نحوه تخلیه ترمز ABS: با و بدون ابزار اسکن

ممکن است هنگام انجام تعمیرات هیدرولیک مبتنی بر چرخ لازم نباشد، اما باید مراقب باشید که هوا وارد سیستم نشود. 

هنگامی که حباب های هوا در حین کار تعمیر یا تعویض وارد سیستم می شوند، باید سیستم های ترمز را تخلیه کنید.

سیستم ترمز ضد قفل (ABS) نسبت به سیستم های غیر ABS تحمل کمتری در برابر حباب های هوا و مایعات آلوده دارد. یک پمپ هیدرولیک ABS از هزاران psi استفاده می کند تا روغن ترمز را از میان دریچه های کوچک عبور دهد. 

مایع آلوده به راحتی می تواند به دریچه ها و پمپ ها آسیب برساند، بنابراین هرگز نباید در زمانی که سیستم نیاز به خونریزی دارد، غافلگیر شوید. اگرچه تخلیه ترمز ABS دشوار است زیرا فشار زیاد در پمپ حباب های هوا و مایع ترمز را به یک ماده کف آلود تبدیل می کند.

 تعمیر انواع خودروهای کاربراتوری و انژکتوری توسط تکنسین های امدادجان انجام می شود که یکی از سریعترین امداد خودروهای ایران است.

ضرورت برونریزی سیستم ترمز ABS

 سیستم به دلیل وجود حباب های هوا در سیستم نیاز به برونریزی دارد. اما چگونه این حفره های هوا در داخل سیستم تشکیل می شوند؟

خوب، هر بار که خطوط ترمز برای تعمیر یا تعویض برخی از قطعات مانند سیلندر چرخ، کالیپر یا واحد ABS باز می شود، مقداری هوا وارد سیستم می شود.

تعمیر کالیپر ترمز
هر تعمیر مربوط به ترمز باعث می شود هوا وارد سیستم شود.

هنگامی که محفظه های هوا در داخل خطوط وجود دارد، پدال ترمز اسفنجی شده و کل سیستم احساس عدم تعادل می کند. به همین دلیل تخلیه ترمز برای هر کار ترمز اجباری است. 

پرش از آن پس از مدتی باعث بروز مشکلات مختلف ترمز می شود زیرا بدون خونریزی، نه تنها اجازه می دهید حباب های هوا باقی بمانند، بلکه آلاینده ها را نیز از طریق سیستم عبور می دهید.

شستشوی روغن ترمز هر دو تا سه سال یکبار بخشی از برنامه تعمیر و نگهداری منظم است . انجام این کار سیستم را از مایعات آلوده و حباب های هوا پاک می کند.

نحوه تخلیه ترمزهای ABS: تکنیکی برای همه انواع واحدها

خونریزی شامل شستشوی حفره های هوا و جایگزینی مایع قدیمی است. سیال قدیمی باید عوض شود زیرا مایع آلوده رطوبت هوا را جذب کرده و نقطه جوش آن را کاهش می دهد. چنین تخریبی بر عملکرد ترمز تأثیر می گذارد.

چیزهایی که شما نیاز دارید

  • چند قوطی روغن ترمز 8 اونس
  • لوله پلاستیکی
  • استند جک و جک ماشین
  • یک بوقلمون حرامزاده
  • یک عدد آچار جعبه ای
  • پارچه های پارچه ای یا حوله های میکروفیبر
  • اسپیسر
  • یک بطری کوچک
  • دستکش و عینک محافظ

روند نحوه تخلیه ترمز ABS

قبل از جدا کردن پیچ ها و شل کردن مهره ها، باید برای تخلیه ترمزها آماده شوید. این شامل بلند کردن وسایل نقلیه و برداشتن هر چهار چرخ است. 

همچنین می‌توانید چرخ‌ها را روشن نگه دارید، اما خودرو را به اندازه‌ای بالا ببرید که بتوانید آچاری را روی دریچه‌های خون‌گیر بچرخانید.

ترمزهای ABS را تخلیه کنید
این روش را دنبال کنید که چگونه ترمزهای شکمی را تخلیه کنید. 

دریچه های بلیدر را شل کنید

پس از آماده سازی وسیله نقلیه، اولین کار شما این است که پیچ و مهره دریچه های تخلیه کننده را باز کنید. برای کار از آچار جعبه ای استفاده کنید. اگر درزهای پیچ زنگ زده به نظر می رسند، باید روز قبل مقداری روغن نافذ اسپری کنید. 

انجام این کار کار را آسان تر می کند زیرا می توانید با چند ضربه سبک با چکش خوردگی را از بین ببرید.

هنگام انجام این کار مراقب باشید زیرا این پیچ‌های توخالی کوچک در صورت اعمال نیروی بیش از حد می‌توانند جدا شوند. 

اگر این اتفاق بیفتد، باید سیلندرهای چرخ یا کالیپرهای ترمز را (بسته به مدل خودرو) تعویض کنید، که به معنای هدر دادن پول و زمان بیشتر است.

پیچ ها را با دقت باز کنید تا پاره نشوند. بدون اینکه کاملاً از بین بروند آنها را ببندید. بیایید به مرحله بعدی نحوه تخلیه ترمزهای ABS برویم .

 

مایع قدیمی را حذف کنید

برای خارج کردن مایعات قدیمی و رسوبات از مخزن سیلندر اصلی از بوقلمون استفاده کنید. از یک پارچه بدون پرز برای حذف لجن از مخزن استفاده کنید. 

هنگام برخورد با روغن ترمز بسیار محتاط باشید زیرا خورنده است. ریختن تصادفی روی هر سطح رنگ شده بلافاصله رنگ را حل می کند. 

همچنین باید دستکش بپوشید تا با پوست تماس نداشته باشد.

سیستم ABS را تخلیه کنید

یک تکه لوله پلاستیکی بردارید (هر نوع لوله ارزان قیمت مناسبی است) و یک سر آن را روی پیچ و مهره ترمز فشار دهید.

انتهای دیگر به یک بطری کوچک پر از یک یا دو اینچ روغن ترمز تازه می رود. این ترفند کوچک از برگشت هوا به داخل کالیپر یا سیلندر ترمز جلوگیری می کند.

با رها کردن فشار خط، پدال از موقعیت خود جابجا می شود. برای جلوگیری از آن، یک اسپیسر زیر پدال قرار دهید. سپس مخزن سیلندر اصلی را با مایع جدید و تمیز پر کنید و با قرار دادن مجدد درپوش، دهانه آن را ببندید. 

سیستم ABS را تخلیه کنید
در طول این روند خونریزی به یک کمک کننده نیاز خواهید داشت. 

در غیر این صورت، هر بار که پدال را رها می کنید، مایع از دهانه مخزن به بیرون فوران می کند.

در این مرحله از آنها بخواهید که با فشاری پدال ترمز را فشار دهند تا از حرکت خودرو در چراغ راهنمایی جلوگیری کنید. به آن ها بگویید تا زمانی که پیچ و مهره دمنده را یک ربع می چرخانید فشار را حفظ کنند.

انجام این کار باعث می شود مقداری مایع آلوده از انتهای لوله ای که به سمت بطری پایین می رود خارج شود.  هنگامی که چکیدن کاملاً متوقف شد، دستگاه خونریزی را ببندید. سپس از کمک کننده بخواهید که فشار را از روی پدال بردارد.

به این ترتیب ترمزهای ABS تخلیه می شود . با این حال، شما هنوز تمام نشده اید. این روند را تا زمانی که مشاهده کنید مایع تمیزی از دستگاه خونریزی خارج می شود، تکرار کنید. 

پس از آن، پیچ و مهره بلیدر را سفت کنید و به چرخ بعدی بروید تا همین روش تکرار شود.

در تمام این فرآیند، مخزن را با مایع تازه پر کنید. هرگز اجازه ندهید سطح سیال از نصف مخزن مخزن پایین بیاید. در غیر این صورت، هوا می تواند وارد سیلندر اصلی شود.

همچنین، هیچ یک از مراحل خونریزی را نادیده نگیرید زیرا ممکن است هوا را به داخل کولیس مکش کند.

نحوه تخلیه ترمز ABS
سیفون کردن مایع قدیمی با بوقلمون. 

خونریزی با ابزار اسکن

بسیاری از تعدیل کننده های ABS مجهز به خونریزی دهنده نیستند. در این صورت، از ابزار اسکن برای چرخش پمپ و شیرها استفاده کنید. چگونه ترمزهای ABS را با ابزار اسکن تخلیه کنیم؟

ابزار اسکن عمدتاً برای فعال کردن پمپ و چرخش دریچه‌ها برای تخلیه این نواحی مورد نیاز است. 

به عنوان مثال، نسخه فورد EBC 310 به ابزار اسکن NGS برای خونریزی نیاز دارد. این ابزار به چرخاندن دریچه‌های تخلیه و فعال کردن پمپ کمک می‌کند تا خونریزی این نواحی ممکن شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید