هزینه تعمیر سپر خودرو و عوامل مؤثر بر آن

هزینه تعمیر سپر خودرو با توجه به عوامل متعددی تعیین می شود. مسلماً نرخ تعمیرات سپر برای هر خودرویی متفاوت از دیگری است.

پرسنل مجرب ما در کمترین زمان کنار شما خواهد بود
تعمیرات همراه با گارانتی
همین حالا تماس بگیرید….

سپر ماشین با هدف ممانعت از آسیب دیدگی خودرو در زمان برخوردهای جزئی و کوچک طراحی شده است. خودروهای سواری بر اساس قانون باید دارای سپری باشند که بر اساس استانداردهای حفاظتی مشخص شده است.

اگر سپر خودرو وجود نداشته باشد ، شدت آسیب دیدگی خودرو در زمان برخورد یا تصادف بیشتر خواهد بود. به کلیه اجزای زیر کاپوت شامل سیستم سوخت ، اگزوز ، رادیاتور و خود کاپوت در زمان تصادف در صورت نبود سپر ، آسیب شدیدی وارد می شود. البته سپر تا حدودی می تواند در کاستن از شدت برخورد یا آسیب دیدگی مؤثر واقع شود. این قطعه در زمان مواجهه با برخوردهای شدید ، ناتوان خواهد بود.

پیش از بررسی هزینه تعمیر سپر خودرو به این مسئله اشاره کنیم که اگر خودروی شما در تصادف آسیب دیده است و یا به هر علت حرکت نمی کند ، با امداد خودروی امدادجان تماس حاصل کنید که ارائه دهنده خدمات یدک کش سیار و خودروبر سیار می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت جرثقیل یدک کش نیسان
با ما همراه باشید .

آشنایی با ساختار سپر خودرو

سپر متشکل از دو بخش شامل روکش پلاستیکی و میله است. روکش پلاستیکی ، خودروی شما را زیباتر می کند و از یک حالت ارتجاعی برخوردار می باشد. میله یا دایاق خودرو برای تقویت خودرو به کار رفته است و جنس فلزی دارد. در کنار میله ، یک فوم یا لاستیک وجود دارد که وظیفه جذب نیروهای وارده به سپر را بر عهده دارد. این بخش می تواند ضربات وارده را از هر سو را مهار کند.

عوامل مؤثر در تعیین هزینه تعمیر سپر خودرو

شما می توانید با استفاده از دیاق خودرو موجب کارایی بهتر سپر خودرو شوید. اگر سپر خودروی شما به هر علت آسیب دید برای تعمیرات آن باید دست به کار شوید تا زیبایی و ایمنی خودروی شما در معرض خطر قرار نگیرد. حال اینکه چقدر تعمیرات سپر برای شما هزینه خواهد داشت ، به عوامل زیر بستگی دارد :

شدت آسیب دیدگی سپر

مسلماً هر اندازه که شدت آسیب دیدگی سپر بیشتر باشد ، هزینه تعمیرات آن بیشتر است. اگر سپر فقط یک آسیب دیدگی کوچک داشته باشد ، با پولیش کاری می توان مشکل را حل کرد. البته کمی هم به گرمادهی و چکش کاری نیاز است. ولی چنانچه شدت آسیب دیدگی زیاد باشد و حتی بخشی از سپر پاره یا شکسته شده باشد ، توسط جوش پلاستیک باید به رفع آسیب دیدگی ها اقدام نمود. در این شرایط هزینه تعمیرات بیشتر می شود.

اجرت صافکار ، یک عامل مؤثر در هزینه تعمیر سپر خودرو

اغلب صافکاران ماهر و زبردست ، دستمزد بیشتری می گیرند. البته از حق هم نباید گذشت و اعتراف کرد که برخی از صافکاران با بی انصافی ، هزینه زیادی از خودروداران می گیرند. شما نباید خودروی خود را برای صافکاری به دست هر صافکاری دهید. زیرا برخی از صافکارها که فاقد تخصص و مهارت در این زمینه هستند ، موجب تعمیر سپر به بدترین شکل ممکن می شوند که ظاهر خودروی شما را زشت می کند.

جنس سپر

سپر خودروهای مختلف معمولاً از جنس متفاوتی هستند. اغلب سپرها در دو جنس فایبرگلاس و فلز می باشند. خودروهای داخلی دارای سپری از جنس فابرگلاس هستند که انعطاف پذیری بالایی دارند و تعمیرات آنها راحت تر است. این مسئله سبب می شود که هزینه تعمیر سپر خودرو دارای سپر فایبرگلاس ، کمتر باشد.

سپرهای فلزی به علت سنگینی و گران بودن ، موردتوجه خودروسازان قرار نگرفته اند. بنابراین خودروهای کمتری وجود دارند که دارای سپر فلزی باشند. اگر خودرویی دارای سپر فلزی باشد ، هزینه تعمیرات آن به سبب سختی کار بیشتر است. در مواردی هم نمی توان سپرهای فلزی را تعمیر کرد. زیرا هزینه تعمیرات آنها به قدری زیاد می شود که ارزش تعمیر ندارد.

مدل خودرو ، یک عامل مؤثر در تعیین هزینه تعمیر سپر خودرو

نرخ سپر بر اساس عوامل مختلف تعیین می شود که یکی از آنها ، مدل خودرو است. قطعاً انتظار ندارید که هزینه تعمیرات سپر یک خودروی خارجی و لوکس با هزینه تعمیرات سپر یک خودروی ایرانی ، یکسان باشد. هزینه تعمیرات تمامی خودروهای ایرانی یکسان نمی باشد. بنابراین مدل خودروی شما در تعیین هزینه تعمیرات سپر آن ، بسیار اثرگذار است.

تعمیرات سپر خودرو در چند مرحله

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شماره امداد خودرو با ما همراه باشید .

حال که متوجه شدیم هزینه تعمیر سپر خودرو با توجه به چه عواملی محاسبه می شود ، به بررسی روند کار می پردازیم. برای تعمیرات سپر باید ابتدا سپر را جدا نموده که برای این کار نیاز است چندین مورد را از قبل چک کنید. نخست غیرفعال بودن کیسه هوا را چک کنید. پیچ و مهره های اطراف سپر را باز کرده تا سپر جدا شود. اگر سپر به گیره وصل است با استفاده از پیچ گوشتی سعی در جداسازی آن داشته باشید.

سپس باید سپر را تعمیر نمود. سپر باید از کلیه آسیب دیدگی ها شامل برجستگی ها ، فرورفتگی ها ، ترک خوردگی ها و … پاکسازی شود. در نهایت باید سپر سمباده کاری شود. با سمباده کاری می توان بسیاری از ترک ها را حذف نمود. در زمان تعمیر سپر باید به رعایت موارد ایمنی توجه بسیار زیادی داشت. ( بررسی هزینه تعمیر سپر خودرو )

برای تعمیرات سپر فایبرگلاس به ماده سخت ، نوارهای تشک ، چوب های پلاستیکی و … نیاز است. تشک فایبرگلاس باید با توجه به سنجش دقیق ابعاد نواحی آسیب دیده ، برش بخورند. ترکیب رزین و سخت کننده برای پوشش فایبرگلاس های بریده ، مناسب هستند. نواحی ترک خورده را با استفاده از ورق تشک فایبرگلاس پوشش داده و رزین را در پیرامون آن بکشید.

کلام آخر

درست است که توجه به هزینه تعمیر سپر خودرو مهم است ، اما نباید سبب شود که شما به یک صافکار بی تجربه و آماتور که دستمزد کمی می گیرد مراجعه کنید. سپر پس از تعمیرات باید کاملاً یکدست و صاف باشد و سمباده کاری آن به خوبی انجام شده باشد. سطح سپر باید فاقد هرگونه شکاف یا ترکی باشد. برای تعمیرات سپر احتمالاً به رنگ یا اسپری های رنگی نیاز است. بدین ترتیب ظاهر سپر آسیب دیده اصلاً نشان نمی دهد که خراب بوده و تعمیر شده است.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید