چندین علت بوی بنزین داخل ماشین

علت بوی بنزین داخل ماشین را بررسی می کنیم تا رانندگانی که از بروز این مشکل در ماشین خود نگران هستند ، بدانند که چه باید بکنند.

یکی از مشکلاتی که گاهاً برای اغلب خودروها بوجود می آید ، استشمام بوی بنزین در خودرو است. برخی از خودروداران از بروز این مشکل به شدت نگران شده و احساس خطر می کنند. اما ممکن است این مشکل دردسرساز نباشد و ایمنی شما را به خطر نیاندازد.

اما به هر حال این مشکل چه خطرناک باشد چه نباشد ، باید در اسرع وقت رسیدگی شود تا موجب ناراحتی راننده و سرنشینان نشود. برای حل این مشکل می توانید با مکانیک های سیار امداد خودروی امدادجان تماس بگیرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیرکار خودرو با ما همراه باشید .

دلایل پخش شدن بوی بنزین در خودرو ، موارد زیر هستند :

نشتی بنزین از بخش های گوناگون خودرو

اولین علت بوی بنزین داخل ماشین ، نشتی بنزین است. مسلماً اغلب راننده ها با پخش شدن بوی بنزین در خودرو به این مورد شک می کنند. این نشتی ممکن است از بخش های گوناگون باشد. منبع نشتی ممکن است باک ماشین یا شلنگ های متصل به آن باشد که با گذشت زمان ، آسیب می بینند. لوله های انتقال سوخت ، مورد دیگری هستند که بنزین از آن نشت می کند.

زمانی که سوخت در لوله های آسیب دیده و کهنه به جریان می افتد ، بوی بنزین احساس می شود. سرویس های دوره ای از خودرو ، کمک زیادی به پیشگیری از بروز این مشکل می کند. از بهترین سرویسکاران و تعمیرکاران بخواهید که خودروی شما را سرویس و تعمیر کنند.

خرابی و کثیفی فیلتر بنزین و اتصالات ورودی و خروجی و … منبع بروز این مشکل هستند. کثیفی و خرابی فیلتر نه تنها سبب پخش بوی بنزین در خودرو می شود ، بلکه مشکلات دیگری از جمله شتاب نگرفتن ، کاهش توان موتور و … را به دنبال دارد.

هواگیری باک بنزین ، علت بوی بنزین داخل ماشین

همواره بنزین ، گرما را به خود گرفته و در اثر این مسئله بخاراتی را منتشر می کند. تولید این بخارات در فصل گرم بیشتر است. در این شرایط ممکن است باک بنزین ، هواگیری نکند. البته عدم هواگیری ممکن است دلیل دیگری مانند خرابی حباب گیر بنزین داشته باشد. این مسئله سبب می شود که بوی بنزین در کابین پخش شود.

به منظور اطمینان از سلامت حباب گیر بنزین باید از یک دستگاه جی پی اس مخفی در زمان بنزین زدن استفاده کنند. اگر حباب گیر مشکل داشته باشد ، باک در زمان سوخت گیری معمولاً بنزین به سمت بیرون پرت می کند. نتیجه دیگر خرابی این قطعه ، اختلال در گاز خوردن خودرو است. برای حل مشکل باید حباب گیر را عوض کرد.

نقص انژکتور و سنسور اکسیژن

علت بوی بنزین داخل ماشین ممکن است نقص انژکتور و سنسور اکسیژن باشد. اگر این قطعات خراب و یا کثیف باشند ، بنزین خام سوخته و از اگزوز خودرو یک بوی بنزین بسیار تند احساس می شود.

خرابی انژکتور و سنسور اکسیژن به شکل های دیگری نشان داده می شوند. به طور مثال وجود دوده سفید در پیرامون اگزوز ، روشن شدن چراغ چک ، دوده گرفتن شمع ها ، کارایی نامناسب موتور در زمان درجا کار کردن و … از نتایج خرابی و کثیفی انژکتور و سنسور اکسیژن هستند. خام سوزی بسیار زیاد بنزین خودرو ، نشان می دهد که باید قطعات انژکتور و سنسور اکسیژن را چک کرد.

شل شدن درب باک

یک علت بوی بنزین داخل ماشین ، شل شدن درب باک است. شاید این مورد کمتر به ذهن رانندگان خطور کند. اما همین دلیل ساده می تواند منجر به پخش بوی بنزین در خودرو شود. درب باک بنزین به این دلیل تعبیه شده است که گرد و غبار و زباله به باک وارد نشود. اگر درب باک به شکل های گوناگون معیوب شود ، درب باک بسته نشده و بوی شدیدی به اطراف پخش می شود. اگر خودروی شما تصادف کند ، حتماً باید درب باک را چک کنید که دچار مشکل نشده باشد و کاملاً چفت شده باشد. خدمات سرویس و تعمیرات خودرو را از حرفه ای ترین امدادخودروی ایران که در زمینه های دیگر مانند حمل خودرو و پنچرگیری و … تخصص دارد ، بخواهید. امدادخودروی امدادجان ، تمامی خدمات خود را تضمین می کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه جرثقیل حمل خودرو
با ما همراه باشید .

خرابی کنیستر ، علت بوی بنزین داخل ماشین

کنیستر ، محفظه ای انباشته از ذغال فعال است که یک سر شلنگ آن به باک و یک سر دیگر آن به موتور می رسد. این قطعه مانع از ورود بخارات بنزین به هوا می شود. وجود کنسیتر نه تنها در بهینه سازی مصرف سوخت اثرگذار است بلکه در کاهش میزان آلودگی هوا تأثیر دارد. اگر در زمان رانندگی متوجه بوی بنزین شدید ، باید موارد مختلفی را چک کنید که یکی از آنها ، کنیستر بنزین است. محل نصب کنیستر بر روی خروجی باک است. گازهای برخواسته از بنزین تحت گرما به کنیستر جذب می شود تا کنسیتر آن را از باک بیرون کند.

یک علت بوی بنزین داخل ماشین ، خرابی کنیستر است که بیشتر در فصول گرم رخ می دهد. اگر کنیستر بنزین دچار مشکل شود و خودرو در روزهای بسیار گرم تصادف کند ممکن است باک منفجر شود. اگر شلنگ های ورودی و خروجی کنیستر معیوب شود و یا نشتی داشته باشد ، بوی بنزین پخش می شود. علامت دیگر معیوب بودن کنیستر ، شنیده شدن صدای حباب مانندی است که در حین باز شدن درب باک ماشین احساس می شود. اگر کنیستر دچار مشکل شود ، باید نسبت به تعمیر و تعویض آن اقدام نمود.

کلام آخر

چندین علت بوی بنزین داخل ماشین را بررسی نمودیم. هر یک از موارد گفته شده سبب می شود که بوی بنزین را استشمام کنید. استشمام بوی بنزین برای راننده و سایر سرنشینان عذاب آور خواهد بود. بنابراین خودروداران باید از یک تکنسین ماهر و مجرب بخواهند که خودروی آنها را بازدید نموده و علت دقیق مشکل را تشخیص دهند.

پرسنل مجرب ما در کمترین زمان کنار شما خواهد بود
تعمیرات همراه با گارانتی
همین حالا تماس بگیرید….

در سرویس های دوره ای که تکنسین های امدادجان انجام می دهند ، تمامی قطعات خودرو چک می شود تا تمامی نواقص موجود در خودرو رفع شده و عملکرد خودرو مانند روز تحویل خودرو از نمایندگی یا کارخانه شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید