نحوه جدا کردن کیسه هوای فرمان

با این حال، پس از استفاده یک بار به یک کالای غیر قابل استفاده مجدد تبدیل می شود. بنابراین، برداشتن کیسه هوای فرمان و نصب سریع کیسه هوای جدید ضروری است .

امداد خودروی امدادجان با سابقه درخشان و رضایت بالای مشتریان، به عنوان یک برند قابل اعتماد در زمینه امدادرسانی جاده ای شناخته شده است.

کیسه هوای فرمان

برای دانستن نحوه حذف کیسه هوا از روی فرمان، شناخت تعریف کیسه هوا ضروری است. کیسه هوا یک کیسه خالی است که در داخل فرمان نصب شده است که از رانندگان در هنگام وقوع تصادف محافظت می کند. با ترکیب یک سیلندر پر از گاز، کیسه هوا و محفظه فولادی به همراه پوشش کیسه هوای وینیل، کیسه هوای راننده را ساختیم. با استفاده از این سیستم، هنگامی که ماژول ایربگ سیگنال دریافت می کند، سوئیچ جرقه زن بلافاصله یک واکنش شیمیایی را آغاز می کند. این واکنش در کسری از ثانیه باعث ایجاد کیسه هوا می شود. این کیسه هوا رانندگان را می پوشاند و بین رانندگان و اجزای خودروی جلویی قرار می گیرد و آنها را از هرگونه تماس مستقیم محافظت می کند.

انواع مختلف کیسه هوا

شاید متوجه شده باشید که انواع مختلفی از کیسه هوای فرمان وجود دارد. با این حال، چهار نوع رایج وجود دارد: تک مرحله ای، دو مرحله ای، 4 پره و 3 پره.

در حالی که کیسه هوای تک مرحله ای یک کانکتور دارد که به آن تک شاخه نیز می گویند، یک دو مرحله ای دارای دو شاخه به همراه چهار سیم است که به یک کانکتور منتهی می شود. علاوه بر این، ما نمی توانیم دو کیسه هوای جانبی را فراموش کنیم: چهار پره و سه پره.

اهمیت کیسه هوا

امروزه با تکنولوژی، همه خودروهای جدید دارای کیسه هوا هستند و به طرز شگفت انگیزی مفید هستند. به گزارش بی بی سی، کیسه هوای سرنشینان مرگ و میر را نزدیک به 11 درصد کاهش می دهد، در حالی که ایربگ راننده مرگ و میر راننده را 14 درصد کاهش می دهد. در کنار کمربند ایمنی، کیسه هوا برای دارندگان خودرو ضروری است. آنها به عنوان یک سیستم ایمنی با هم کار می کنند و یکدیگر را به طور موثر تقویت می کنند.

هدف از ایربگ در فرمان

این کیسه‌های هوا مانند بالشتک‌های نرم روی فرمان، بخشی از سیستم کنترل کیسه هوای خودرو هستند که در هنگام برخورد با سایر کیسه‌های هوا فعال و باز می‌شوند. بنابراین، راننده را از هر گونه آسیب جدی محافظت می کند. با این حال، گاهی اوقات حذف کیسه هوا حتی قبل از استفاده از آن به دلیل عملکرد نادرست و فعال شدن ناگهانی آن ضروری است. در غیر این صورت، می تواند باعث نابینایی در هنگام رانندگی شود و این می تواند حتی خطرناک تر باشد.

ابزار مورد نیاز

برای برداشتن کیسه هوای فرمان، بهتر است با یک مکانیک آموزش دیده مشورت کنید، اما اگر در میانه راه هستید، همیشه این ابزارها را در دسترس داشته باشید.

  • کیت پیچ گوشتی Torx
  • چند متری
  • دم باریک

مراحل حذف کیسه هوای فرمان

1. برق باتری را قطع کنید

ابتدا کابل دارای بار منفی را با استفاده از مولتی متر بررسی کنید. سپس کابل را از باتری جدا کرده و حداقل 10 دقیقه صبر کنید تا بررسی کنید که تمام برق مدار به طور کامل تمام شده است. در غیر این صورت، کیسه ناگهان آزاد می شد.

2. برداشتن پیچ های نصب کیسه هوا

اکنون پس از جدا کردن باتری، دکمه احتراق را روشن کنید تا حرکت فرمان برای دسترسی به پیچ و مهره های نصب آن باز شود.

سپس، پیچ‌های پشت فرمان را با چرخاندن 90 درجه و سپس 180 درجه جهت باز کردن آن‌ها پیدا کنید. امروزه در بیشتر موارد، پیچ ها فقط در داخل چرخ باقی می مانند و بیرون نمی آیند. پس از این کار، به آرامی مجموعه بیرونی چرخ را بدون آسیب رساندن به کانکتور دسته سیم متصل به پشت آن جدا کنید.

 

3. سیم ها را جدا کنید

در ادامه دو مجموعه سیم با رنگ های مختلف دیده می شود که بوق آن مشکی و مجموعه دیگر متعلق به ماژول سبز و زرد است.

حالا با کمک پیچ گوشتی کانکتور پد بوق را با دقت جدا کنید. پس از این، کانکتور سیم کشی برداشته می شود که روی هر یک از کانکتورها دستگاه های دو رنگ وجود دارد. در این مرحله دستگاه خاکستری رنگ به سمت پایین رانده می شود. در مرحله بعد، دستگاه نارنجی رنگ برای آزاد کردن گیره ایمنی به سمت بالا کشیده می شود.

هنگامی که گیره اصلی از کانکتور جدا می شود، اکنون زمان آن است که کانکتورها را با کمک یک پیک کوچک خارج کنید.

نکته: زمانی که کانکتور جدا شده است، مطمئن شوید که به راحتی خورده یا آسیب نمی بیند.

روش های مفید برای برداشتن کیسه هوای فرمان
مراحل حذف کیسه هوای فرمان 

4. در نهایت کیسه هوا را بردارید

اکنون، کیسه هوای فرمان را بردارید و آن را نزدیک هیچ منبع الکتریکی قرار ندهید، در غیر این صورت ممکن است به طور تصادفی کیسه هوا باد شود .

در نهایت، اکنون می‌توانید کیسه هوای جدید را دوباره نصب کنید و سیم‌ها را دوباره وصل کنید تا دوباره رانندگی کنید. بنابراین دفعه بعد هر زمان که با چنین مشکلی مواجه شدید، این نکات نگهداری مطمئنا در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید