عواقب رانندگی با باک خالی

عواقب رانندگی با باک خالی را بررسی می کنیم تا متوجه شویم که در زمان خالی بودن باک ، مجاز به رانندگی با خودرو هستیم یا خیر.

اگر شاهد روشن شدن چراغ بنزین هستید ، باید در اسرع وقت به سوخت گیری اقدام کنید. اما ممکن است در شرایطی باشید که امکان سوخت گیری در پمپ بنزین وجود نداشته باشد. در این شرایط می توانید با پمپ بنزین سیار امداد خودروها تماس بگیرید.

در این شرایط در هر کجا که باشید ، اکیپ سوخت رسان سیار حضور پیدا کرده و سوخت گیری خودروی شما را انجام می دهد. اما برخی از رانندگان برای صرفه جویی در هزینه یا قصور در انجام این کار ، به حرکت با خودرو با وجود باک خالی ادامه می دهند. حال باید بررسی کرد که عواقب رانندگی با باک خالی چیست و این کار چه پیامدهایی را به دنبال دارد.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پمپ بنزین سیار با ما همراه باشید.

گیر افتادن در جاده

ممکن است با باکی که در آن اندکی بنزین وجود دارد بتوانید به حرکت خود ادامه دهید ، اما اگر باک صد درصد خالی شود در جاده گیر می افتید. اگر در وسط خیابان شلوغ و پرازدحام با این مشکل روبرو شوید ، مکافات شدیدی را تجربه می کنید. در صورتی که در جاده ای متروکه دچار این مشکل شوید و گوشی شما برای برقراری تماس با امداد خودرو آنتن ندهد ، حسابی به دردسر خواهید افتاد.

در این شرایط هیچ چاره ای نداشته که منتظر یک ناجی باشید تا شما را از این وضع فلاکت بار نجات دهد. ما توصیه می کنیم که اجازه ندهید کار به اینجا بکشد و به محض دیده شدن چراغ بنزین به هر روشی که شده برای پر کردن باک بنزین خود اقدام کنید. یکی از عواقب رانندگی با باک خالی ، گیر کردن در جاده ای متروکه است که خطراتی مانند حمله سارقان و راهزنان را به دنبال دارد. ماندن در کنار جاده برای ساعت های طولانی ممکن است خطر تصادف را به همراه داشته باشد.

همواره میزان بنزین خود را کنترل نموده و در صورتی که میزان بنزین کمتر از ربع باک است ، برای سوخت گیری اقدام کنید. گاهی ترافیک و رانندگی نادرست سبب می شود که باک بنزین شما سریعتر از آن چیزی که فکر می کنید خالی شود. بنابراین زمان تمام شدن بنزین تا حدودی غیرقابل پیش بینی است.

خرابی فیلتر خودرو ، از عواقب رانندگی با باک خالی

یکی از مشکلاتی که برای خودرو در اثر حرکت با باک بدون بنزین بوجود می آید ، خرابی فیلتر خودرو است. مخزن های سوخت خودرو به طور کلی مهر و موم نیست. لذا ممکن است آلودگی به داخل مخزن سوخت ورود کرده و در آنجا انباشته شود. آلودگی مخزن سوخت ، زیاد مورد توجه خودروداران نمی باشد.

فیلتر سوخت با هدف ممانعت از ورود آلودگی داخل سوخت به موتور تعبیه شده است. فیلتر سوخت اجازه نمی دهد که هیچ آلودگی به داخل موتور وارد شود. این فیلتر در حالت عادی مسدود نمی شود. ولی توان مقابله با آلودگی زیاد را ندارند. هنگامی که در حال حرکت با باک بدون بنزین هستید ، فیلتر بایستی تمامی آلودگی های انباشته شده در باک را تصفیه کند. در این حالت فیلتر دچار مشکل گرفتگی شده و احتمالاً به موتور آسیب بزند.

بنابراین یکی از عواقب رانندگی با باک خالی ، خرابی فیلتر است که ممکن است خرابی موتور را به دنبال داشته باشد. اگر می خواهید به این مشکل دچار نشوید ، پیش از به اتمام رسیدن بنزین ، سوخت گیری کنید. در صورتیکه قرار است به یک مسیر طولانی بروید ، حتماً باک را کاملاً پر کنید. اگر در وسط راه متوجه شدید که باک بنزینتان در حال خالی شدن است و به پمپ بنزینی هم دسترسی ندارید ، با سوخت رسان های سیار تماس بگیرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شماره امداد خودرو با ما همراه باشید .

به هر حال رانندگی با باک بدون بنزین از هر نظر ممکن است لطماتی را به خودروی شما وارد کند. زمانی که می توان با آسان ترین راه به پر کردن باک اقدام نمود ، چرا از انجام این کار خودداری کرد و زمینه خرابی بخش های مختلف خودرو را فراهم نمود. لذا توصیه می کنیم که نسبت به این مسئله بی تفاوت نباشید. زمانی خودروی شما لوکس و سرحال خواهد بود که به نیازهای مختلف آن به موقع رسیدگی شود. امدادجان آمادگی دارد که در هر زمان برای تأمین نیازهای خودروی شما در محل تعیین شده از سوی شما حاضر شود و خدمات مربوطه را ارائه دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیرکار خودرو با ما همراه باشید .

داغ کردن پمپ بنزین ، از عواقب رانندگی با باک خالی

شاید گمان نکنید که خالی شدن باک بنزین خودروی شما ممکن است منجر به داغ کردن پمپ بنزین شود. اما بر خلاف تصور شما ، این اتفاق رخ می دهد. بنزین مانع از اصطکاک پمپ بنزین می شود. در واقع بنزین همانند یک المان خنک کننده برای پمپ سوخت عمل خواهد کرد. در صورتیکه باک خالی باشد ، پمپ بنزین به شدت گرم خواهد شد. سوخت گیری در زمانی که باک خالی است ، بسیار کم هزینه تر از عدم سوخت گیری است. زیرا عدم سوخت گیری ، مشکلاتی را در بخش های مختلف خودرو بوجود خواهد آورد و شما را ناچار به تعمیر خودرو می کند و هزینه هایی را روی دست شما می گذارد. داغ کردن پمپ بنزین ، ممکن است حادثه آفرین شود و به آتش گرفتن باک منجر شود.

با درنظر گرفتن عواقب رانندگی با باک خالی ، اجازه ندهید که سوخت خودروی شما کاملاً تمام شود و به محض روشن شدن چراغ بنزین به سوخت گیری اقدام فرمایید. زحمت و هزینه سوخت گیری خودرو در زمان مناسب به اندازه ای نیست که به آسیب وارد کردن به بخش های مختلف خودرو بیارزد.

کلام آخر

ما با توجه به دانش و تجربه خود سعی نمودیم شما را توجیه کنیم که باک بنزین خودروی خود را پیش از به صفر رسیدن میزان بنزین آن ، پر کنید. یک راننده حرفه ای همواره به این مسائل توجه داشته و اجازه نمی دهد که اتومبیلش به دلایل پیش پا افتاده ، دچار مشکل شود. عواقب رانندگی با باک خالی ، تنها مواردی نبودند که عنوان کردیم و این مسئله ممکن است زمینه ساز بروز مشکلات دیگری در خودروی شما باشد و ما تنها به رایج ترین پیامدهای آن اشاره کردیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید