک موتور را ترک کند و سپس به آرامی به موتور و سیستم خنک کننده خودرو آسیب برساند. به طور کلی، مایع خنک کننده خودرو نقطه انجماد خود را در حدود -35 درجه فارنهایت تا -36 درجه فارنهایت کاهش می دهد تا از آسیب ناشی از آب یخ زده جلوگیری کند. بنابراین، خودروی خود را به زودی بررسی و تعمیر کنید تا از آسیب جدی تر و گران قیمت موتور جلوگیری کنید.

توجه داشته باشید که خنک کننده اتیلن گلیکول در صورت مصرف تصادفی سمی است. این خطر می تواند در هر زمانی اتفاق بیفتد، که در آن بیشترین خطرات مربوط به کودکان و حیوانات خانگی است زیرا بوی شیرین آن می تواند جذب افراد ناخودآگاه در مورد آن شود. بنابراین همیشه محلول را از دسترس کودکان خود دور نگه دارید و هنگام برخورد با آن از وسایل محافظ استفاده کنید.

نتیجه

در بالا دقیق ترین دستورالعمل ها در مورد چگونگی پیدا کردن نشتی مایع خنک کننده وجود دارد  که می خواهیم با شما به اشتراک بگذاریم. امیدواریم اشتراک‌گذاری بالا بررسی و نگهداری مخزن خنک‌کننده، سیستم خنک‌کننده و موتور خودروی خود را به طور کلی برای شما آسان‌تر کند. اما اگر خودتان نمی توانید آن را بررسی کنید، می توانید ماشین را به یک مکانیک حرفه ای بیاورید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید