علائم خرابی سیبک خودرو

علائم خرابی سیبک خودرو را بررسی می کنیم. این قطعه در سیستم تعلیق جلوی خودرو قرار گرفته است و نقش مهمی دارد.

سیبک ، یک کره فلزی است که دارای یک بازوی مکانیکی می باشد. این قطعه درون یک محفظه تعبیه شده است و توسط یک کاور لاستیکی پوشانده شده است. سیبک خودرو موجب اتصال چرخ ها به سیستم تعلیق می شود و سبب حرکت چرخ های خودرو می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیرکار خودرو با ما همراه باشید .

شایع‌ترین علائم خرابی سیبک خودرو چیست ؟

اگر می خواهید خرابی این قطعه را تشخیص دهید ، باید به نشانه های زیر توجه کنید :

شنیده شدن صدای غیرعادی در زمان گذر از دست اندازها

در صورتی که از دست اندازها عبور کردید و صدای غیرعادی شنیدید ، به خرابی سیبک شک کنید. البته ممکن است این صدا مربوط به خرابی بلبرینگ باشد. کوچکترین ضربه یا عبور از ناهمواری ، سبب ایجاد چنین صدایی می شود. زیرا در این حالت ، مشکلی در سیستم تعلیق وجود دارد و قطعات ضربه گیر به درستی عمل نمی کنند.

ساییدگی تایرها ، از علائم خرابی سیبک خودرو

اگر لاستیک ها تاب داشته باشند و یا بالانس نباشند ، ساییدگی لاستیک ها به دلیل خرابی سیبک رخ می دهد. چرا که آنها موجب حرکت لاستیک ها به طرف بیرون می شوند. بنابراین لاستیک ها از یک سمت کهنه شده و از طرف دیگر ، نو باقی می مانند. ساییدگی در یک سمت از تایر رخ می دهد. این مسئله برای هر دو تایر رخ می دهد. بروز این مشکل به وجود اشکالی در سیستم تعلیق اشاره دارد که مستقیماً با سیبک خودرو در ارتباط است.

لرزش شدید خودرو به دلیل معیوب بودن سیبک

یکی دیگر از علائم خرابی سیبک خودرو ، لرزش شدید خودرو به دلیل وجود اشکال در سیستم تعلیق است. سیبک های ماشین فرسوده در بخش سوکت ها وا رفته شده و در زمان حرکت خودرو ، دچار لرزش زیادی می شوند. چنین لرزشی در اغلب اوقات مربوط به سیبک است. گاهی برخی از رانندگان این لرزش را در بخش فرمان حس می کنند.  بنابراین اگر لرزش غیرمعمولی را در خودرو احساس کردید ، خودرو را به یک مکانیک ماهر مانند مکانیک های امداد خودروی امدادجان نشان دهید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شماره امداد خودرو با ما همراه باشید .

سایر علائم خرابی سیبک خودرو

اگر شاهد نشانه های زیر بودید ، احتمال خرابی سیبک را درنظر بگیرید :

– کهنگی زودهنگام و اصطحکاک غیرنرمال سیستم فرمان خودرو

– عملکرد بد فرمان و هدایت سخت خودرو

– انحراف فرمان به یک طرف به ویژه در زمان دور زدن

– عدم برگشت فرمان به وضعیت اول بعد از چرخش آن

– خلاصی غیرعادی فرمان

– سفت بودن غیرعادی فرمان

علل معیوب بودن سیبک چیست ؟

پس از مشاهده علائم خرابی سیبک خودرو باید برای تعمیر آن اقدام کنید. تعمیر و تعویض این قطعه باید توسط تکنسین های مجرب انجام شود. برای دریافت این خدمات و سایر خدمات با امداد خودروها تماس بگیرید.

پرسنل مجرب ما در کمترین زمان کنار شما خواهد بود
تعمیرات همراه با گارانتی
همین حالا تماس بگیرید….

 

یکی از بهترین ارائه دهنده این خدمات ، امدادجان است که خدماتی نظیر حمل خودرو و تعمیرات خودرو و … را در محل و با قیمت مناسب ارائه می دهد. حال به بررسی دلایل خرابی سیبک می پردازیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت یدک کش خودرو
با ما همراه باشید .

 

خرابی سیبک ممکن است علت های مختلفی داشته باشد. با دانستن دلایل خرابی سیبک می توانید مانع از خرابی این قطعه شوید و طول عمر سیبک را تا حدودی افزایش دهید. نکته ای که باید درنظر داشته باشید این است که خرابی سیبک را در اولین فرصت پیگیری کنید و اجازه ندهید که خرابی این قطعه موجب خرابی سایر قطعات خودرو شود. پس با دیدن هر یک از علائم خرابی سیبک خودرو ، با تکنسین ها تماس حاصل کنید. شایع ترین دلایل خرابی سیبک ، موارد زیر هستند :

– پارگی گردگیر سیبک موجب اعمال فشار زیادی به سیستم تعلیق می شود که این مسئله خرابی سیبک را منجر می شود.

– زنگ زدگی سیبک از دیگر دلایل خرابی سیبک است. زنگ زدگی ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. اگر خودرو در مکانی که آب فراوانی وجود دارد یا مرطوب و شرجی است برای مدت طولانی پارک شود ، دچار مشکل زنگ زدگی سیبک می شود.

– خوردگی سیبک سبب می شود که سیبک نیاز به تعویض داشته باشد. خوردگی ممکن است به دلیل اعمال فشار زیاد در زمان عبور از دست اندازها باشد. همچنین نامناسب بودن لاستیک سبب بروز این مشکل می شود.

– هرزگی پیچ ها و مهره ها از دلایل خرابی سیبک است. در زمان مشاهده علائم خرابی سیبک خودرو ، اقدام سریع برای رفع مشکل ضرورت دارد.

زمان تعویض سیبک

نمی توان زمان مشخصی را برای تعویض این قطعه عنوان نمود و بیان کرد که این قطعه را حتماً هر چند ماهی یکبار عوض کرد. هر زمانی که خودروی خود را برای سرویس و یا تعویض روغن نزد تکنسین ها می برید ، می توانید از آنها بخواهید که سیستم تعلیق خودروی شما را چک کنند. در صورتی که زمان زیادی به سرویس خودروی خود اقدام نکرده اید ، سریعاً این اقدام را انجام داده و حتماً یک بازدید از سیبک داشته باشید.

پیامد بی توجهی به تعویض سیبک معیوب

اگر شاهد علائم خرابی سیبک خودرو بودید اما به رسیدگی به آن بی توجه بودید ، حتماً با عملکرد بد خودروی خود مواجه می شوید. اگر خودروی خود را در زمان مناسب سرویس کنید ، از بروز بسیاری از مشکلات برای آن جلوگیری خواهید کرد و همواره شاهد عملکرد خوب خودروی خود خواهید بود.

خودروداران باید به تمامی نشانه های خرابی سیبک توجه داشته باشند. نشانه هایی که ذکر شد به آسانی می توانند به شما کمک کنند که خرابی این قطعه را تشخیص دهید و در اولین فرصت ، اقدام مناسب را انجام دهید.

طول عمر سیبک چقدر است ؟

با توجه به علائم خرابی سیبک خودرو می توان متوجه خرابی این قطعه شد. این قطعه معمولاً عمر زیادی می کند. سیبک در عبور از جاده های پرپیچ و خم و صعب العبور ، بد کار می کند. سیبک ها را معمولاً به صورت جفتی عوض می کنند. طول عمر این قطعه به موارد مختلفی بستگی دارد. اگر به سلامت این قطعه از سیستم تعلیق شک دارید ، حتماً با تکنسین ها مشاوره کرده و از آنها بخواهید که این قطعه را تست و بازدید کنند تا در صورت لزوم به تعویض آنها اقدام کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید