علت حرکت نکردن خودرو در دنده

علت حرکت نکردن خودرو را برای خودروهای مختلف در حالت های گوناگون بررسی می کنیم و راهکارهای رفع مشکل را ارائه می دهیم.

پرسنل مجرب ما در کمترین زمان کنار شما خواهد بود
تعمیرات همراه با گارانتی
همین حالا تماس بگیرید….

بررسی مشکلات رایج خودروهای دنده ای و اتومات

  • شنیده شدن صدای انفجار از قسمت کاپوت
  • لرزش فرمان در زمان استارت خودرو
  • روغن ریزی خودرو در زمان پارک خودرو
  • سفت بودن پدال ترمز
  • استارت نخوردن ماشین و یا روشن نشدن خودرو
  • کنترل ناپذیری خودرو در حین حرکت
  • ساییدگی لاستیک ها و پنچر شدن لاستیک ها
  • حرکت نکردن خودرو
  • و …

مهمترین علت حرکت نکردن خودرو چیست ؟

دلایل مختلفی موجب حرکت نکردن ماشین می شود. بد نیست که خودروداران با مهمترین دلایلی که سبب بروز این مشکل می شوند ، آشنا باشند. گاهی علت بروز مشکل ، یک مسئله ساده است و رانندگان می توانند به رفع مشکل بپردازند. اما در صورتی که راه حل مشکل سخت به نظر می رسد ، باید با امداد خودرو تماس حاصل نمود. شایع ترین دلایل حرکت نکردن ماشین شامل موارد زیر است :

کثیفی فیلترهای خودرو ، دلیل حرکت نکردن ماشین

در صورتی که خودروی شما در هیچ دنده ای حرکت نکرده و ساکن می ماند ، ممکن است فیلتر سوخت آن به شدت کثیف شده باشد. گاهی کثیفی فیترها با ایجاد یک صدای زوزه مانند ، توأم است. اگر بتوانید اندکی خودرو را حرکت بدهید اما ناگهان متوقف می شوید ، این مسئله می تواند بیانگر کهنگی گیربکس باشد.

روغن موتور نامرغوب ، علت حرکت نکردن خودرو

کارشناسان بارها تأکید نموده که از روغن موتورهای مرغوب و اصل برای خودرو استفاده کنید. استفاده از روغن نامرغوب و یا تأخیر در تعویض روغن موتور سبب شده که خودرو پس از روشن شدن نتواند حرکت کند. زمان تعویض روغن خودرو با توجه به مسافت پیموده شده ، نوع خودرو و برند روغن موتور و سایر فاکتورها ، متفاوت است. با خرید روغن موتورهای باکیفیت از بروز این مشکلات جلوگیری نمایید.

کثیفی انژکتور یا دلکو ، دلیل حرکت نکردن ماشین

دلکو در قسمت سیستم جرقه زن خودرو تعبیه شده است. در خودروهای جدید ، این قطعه وجود نداشته و سنسورهای مختلفی جایگزین آن شده اند. دلکو ، برق موردنیاز را میان شمع های موجود در قسمت جرقه زن ماشین توزیع می کند. خرابی دلکو ، یک علت حرکت نکردن خودرو است. اگر انژکتور رسوب کرده باشد ، ممکن است خودرو از حرکت باز بماند. بررسی این مشکل ، تنها باید توسط تکنسین ها و مکانیک های مجرب انجام شود.

خرابی سنسورهای گاز ، دلیل حرکت نکردن ماشین

در خودروهای گازسوز ، باید خرابی سنسورهای گاز را برای علت حرکت نکردن ماشین درنظر گرفت. در این خودروها ، خرابی سنسور سبب شده که خودرو فاقد شتاب و گاز موردنیاز برای حرکت شود. در نتیجه خودرو از حرکت بازمانده و سبب ناراحتی راننده آن می شود. با تعویض سنسور به راحتی می توان این مشکل را برطرف نمود.

نشتی روغن گیربکس ، علت حرکت نکردن خودرو

نشتی روغن موجب عدم اعمال فشار هیدرولیکی موردنیاز گیربکس می شود. در نتیجه در زمان حرکت خودرو ، ماشین سنگین بوده و نمی تواند حرکت کند. نشتی روغن گیربکس دارای چندین نشانه شامل استشمام بوی سوختگی ، روشن شدن چراغ انتقال در خودروهای جدید ، احساس لرزش غیرعادی در زمان حرکت خودرو ، شنیده شدن صدای ساییدگی ، روشن شدن چراغ هشدار داشبورد و … می باشد.

خرابی دیسک و صفحه ، دلیل حرکت نکردن ماشین

دیسک و صفحه ، بخشی از جعبه دنده و یا گیربکس است که سبب انتقال نیرو می شوند تا قدرت خودرو افزایش پیدا کند. ساختمان دیسک و صفحه متشکل از قطعاتی شامل اهرم ، شاخک ها ، صفحه دنده ، بلبرینگ کلاچ ، دیسک کلاچ ، صفحه کلاچ و … است. خرابی دیسک و صفحه ، یک علت حرکت نکردن خودرو می باشد.

زمانی که دیسک و صفحه خراب می شود ، خودرو فاقد توان و انرژی لازم جهت حرکت است. گاهی لرزش ماشین نشان از خرابی دیسک و صفحه دارد. خرابی دیسک و صفحه موجب اختلال در عملکرد دنده ها می شود. گاهاً دیده شده که موتور خودرو تحت تأثیر خرابی دیسک و صفحه ، دچار مشکل می شود.

چرا دنده جا نمی رود ؟

 

 

علت حرکت نکردن خودرو

 

اگر کابل کلاچ رگلاژ نباشد و یا نیروی موردنیاز به اهرم کلاچ نرسد ، دنده به درستی جا نرفته و صدای خاصی ایجاد می شود. برای رفع این مشکل باید به رگلاژ کلاچ اقدام نمود. اگر عملکرد کلاچ درست باشد و مشکلی در این قسمت وجود نداشته باشد ، اما دنده جا نمی رود باید به بررسی دیسک و صفحه اقدام نمود. این مشکل هم قابل حل بوده و تنها کافیست که دیسک و صفحه را تعویض نمود.

علت حرکت نکردن خودرو در سربالایی چیست ؟

خرابی فیلتر ، قطعی سیم گاز ، جرم گرفتن کاتالیست ، معیوب بودن پمپ بنزین ، بی کیفیت بودن روغن موتور ، خرابی دیسک و صفحه ، اختلال در استپر ، کثیفی انژکتور ، سوختن سنسور گاز و … از دلایلی بوده که موجب حرکت نکردن یا کم آوردن ماشین در سربالایی می شود. در مجموع ، موتور خودرو برای حرکت نیاز به وجود هوای کافی ، سوخت کافی ، تراکم و سیستم جرقه زن دارد. حال چنانچه هر یک از این موارد گفته شده خراب باشند ، در حرکت خودرو اختلال بوجود خواهد آمد.

راهکار رفع مشکل حرکت نکردن ماشین

 

 

علت حرکت نکردن خودرو

 

دلایل حرکت نکردن خودرو را بررسی نمودیم. تمامی مشکلات بوجود آمده برای خودرو ، راه حل دارد. تکنسین ها و مکانیک های امروزی به خوبی می توانند هرگونه نقص بوجود آمده برای خودرو را رفع نمایند و علت حرکت نکردن خودرو را متوجه شوند.

امداد خودروی امداد جان دارای امدادگران و مکانیک های حرفه ای و مجرب می باشد که توانایی رفع هرگونه ایرادی از جمله حرکت نکردن ماشین را دارا می باشند. نکته بسیار مهم درباره خدمات امدادجان این است که کلیه خدمات امدادخودرویی در محل ارائه می شود تا کار خودرو داران بسیار آسان شود.

به منظور سرویس و تعمیرات انواع خودروهای ایرانی و خارجی با امدادجان تماس حاصل نموده و بالاترین سطح کیفیت خدمات را از نزدیک مشاهده کنید. یافتن علت حرکت نکردن خودرو ، برای تکنسین های ما به راحتی آب خوردن است.

علت حرکت نکردن خودرو در دنده چیست؟

علت حرکت نکردن خودرو در دنده می تواند به عوامل متعددی ربط داشته باشد که ما به طور کامل به آن پرداخته ایم

بررسی علت حرکت نکردن خودرو در دنده؟

به منظور ارائه بهترین خدمات توسط امداد جان ما علت حرکت نکردن خودرو در دنده را بررسی نموده ایم و امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات خوبی را به شما عزیزان داده باشیم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید