علت سوراخ شدن رادیاتور ماشین و نحوه تعمیر آن

علت سوراخ شدن رادیاتور ماشین را بررسی می کنیم و راه حل های این مشکل را ارائه می دهیم. این مقاله مفید را از دست ندهید.

یکی از مشکلات رایج خودرو ، سوراخ‌شدن رادیاتور آن است. برای حل این مشکل و سایر مشکلات بوجود آمده برای خودرو ، باید به مکانیک های مجرب و حرفه ای مراجعه نمود تا توان تعمیر تخصصی آن را داشته باشند.

اگر چنین مکانیک های ماهر و متخصصی را سراغ ندارید ، با امدادجان تماس حاصل کنید. این مجموعه دارای برترین مکانیک هایی است که به صورت سیار خدمات دهی می کنند. امداد خودرو به صورت 24 ساعته فعالیت می کند و خدمات سرویس و تعمیر خودرو را ارائه می کند.

پرسنل مجرب ما در کمترین زمان کنار شما خواهد بود
تعمیرات همراه با گارانتی
همین حالا تماس بگیرید….

نشانه های سوراخ‌شدن رادیاتور خودرو

پیش از بررسی علت سوراخ شدن رادیاتور ماشین باید با نشانه های سوراخ شدن آن آشنا باشیم. نشانه های سوراخ‌شدن رادیاتور عبارتند از :

– بالا رفتن درجه آمپر

– نشتی آب از زیر خودرو

– نشتی بخار از رادیاتور

– خوب کار نکردن بخاری

بررسی علت سوراخ شدن رادیاتور ماشین

موارد زیر سبب می شود که رادیاتور به مرور دچار پوسیدگی و سوراخ شدگی شود. البته گاهی سوراخ شدگی رادیاتور ، یکدفعه اتفاق می افتد. دلایل سوراخ شدگی رادیاتور شامل موارد زیر است :

انسداد مجرای آب در رادیاتور

آب و ضدیخ در سیستم خنک کننده دائماً در جریان هستند. این جریانات سبب می شود که به تدریج رسوبات در قسمت های گوناگون رادیاتور انباشته شوند و رادیاتور را سوراخ کنند. انباشته شدن رسوبات موجب می شود که مایعات از این بخش ها به خوبی رد نشده و این مشکل به مرور موجب سوراخ‌شدن رادیاتور می شود.

یخ زدن رادیاتور ، علت سوراخ شدن رادیاتور ماشین

اگر با شروع سرما به تعویض ضد یخ اقدام نکنید ، احتمال یخ زدن آب درون رادیاتور وجود دارد. ضدیخ از یخ زدن آب داخل رادیاتور ممانعت به عمل می آورد. عدم تعویض به موقع ضدیخ سبب می شود که آب یخ بزند و به تدریج ، رادیاتور سوراخ شود.

وجود هوا در مسیر حرکت آب داخل رادیاتور

اگر رادیاتور به خوبی هواگیری شود ، از مشکل سوراخ شدن آن تا حدی جلوگیری می شود. در زمان داغ بودن رادیاتور ، بخار آب با فشار زیادی داخل آن در جریان است. در این شرایط باید درپوش را باز نموده و به هواگیری اقدام کنید. اگر هواگیری را انجام ندهید ، فشار بالایی در این قسمت ها جمع شده و این فشار سبب سوراخ‎شدن رادیاتور می شود.

نقص ترموستات ، علت سوراخ شدن رادیاتور ماشین

ترموستات ، وظیفه سنجش دما در سیستم خنک کننده را برعهده دارد. اگر ترموستات معیوب شود ، مایع داخل رادیاتور به صورت چشمگیری داغ می شود و این مسئله موجب سوراخ‌شدن رادیاتور می شود. در این حالت برای رفع مشکل باید از خرابی ترموستات اطمینان حاصل کرد و سپس به تعویض ترموستات اقدام نمود.

انفجار رادیاتور

سیستم خنک کننده باید تحت فشار بالا کار کند. این فشار بالا در بازه زمانی طولانی ، موجب انفجاری در دستگاه می شود. اضافه کردن زیاد از حد ضدیخ و آب به رادیاتور ممکن است علت سوراخ شدن رادیاتور ماشین در اثر انفجار باشد. بنابراین اضافه نمودن آب و ضدیخ به رادیاتور باید به صورت اصولی انجام شود.

برخورد جسمی با رادیاتور

سیستم رادیاتور در بخش جلویی کاپوت است. چنانچه جسم خارجی در حین حرکت خودرو از قسمت جلوی ماشین به قسمت فنی آن وارد شود و با رادیاتور اصابت کند ، حتماً رادیاتور را سوراخ می کند. زمانی که خودرو با سرعت بسیار بالا حرکت می کند ، بروز چنین مشکلی بسیار محتمل است. جلوگیری از بروز این مشکل تا حدی غیرممکن است. اما با بررسی علت سوراخ شدن رادیاتور ماشین می توان با راه های مختلف از سوراخ‌شدن رادیاتور جلوگیری کرد.

نحوه تعمیر رادیاتور در زمان سوراخ‌شدن

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیرکار خودرو با ما همراه باشید .

مکانیک های سیار امدادجان با تبحر خاصی به تعمیر بخش های مختلف خودرو اقدام می کنند. گاهی سوراخ‌شدن رادیاتور قابل تعمیر است. تنها تعمیرکار حرفه ای می تواند رادیاتور سوراخ شده را تعمیر کند. پس از یافتن سوارخ های رادیاتور می توان آن را تعمیر نمود. اگر رادیاتور کهنه باشد و بدنه آن پوسیده شده باشد ، ارزش تعمیر ندارد. زمانی می توان رادیاتور سوراخ را تعمیر نمود که سوراخ آن کوچک باشد.

خدمات امدادجان فقط محدود به سرویس و تعمیر خودرو نیست. این مجموعه ارائه دهنده هر یک از خدمات موردنیاز خودرو مانند سوخت رسانی سیار ، پنچرگیری در محل ، تعویض روغن در محل ، امداد قفل و سوئیچ و … است و این خدمات را از ساعت 00 : 00 بامداد تا 24 : 00 شب ارائه می دهد. بنابراین هر زمانی می توانید روی کمک امدادخودروی امدادجان حساب باز کنید. تشخیص علت سوراخ شدن رادیاتور ماشین برای مکانیک های امدادجان بسیار آسان است. اگر تعمیر رادیاتور شما ارزش داشته باشد ، این کار توسط آنها انجام می شود. در غیراینصورت باید به تعویض رادیاتور اقدام شود. برای این کار حتماً از بهترین رادیاتور برای خودروی شما استفاده می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعویض روغن سیار
با ما همراه باشید .

نرخ تعمیرات رادیاتور خودرو

نرخ تعمیر رادیاتور با توجه به کوچک یا بزرگ بودن رادیاتور ، متفاوت است. تعمیرات رادیاتور معمولاً پر هزینه است. به همین علت توصیه می کنیم وقتی سوراخ رادیاتور بزرگ است ، آن را تعمیر نکرده و در عوض به تعویض رادیاتور اقدام شود. نوع و برند خودرو ، عاملی است که در نرخ تعمیر و تعویض خودرو اثرگذار است. تعویض و تعمیر خودروهای مدل بالاتر ، اندکی پرهزینه تر است. با توجه به اینکه چه عاملی موجب سوراخ شدن رادیاتور باشد ، ممکن است اقدامات دیگری برای ممانعت از سوراخ شدن مجدد رادیاتور لازم باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شماره امداد خودرو با ما همراه باشید .

شایع ترین علت سوراخ شدن رادیاتور ماشین چیست ؟

از میان دلایل سوراخ‌شدن رادیاتور از جمله وجود هوا در مسیر جریان آب داخل رادیاتور ، نقص ترموستات ، یخ زدگی رادیاتور ، انفجار رادیاتور ، برخورد جسم خارجی با رادیاتور و انسداد مجرای آب داخل رادیاتور و … مشکل انفجار رادیاتور و خرابی ترموستات و یخ زدگی رادیاتور شایع تر از سایر موارد است. با سرویس های دوره ای از خودرو می توانید تا حدی مانع از سوراخ‌شدن رادیاتور شوید. سرویس های دوره ای خودرو باید در زمان مناسب و توسط مجرب ترین سرویس کاران انجام شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید