چند دلایلی که چراغ های ترمز خودرو خاموش نمی شوند!؟

دلایل آن می تواند هر چیزی باشد، از خرابی مدار گرفته تا از کار افتادن پدال ترمز. یک دکمه به سبک پیستون وجود دارد که مدار را کامل می کند. با فشار دادن سوئیچ ترمز، مدار باز شده و چراغ ها روشن می شوند.

امداد خودروی امدادجان با سابقه درخشان و رضایت بالای مشتریان، به عنوان یک برند قابل اعتماد در زمینه امدادرسانی جاده ای شناخته شده است.

چراغ های ترمز خودرو چگونه کار می کنند؟

سیستم ترمز شما، که شامل چراغ های ترمز شما می شود، از پدال ترمز، ضربه گیر، سوئیچ چراغ ترمز، چراغ ها، فیوزها و سیم کشی تشکیل شده است. هنگامی که پدال ترمز را فشار می دهید، با سوئیچ چراغ ترمز مربوطه تماس پیدا می کند و به چراغ های ترمز اجازه می دهد تا روشن شوند.

قطعات الکتریکی از این سوئیچ برای اطلاع دادن به چراغ های ترمز شما هنگام پایین آمدن پدال استفاده می کنند. وقتی پدال ترمز را رها می کنید، مهاجم سوئیچ چراغ عقب ترمز را جدا می کند که چراغ های عقب ترمز را خاموش می کند.

اگرچه این توضیح ساده ای از نحوه عملکرد چراغ های ترمز است، آسیب به ضربه گیر یا سوئیچ چراغ ترمز ممکن است منجر به مشکلات چراغ ترمز شود.

چرا چراغ های ترمز خودرو پس از خاموش کردن اشتعال خاموش نمی شوند؟

تشخیص مشکل سوئیچ ترمز یا پدال برای رفع صحیح آن ضروری است. برای پیدا کردن سوئیچ می توانید ساقه پدال ترمز را بررسی کنید. یا بردن خودرو به مکانیک متخصص نیز تصمیم عاقلانه ای خواهد بود.

چند بار فشار دادن و فشار دادن پدال ترمز ممکن است به اتصال سوئیچ و چراغ های عقب کمک کند. یک درپوش لاستیکی وجود دارد که دکمه پیستونی را فشار می دهد. اگر به درستی کار نمی کند، ممکن است نیاز به تعویض درپوش لاستیکی داشته باشید.

در اینجا دلایل خاموش نشدن چراغ های ترمز حتی در زمان خاموش بودن خودرو آورده شده است.

سوئیچ ترمز کار نمی کند

اگر سوئیچ گیر کرده باشد یا به درستی کار نکند، چراغ های ترمز خاموش نمی شوند . ممکن است برای رفع مشکل نیاز به تنظیم یا تعویض سوئیچ ترمز داشته باشید.

اگر چراغ های ترمز برای مدت طولانی روشن باشند، باتری خودرو شروع به تخلیه می کند. متخصصان پیشنهاد می کنند در هنگام مواجهه با این مشکل، باتری خودرو را جدا کنید. مطمئن شوید که در مصرف باتری صرفه جویی کرده اید تا ماشین روشن شود تا مشکل حل شود.

چراغ های ترمز خاموش نمی شوند
چیزهایی که باید در مورد چراغ های ترمز بدانید مشکل را خاموش نمی کند 

با توجه به نکات تعمیر و نگهداری متخصص ، چسبیدن سوئیچ ترمز شایع ترین دلیل روشن ماندن چراغ ها است. برای شناسایی مشکل می توانید سوئیچ را از روی پدال ترمز تعویض کنید.

عیب یابی سوئیچ ترمز به کشف مشکل اصلی کمک می کند. اگر سوئیچ ترمز از کار افتاده است به سراغ تعویض بروید.

 

پدال ترمز گیر کرده است

گیرکردن پدال ترمز می تواند دلیل دیگری برای روشن ماندن چراغ های ترمز باشد. اگر پدال ترمز سوئیچ را به درستی نبندد چراغ های ترمز خاموش نمی شوند .

تا زمانی که اتصال بین سوئیچ و پدال فعال شود، چراغ ها روشن می مانند. درپوش لاستیکی نیز در این فرآیند کارهای زیادی برای انجام دارد. به تنظیم مناسب پدال ترمز کمک می کند .

ضایعات یا خوردگی بین سوئیچ و پدال نیز ممکن است بر روند تأثیر بگذارد. مراجعه به متخصصان برای حل این مشکل در کمترین زمان عالی خواهد بود.

اگر مشکل برطرف نشد، مطمئن شوید که به خودروی خود سرویس و نگهداری حرفه ای بدهید.

همه آنچه باید در مورد چراغ های ترمز بدانید خاموش نمی شوند
چراغ های ترمز خاموش نمی شوند – دلایل احتمالی را بشناسید

خرابی سوئیچ چراغ ترمز یا سنسور

این واضح ترین دلیل کار نکردن چراغ های ترمز شماست. هنگامی که سوئیچ داخل سیستم ترمز از کار می افتد، چراغ های شما خاموش نمی شوند. سوئیچ ها و سنسورها در سیستم ترمز به چراغ ها اطلاع می دهند که آیا پدال بالا یا پایین است.

اگر یکی از اینها خراب باشد، چراغ ها پیام اشتباهی دریافت می کنند. سوئیچ پدال ترمز نزدیک پدال ترمز شما قرار می گیرد و ممکن است مرتباً تنظیم شود.

نقص فنر پدال ترمز

پدال ترمز دارای فنری است که به آن اجازه می دهد پس از رها کردن آن به حالت اولیه خود بازگردد. این بهار ممکن است با افزایش سن ضعیف شود.

چون پدال به حالت عادی خود برنمی گردد، چراغ های ترمز روشن می مانند. علاوه بر این، ممکن است باعث شود لنت ترمز شما درگیر بماند و در نتیجه سایش لنت و روتور افزایش یابد.

نقص سیستم الکتریکی

یک مشکل در سیستم الکتریکی می تواند بر اجزای مختلفی از جمله چراغ های ترمز تأثیر بگذارد. این نقص ها ممکن است باعث شود چراغ ها روشن بمانند، روشن نشوند یا فقط به طور متناوب کار کنند.

این ممکن است سخت ترین مشکل برای حل باشد و تا زمانی که تمام احتمالات دیگر تمام نشده اند نباید در نظر گرفته شود.

لامپ نادرست نصب شده است

این غیر معمول است، اما اگر به تازگی چراغ های عقب یا ترمز خود را به روز کرده باشید، ممکن است رخ دهد. دو نوع لامپ وجود دارد که هر کدام یک یا دو مدار دارند.

نصب یک لامپ با یک مدار در یک سوکت با دو مدار ممکن است مدار را قطع کرده و باعث روشن شدن چراغ های ترمز شود.

چراغ ترمز ماشین
نصب نادرست لامپ ها می تواند دلیلی پس از به روز رسانی چراغ های عقب یا ترمز باشد. 

نحوه تعمیر چراغ های ترمز خودرو که خاموش نمی شوند

پروژه های قبلی خود را بررسی کنید

اگر به تازگی یک سیستم پس از فروش نصب کرده اید که نیاز به حذف یا تعویض مجموعه چراغ عقب دارد، باید به عقب برگردید و کار خود را دوباره بررسی کنید. 

اگر هر یک از سیم‌کشی‌ها را تغییر دادید، مجدداً بررسی کنید که طبق دستورالعمل‌های سازنده بازار به درستی وصل شده باشد.

سیم کشی ترمز را بررسی کنید

سیم کشی زیر مجموعه چراغ عقب و زیر داشبورد نزدیک کلید چراغ ترمز را بررسی کنید. حتی اگر سیم و عایق به نظر در شرایط خوبی هستند، ممکن است مشکل سیم کشی داشته باشید.

همچنین بهتر است فیوزهای زیر کاپوت و داخل کابین را بررسی کنید. اگر فیوز منفجر شود، کلید چراغ ترمز ممکن است به درستی کار نکند.

همچنین می‌توانید به دفترچه راهنمای خدمات سازنده مراجعه کنید تا ببینید سیستم ترمز از کدام زمین‌ها استفاده می‌کند. بررسی کنید که زمین تمیز، محکم و در شرایط کارآمد باشد.

سوئیچ چراغ ترمز را تست کنید

سوئیچ چراغ ترمز یک مکانیسم بسیار اساسی است که به احتمال زیاد می توانید خود را با یک مولتی متر آزمایش کنید. 

هنگامی که کلید را فشار می دهید، مدار باید باز باشد و هیچ تداومی وجود نداشته باشد. این کار چراغ های ترمز را خاموش می کند. هنگامی که سوئیچ آزاد می شود، نباید هیچ وقفه ای ایجاد شود. این کار چراغ های ترمز را فعال می کند.

پس از اینکه تداوم را تأیید کردید، مطمئن شوید که مقاومت منتقل شده از طریق سوئیچ درست است. 

یک سوئیچ معیوب ممکن است تست تداوم را پشت سر بگذارد اما نتواند الکتریسیته کافی برای روشن کردن چراغ های ترمز را منتقل کند. مشخصات دقیق سوئیچ باید در دفترچه راهنمای سرویس OEM مشخص شود.

شماتیک سیم کشی هنگام بررسی کانکتور سوئیچ چراغ ترمز مفید است. این به شما توصیه می کند که کدام پین ها را به منظور روشن کردن چراغ های ترمز خود وصل کنید. دفترچه راهنما ممکن است توصیه های تشخیصی و اطلاعات بیشتری در مورد رفتار مورد نظر سیستم ارائه دهد.

سوئیچ چراغ ترمز را تست کنید
یک سوئیچ معیوب ممکن است آزمایش را پشت سر بگذارد اما نتواند الکتریسیته کافی برای فعال کردن چراغ های ترمز را منتقل کند. 

چگونه چراغ های ترمز را برای عملکرد صحیح بررسی کنیم

چندین تکنیک برای آزمایش عملکرد چراغ های ترمز وجود دارد. در حالی که ممکن است ترجیح دهید برای انجام این کار به پانل ابزار پیشرفته خود تکیه کنید، اما هیچ چیز بهتر از تجربه رفتار چراغ ترمز برای خودتان نیست. در اینجا چند روش ساده وجود دارد:

درخواست کمک کنید

برای تست چراغ های ترمز خود، کافی است از یکی از دوستان، اعضای خانواده، همسایه یا مسافر خود بخواهید هنگام تماشای خودرو، پدال ترمز را فشار دهد یا در حین انجام حرکات پا، چراغ ها را بررسی کنید.

انعکاس در ویترین فروشگاه

وقتی از خانه دور هستید، به دنبال یک منطقه خرید با پارکینگ درست روبروی یک فروشگاه باشید. ویترین فروشگاه را می توان به عنوان آینه استفاده کرد. اگر ترافیک و رفت و آمد پیاده اجازه می دهد، خودرو خود را به جای پارک جلوی پنجره شیشه ای برگردانید.

حالا آینه عقب خود را چک کنید و از ترمز استفاده کنید. اگر همه چیز مرتب است، همه چراغ های ترمز باید روشن شوند. همچنین باید چراغ های راهنما و فلاشرهای اضطراری عقب را بررسی کنید.

با موتور خاموش و احتراق خاموش تکرار کنید. برای اقدامات بیشتر، سایت‌هایی را که بدون عملیات سبک هستند، یادداشت کنید. اگر اشتعال خاموش باشد، چراغ های راهنما کار نمی کنند.

آن را با درب گاراژ امتحان کنید

اگر در خانه هستید، ماشین خود را در گاراژ پارک کنید و در را پشت سر خود قفل کنید. اگر هنگام فشار دادن پدال ترمز در یک گاراژ تاریک، چراغ های ترمز شما روی درب گاراژ منعکس می شود، می توانید از نمای عقب یا آینه های جانبی خود را ببینید.

این استراتژی همچنین می تواند در یک پارکینگ سرپوشیده دور از خانه استفاده شود. به سادگی به محل پارک خود برگردید و آینه دید عقب خود را برای فعال شدن چراغ ترمز در حین ترمز بررسی کنید. 

این همچنین یک تکنیک عالی برای آزمایش سایر مسائل روشنایی است، مانند زمانی که چراغ‌های عقب شما روشن نمی‌شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید