چندین نکته برای قوی شدن کولر ماشین

قوی شدن کولر ماشین با رعایت نکاتی امکان پذیر است. در این مقاله به ارائه این نکات پرداخته و توضیحاتی در این باره در اختیار شما قرار می دهیم.

پرسنل مجرب ما در کمترین زمان کنار شما خواهد بود
تعمیرات همراه با گارانتی
همین حالا تماس بگیرید….

یکی از مشکلاتی که برای خودرو بوجود می آید ، ضعیف کار کردن کولر و خنک نبودن باد آن است. تحمل این مشکل در روزهای بسیار گرم تابستان ، دشوار است. بنابراین خودروداران تمایل دارند که سریعتر این مشکل را حل کنند.

حل انواع مشکلات بوجود آمده برای خودروها توسط امداد خودروهای مجرب و متخصص انجام می شود. یکی از این امدادخودروهای حرفه ای و مجرب ، امدادجان می باشد که با تعرفه مناسبی به ارائه خدمات مکانیکی ، تعویض روغنی ، پنچرگیری ، تعمیرات قفل ، تعمیرات بدنه و … در محل اقدام می کند و هیچگونه محدودیت مکانی و زمانی برای ارائه این خدمات ندارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره پنچرگیری سیار
با ما همراه باشید .

بررسی عملکرد کولر خودرو

پیش از ارائه دستورالعمل های قوی شدن کولر ماشین ، به بررسی عملکرد کولر خودرو می پردازیم. سیستم خنک کننده خودرو بدین صورت است که سیالی میان منبع گرم و سرد جابه جا شده و حرارت لازم مبادله می شود تا باد خنک به داخل خودرو بوزد.

در کولر ، نخست گاز در کمپرسور که نیروی خود را توسط تسمه دینام از موتور می گیرد را فشرده نموده و با فشار بالا به طرف کندانسور ارسال می کند. گاز با از دست دادن حرارت خود در قسمت کندانسور به مایع تبدیل شده و سپس از لوله مویی گذر می کند. در این شرایط گاز به علت افت فشار ، در حالت دوفازی به سر می برد. زمانی که این ماده به اواپراتور ورود می کند ، حرارت لوله ها را جذب کرده و به گاز تبدیل می شود. در اینجای کار ، فن شروع به کار کردن می کند و هوای درون کابین را به طرف لوله ها می فرستد. زمانی که هوا خنک می شود به طرف کابین رفته و سرنشینان را خنک می کند.

دلایل خرابی کولر ماشین

به منظور قوی شدن کولر ماشین بهتر است با دلایل خرابی آن آشنا باشیم. خرابی کمپرسور ، خرابی کندانسور ، خرابی شیر انبساط ، نقص خشک کننده ، خرابی اواپراتور ، خرابی فن و سایر قطعات سیستم خنک کننده موجب می شود که باد کولر خنک نباشد.

خرابی خودرو با توجه به کیفیت باد کولر معلوم می شود. مسلماً زمانی که باد کولر گرم است و مانند همیشه خنک نیست ، کولر خراب است. یکی دیگر از نشانه های خرابی کولر ، روشن نشدن آن است که به وضوح نشان می دهد که کولر خراب است. اگر کولر در زمان روشن شدن ، صدایی ایجاد می کند حتماً خراب است و به بررسی فوری نیاز دارد. بهتر است زمانی که کولر خاموش است از آن استفاده نکنید و آن را خاموش کنید تا آسیب دیدگی کولر بیشتر نشود. مکانیک های امدادجان می توانند نقص سیستم خنک کننده انواع خودروهای قدیمی و پیشرفته را تعمیر کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیرکار خودرو با ما همراه باشید .

سرویس های دوره ای به قوی شدن کولر ماشین شما کمک می کنند. سرویس های دوره ای از خوروی خود را به امدادجان بسپارید. امدادجان علاوه بر خدمات دهی در این زمینه ، خدمات دیگری مانند حمل خودرو و نصب انواع قطعات و سیستم ها بر روی خودرو را انجام می دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت جرثقیل یدک کش نیسان
با ما همراه باشید .

نحوه شارژدهی به کولر خودروهای ایرانی و خارجی

گازی که در سیستم خنک کننده خودرو مورداستفاده قرار می گیرد ، گاز R134 است. طبیعی است که با گذشت زمان ، میزان این گاز کاهش پیدا کند. خوشبختانه ، این مشکل راه حل دارد. در واقع با شارژ کردن گاز کولر می توان این مشکل را حل کرد. شارژ گاز کولر با توجه به نوع خودرو در زمان مختلفی انجام می شود. اغلب خودروها معمولاً دو سالی یکبار نیاز به شارژ دارند. نکته ای که خودروداران باید به آن توجه داشته باشند ، استفاده از گازی است که با گاز مورداستفاده در کولر آنها یکسان باشد. اگر گاز موجود در کولر با گازی که کولر را با آن شارژ می کنیم ، متفاوت باشد شاهد کاهش راندمان کولر خواهیم بود. بنابراین به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید.

نکات کاربردی برای قوی شدن کولر ماشین

با رعایت این نکات می توانید شاهد عملکرد بهتر کولر خودروی خود باشید :

– خودرو را در زمان پارک و توقف در موقعیتی پارک کنید که سایه باشد و در معرض مستقیم تابش آفتاب نباشد.

– به یاد داشته باشید که کولر را در سرعت و دور موتور پایین ، روشن کنید و مدتی بعد از روشن شدن به تدریج سرعت فن را زیاد کرده تا باد داغ موجود در لوله های تهویه به سمت بیرون هدایت شود.

– برای عملکرد بهتر کولر و موتور خودرو باید در سربالایی و ترافیک های سنگین ، کولر را برای لحظاتی خاموش نموده و سپس روشن کنید.

– به منظور قوی شدن کولر ماشین در زمانی که سرعت خودرو بسیار پایین است ، خودرو را در حالت دنده سنگین قرار دهید.

– به محض نشستن بر روی صندلی خودرو ، کولر را روشن نکنید و اندکی صبر نموده و شیشه ها را پایین دهید تا هوا به داخل بیاید و حرارت موجود در ماشین به بیرون فرستاده شود.

– هر اندازه که دوست داشتید از کولر خودروی خود استفاده کنید و این تصور غلط را که روشن بودن کولر موجب افزایش مصرف سوخت می شود را دور بریزید.

– زمانی که در جاده محبوس و یا جاده واقع در هوای آلوده حرکت می کنید ، کلید گردش داخلی کولر را فعال نموده تا سبب سریعتر سرد شدن داخل ماشین شود.

– پیش از شروع فصل گرما به منظور قوی شدن کولر ماشین حتماً یک بازدیدی از کولر خودرو انجام دهید و آن را سرویس کنید.

– به بازدید از آب رادیاتور اهمیت دهید. اگر آب رادیاتور کم باشد ، موتور به شدت داغ کرده و در این شرایط ، موتور خنک نمی کند.

– سرویس و تعمیر کولر را به دست تکنسین های حرفه ای دهید که کاملاً بر کار خود مسلط هستند.

امیدواریم با توجه به موارد فوق بتوانید بهترین عملکرد را از کولر خودروی خود شاهد باشید و از خنکی باد کولر خودروی خود لذت ببرید. شما می توانید در این زمینه با کارشناسان امدادجان مشاوره کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شماره امداد خودرو با ما همراه باشید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید