علت نشتی بنزین از زیر خودرو چیست ؟

نشتی بنزین از زیر خودرو ، مشکل نسبتاً رایجی است که برای برخی از خودروها بوجود می آید. این مشکل باید در اولین فرصت برطرف شود.

یکی از مشکلات بوجود آمده برای خودروهای مختلف ، نشتی بنزین است که ممکن است حادثه آفرین باشد. برای حل مشکلات مختلف خودرو باید تکنسین های مجرب و متخصصی را انتخاب نمود و خودرو را به دست هر تکنسینی نداد.

خوشبختانه امدادخودروها با ارائه خدمات مختلف موردنیاز خودرو در محل ، کار را برای رفع مشکلات خودرو آسان کرده اند. امدادجان هر مشکلی را حل می کند و ناجی خودروداران در زمان بروز مشکل در هر زمان و هر مکانی خواهد بود. پس برای عیب یابی مشکل بنزین ریزی ماشین می توان از امدادخودروها کمک خواست. اطلاعاتی که در ادامه در اختیار شما قرار می دهیم ، به حل این مشکل به شما خودروداران گرامی کمک می کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیرکار خودرو با ما همراه باشید .

علائم نشتی بنزین از زیر خودرو

شایع ترین علائم بنزین ریزی موارد زیر می باشد :

استشمام بوی بنزین در زمان رانندگی

اگر از بوی بنزین در حین رانندگی آزرده خاطر می شوید ، ممکن است بنزین از باک بنزین خودروی شما نشت می کند.این مشکل در زمانی که به تازگی از پمپ بنزین آمده اید ، بیشتر نمایان می شود. البته استشمام بوی بنزین پس از خروج از پمپ بنزین ، تا مسافتی طبیعی است. اما اگر بوی بنزین تا مدتها باقی بماند ، حتماً بنزین نشت می کند.

ریختن بنزین از زیر خودرو ، از علائم نشتی بنزین از زیر خودرو

کاملاً مشخص است که با دیدن بنزین زیر خودرو باید به نشت بنزین شک کرد. پس اگر چندین قطره یا بیشتر از چند قطره بنزین زیر خودروی خود دیدید ، حتماً برای بررسی مشکل اقدام کنید. چرا که این مسئله ممکن است دردسر بزرگی را برای شما بوجود بیاورد. ریختن بنزین زیر ماشین ، شایع ترین نشانه بنزین ریزی است.

بخار کردن لوله بنزین خودرو

تشخیص این نشانه اندکی سخت تر از سایر نشانه ها است. در واقع صدمه دیدن لوله انتقال سوخت موجب می شود که بر روی آن بخار ایجاد شود. البته کمتر اتومبیلی با این مشکل مواجه می شود. اما به هر حال باید این نشانه هم در نظر داشت. نگاهی به لوله اگزوز بیاندازید و بررسی کنید که آیا رطوبتی بر روی آن وجود دارد یا اینگونه نیست.

کاهش غیرعادی سطح بنزین ، از نشانه های نشتی بنزین از زیر خودرو

در صورتی که مصرف بنزین خودروی شما به صورت غیرعادی افزایش یافته است و تند تند باید به جایگاه سوخت بروید و سوخت گیری کنید ، حتماً بایستی به نشت بنزین شک کنید. با درنظر گرفتن پیامدهای نشت بنزین ، برای رفع مشکل در اسرع وقت اقدام فرمایید. در صورتی که تمایل داشته باشید ، تکنسین های امدادجان این مشکل را برای شما حل می کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شماره امداد خودرو با ما همراه باشید .

دلایل بنزین ریزی ماشین

نشتی بنزین از زیر خودرو ، چندین دلیل دارد که به دقت به بررسی آنها می پردازیم.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پمپ بنزین سیار با ما همراه باشید.

نقص لوله دریچه باک

نقص شلنگ باک یا نقص لوله دریچه باک سبب می شود که اختلالی در روند انتقال سوخت در ماشین بوجود بیاید. اگر به سرویس های دوره ای خودروی خود اهمیت دهید ، شاهد بروز چنین مشکلاتی نخواهید بود. اگر این شلنگ به درستی متصل نشده باشد ، مشکلاتی را ایجاد می کند که یکی از آنها بنزین ریزی است.

خرابی پمپ خودرو

یکی از دلایل نشتی بنزین از زیر خودرو ، خرابی پمپ می باشد. در چنین شرایطی حتماً متوجه بوی بنزین خواهید شد. کوچکترین عامل مشتعل زایی می تواند در این حالت موجب آتش سوزی شود. با بررسی پمپ بنزین خودرو در سرویس های دوره ای می توان از بروز این مشکل جلوگیری کرد.

محکم نبودن درپوش باک

امان از رانندگان کم حواس و بی احتیاط که درپوش باک را به خوبی نمی بندند و موجب بنزین ریزی می شوند. درپوش ، یک قطعه محافظتی است. اگر درپوش به درستی بسته نشود ، حتماً بوی بنزین استشمام می شود. اگر احتیاط کنید و عجولانه درپوش را نبندید می توانید به سادگی از بروز مشکلات جلوگیری کنید.

خرابی سیستم تزریق سوخت یا انژکتور ، از دلایل نشتی بنزین از زیر خودرو

ممکن است مشکل بنزین ریزی مربوط به سیستم انژکتور باشد. در این حالت مشکل سایش و خرابی لاستیک آن بوجود می آید. تکنسین های باتجربه و ماهر می توانند با یک نگاه سریع و یک بازدید فوری ، تشخیص دهند که چه عاملی موجب بنزین ریزی شده است.

رفع مشکل بنزین ریزی ماشین

زمانی که بنزین ریزی از ماشین به علت سوراخ شدن مخزن بنزین و یا باک باشد ، نیاز به سیلر ویژه یا چسب درزگیر است تا مشکل در سریعترین زمان حل شود. اگر این اقدام موجب رفع مشکل نشود ، باید کل باک را تعویض کرد. رفع این مشکل بهتر است توسط تکنسین های حرفه ای صورت بگیرد تا عیب یابی به درستی انجام شود و مشکل به صورت اصولی رفع شود.

هزینه رفع مشکل نشتی بنزین از زیر خودرو

برای عیب یابی و رفع این مشکل ، نیاز به صرف هزینه زیادی نیست. هزینه دقیق تعمیرات خودرو در چنین وضعیتی بر اساس علت بروز مشکل ، متفاوت است. ممکن است با هزینه اندکی بتوان مشکل را حل نمود. تکنسین باید به بررسی مشکل بپردازد و علت بروز مشکل را پیدا کند و سپس بتواند هزینه رفع مشکل را حساب کند. مجموعه امدادجان برای خدمات ارائه شده از سوی خود ، تعرفه های بسیار مناسبی را تعیین کرده است. شما به آسان ترین شکل و با کمترین هزینه می توانید مشکلات بوجود آمده برای خودروی خود را رفع کنید.

کلام آخر

قوی ترین نشانه نشتی بنزین از زیر خودرو ، دیده شدن دریاچه ای کوچک از بنزین در محل پارک خودرو است. با ذکر تمامی نشانه های بنزین ریزی و علل بروز این مشکل ، سعی کردیم شما را در زمینه حل مشکل راهنمایی کنیم. عدم رفع این مشکل ، عواقب زیادی دارد که بدترین آنها ، آتش سوزی است. مسمومیت با گاز مونوکسید کربن ، از دیگر عواقب عدم رفع مشکل بنزین ریزی است. از شما رانندگان محترم درخواست می کنیم که اصلاً به رفع این مشکل بی تفاوت نباشید و با بهره گیری از خدمات امدادخودروها و یا تعمیرگاه ها به حل مشکل اقدام فرمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید