قفل های فرمان چگونه کار می کنند؟

قفل فرمان چیست؟

قفل فرمان یک بازدارنده بصری برجسته در برابر سرقت های آینده است و مقداری از ضد سرقت فیزیکی را ارائه می دهد. میله ای فلزی است که برای جلوگیری از چرخش فرمان به فرمان متصل می شود. قفل فقط با یک کلید اختصاصی باز می شود، بنابراین هر کسی که کلید نداشته باشد نمی تواند رانندگی کند.

قفل کردن فرمان دو قسمت دارد. دارای مکانیزم قفل و ساختار خارجی برای اتصال مستقیم به فرمان خواهد بود.

قفل های فرمان چگونه کار می کنند؟

قفل فرمان به این صورت عمل می کند که فرمان را در جای خود با استفاده از یک میله بلند قفل می کند و خم شدن فرمان را بدون برداشتن میله غیرممکن می کند. برخی از مدل ها دارای نوار قفل پدال ترمز نیز هستند.

آیا قفل فرمان موثر است؟

محافظت از خودروی شما در برابر سرقت مهمترین دغدغه همه است. شاید قبلاً قفل فرمان را دیده باشید. و، ممکن است تعجب کنید که آیا کار می کند یا خیر. راستش را بخواهید بهتر از هیچ هستند، اما 100% موثر نیستند.

قفل های فرمان کار می کنند، اما 100% ضد سرقت نیستند. بهترین راه برای ایمن نگه داشتن وسیله نقلیه خود استفاده از چندین لایه پیشگیری برای جلوگیری از سرقت است.

اکثر مردم قفل فرمان را در مقطعی دیده اند. آنها مانند یک میله فلزی دراز و کشیده روی فرمان به نظر می رسند. آنها در نظر گرفته شده اند تا از استفاده افراد از وسایل نقلیه در هنگام استفاده جلوگیری کنند. در نهایت، اگر دزدی سوار ماشین شما شود، نمی تواند هدایت کند. ممکن است هنوز آن را روشن کرده باشند. اما، بعد از آن خیلی دور نخواهند شد!

 

قفل طرح اصلی روی دسته ها از یک طرف به سمت دیگر کشیده می شود. هنگامی که دستگاه در جای خود قرار دارد، چرخ نمی تواند حول محور خود بچرخد. معمولاً قبل از رانندگی باید آنها را بردارید. طرح‌های بهبودیافته سنگین‌تر هستند و جدا کردن آنها دشوارتر است. اینها دور کل فرمان میپیچند. همچنین غلبه بر آنها دشوارتر است.

اگر قصد استفاده از قفل فرمان را دارید، از یکی از طرح های بهبود یافته استفاده کنید. حداقل از دزدیده شدن ماشین شما جلوگیری می کنند. با این حال، نباید به آنها به عنوان تنها وسیله امنیت خود اعتماد کنید. در غیر این صورت، ممکن است از عملکرد آنها ناامید شوید.

قفل فرمان
ارزش قفل فرمان بستگی به نحوه استفاده شما از آن دارد.

انواع قفل فرمان

قفل سنتی

رایج ترین مورد استفاده، نوع قفل سنتی است. این شکل استاندارد میله ای است که می توانید با معروف ترین قفل فرمان امروزی، کلاب، ببینید. در طرفین قلاب هایی برای اتصال به دسته تعبیه شده است. چرخ تا زمانی که در جای خود قفل شده است نمی تواند بچرخد.

کلید پیوست

فرمان موجود تمام چرخ را پوشش می دهد. با این نوع قفل می توانید امنیت بالاتری را تجربه کنید. با این حال، قفل قفل سنگین تر و حجیم تر از نوع سنتی است. ممکن است هنگام عدم استفاده در کنار گذاشتن آن مشکل داشته باشید.

قفل چرخ به پدال

قفل چرخ به پدال می تواند پیچیده ترین باشد. به فرمان و همچنین پدال کلاچ یا ترمز خودرو قلاب می شود. با استفاده از این لایه حفاظتی، امنیت بیشتری به دست می آورید. این سیستم کمتر برای سارقان قابل مشاهده است، بنابراین بسیاری از آنها تا زمانی که وارد نشوند نمی توانند آن را ببینند که این یک اشکال است.

آیا می توان اتومبیل ها را با قفل فرمان به سرقت برد؟

بله، خودرویی که قفل فرمان داشته باشد همچنان قابل سرقت است. گاهی اوقات، سارقان می توانند به راحتی فرمان را برش دهند. آنها می توانند آن را خیلی سریع و بدون درد از جای خود بلند کنند. و سپس آنها درد را مستقیماً به شما تحویل می دهند. در بعضی مواقع خودشان دستگاه را می برند. در آن مرحله، دیگر مفید نیست.

با این حال، قفل های بزرگتر می توانند کمی کارآمدتر باشند. به عنوان مثال، Disklok یک محصول بسیار خوب برای بررسی است.

حتی دستگاه‌های بزرگ‌تر هم به آسانی خارج نمی‌شوند، تنها ممکن است جدا کردن آنها بیشتر طول بکشد. یک دزد مصمم هنوز هم می تواند آنها را از ماشین شما خارج کند. اگر بدانند دارند چه کار می کنند، می توانند در کمتر از 4 دقیقه این کار را انجام دهند.

با این حال، این بدان معنا نیست که شما نباید از یکی از آنها استفاده کنید. قرار دادن قفل فرمان بر روی خودرو، آن را به هدفی کمتر جذاب تبدیل می کند. هنوز کسی باید با آن کنار بیاید قبل از اینکه بتواند فرار کند.

از دزدیده شدن خودروی خود جلوگیری کنید

در اینجا چند روش موثر رایج برای به حداکثر رساندن حفاظت و ایمنی وسیله نقلیه شما آورده شده است.

از گذاشتن اشیای قیمتی و دارایی روی خودرو خودداری کنید.

خود ماشین شما با ارزش است، حتی اگر قدیمی تر باشد. حتی خودروهای دست دوم نیز می توانند با قطعات قابل استفاده درآمد زیادی داشته باشند. به همین دلیل، دیگر نمی خواهید به دزد دلیلی بدهید تا ماشین شما را بدزدد.

از چندین روش امنیتی یا دستگاه استفاده کنید.

قفل فرمان یک وسیله ضد سرقت برجسته است، اما همه کاربرد آن نیست. اگر می خواهید از وسیله نقلیه خود به طور مطلوب محافظت کنید، باید امنیت را هم با  فناوری ها و هم با دستگاه های ایمنی خودرو افزایش دهید .

یک راه خوب برای اطمینان از ایمنی وسیله نقلیه خود نصب یک سیستم هشدار دهنده پس از فروش است. شما می توانید این دزدگیرها را با هزینه ای مناسب نصب کنید. و به شما آرامش بیشتری می دهند. اگر ماشین شما از قبل زنگ هشدار دارد، مطمئن شوید که همیشه روشن است.

شما می توانید GPS را در ماشین نصب کنید . این به شما کمک می کند در صورت مفقود شدن ماشین خود به راحتی مکان یابی کنید. همچنین می توانید در وهله اول از روشن شدن خودرو جلوگیری کنید. فقط کاپوت را باز کنید و جعبه رله را پیدا کنید. بعد از آن به دنبال فیوزها باشید و یکی از آنها را بیرون بکشید تا موتور روشن نشود. فقط رله را بکشید تا آن را از جعبه خارج کنید. قبل از راه اندازی مجدد خودرو، باید آن را تعویض کنید. با این حال، سارق نمی تواند بدون نصب رله جدید، وسیله نقلیه را روشن کند.

روش دیگر گذاشتن چکمه روی لاستیک خودرو است. اینها از چرخش چرخ ها جلوگیری می کند. گاهی اوقات آژانس پارکینگ آنها را در خودروهای پارک شده در جایی که نباید باشند می گذارد.

ماشین خود را ایمن کنید
برای بهترین احتیاط، می توانید همه این اوراق بهادار را در یک راه اندازی انجام دهید. 

فرمان را قفل کنید، رله را بکشید و استارت را به یکباره تنظیم کنید. با این نمرات، هیچ کس قرار نیست ماشین شما را بدون تلاش جدی در آن زمان حرکت دهد.

در را قفل کن

این اقدام ممکن است برای برخی بدیهی به نظر برسد، اما بسیاری از مردم هنوز هم ماشین را با درب باز ترک می کنند.

قبل از ترک وسیله نقلیه، تمام درها را بررسی کنید تا از قفل بودن آنها مطمئن شوید. قفل کردن درب به سادگی می تواند جذابیت آن را برای هر دزدی کاهش دهد. قبل از ورود به در باید قفل را بچرخانند. این کار بیشتر طول می کشد، و همچنین می تواند صدا ایجاد کند. همچنین، باید به پنجره ها دقت کنید. اگر آن را باز بگذارید، دزدها متوجه می شوند و سعی می کنند وارد شوند.

ماشین خود را در مکانی با نور کافی پارک کنید

به منطقه ای که در آن پارک می کنید نگاهی بیندازید. اگر سایه و متروک به نظر می رسد، ممکن است بهترین مکان برای ماشین شما نباشد. در عوض، یک منطقه پرجمعیت را انتخاب کنید. اگر شب ها در جایی پارک می کنید، به دنبال مکان های پارکینگ با نور مناسب باشید. ممکن است نخواهید ماشین خود را در یک گوشه تاریک پارک کنید، جایی که سارقان بتوانند بدون شناسایی روی ماشین شما کار کنند.

جمع بندی درباره نحوه عملکرد قفل های چرخ

ما به تازگی برخی از اطلاعیه ها را در مورد نحوه عملکرد قفل های فرمان بررسی کرده ایم . امیدواریم که در حال حاضر بینشی به دست آورده باشید که قفل های فرمان خود را به طور موثر مدیریت کنید و از دزدیده شدن اتومبیل خود جلوگیری کنید. روش ها برای انتخاب شما فراوان است. تا زمانی که می دانید چگونه دستگاه های امنیتی خود را لایه بندی کنید و آنها را هوشمندانه مدیریت کنید، حتی یک نفر نمی تواند دست روی فرمان شما بگذارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید