سوالات متداول خودرو از مکانیک ها پرسیده می شود؟

در این مقاله با متداول ترین سوالات خودرویی که مردم از مکانیک ها می پرسند آشنا می شوید. ما با سوالاتی که منطقی و منصفانه است شروع می کنیم تا مطمئن شویم که آیا مکانیک می تواند ماشین شما را تعمیر کند یا خیر. در ادامه سایر سوالات متداول خودرو وجود دارد که مردم همیشه از آنها می پرسند، اما هیچ تعمیرکاری دوست ندارد بشنود و همه آنها به دلایل موجهی است، بنابراین باید از پرسیدن آنها اجتناب کنید. پس از همه، شما باید مودب باشید، از پرسیدن غیرممکن ها بپرهیزید و جنبه خوب مکانیک محلی خود را حفظ کنید.امداد خودرو امداد جان در این شرایط با نیروهائی کاربلد و تجهیزات و امکانات کامل آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

آنچه که قرار است در این محتوا بخوانید :

سوالات متداول خودرو که از مکانیک ها بپرسید

سوالات متداول ماشین برای پرسیدن از مکانیک
سوالات خوبی وجود دارد که می توانید هنگام بردن ماشین خود به یک مکانیک خودرو برای اولین بار بپرسید. 

 آیا قبلاً روی مارک و مدل ماشین من کار کرده اید؟

این قطعاً یکی از رایج‌ترین و منصفانه‌ترین سؤالاتی است که هنگام بازدید از یک فروشگاه خودرو برای اولین بار می‌پرسید، به خصوص اگر خودروی شما در بخش کمیاب یا گران قیمت باشد.

بسیاری از صاحبان خودرو بر این باورند یا امیدوارند که هر مکانیک دارای گواهینامه می تواند بر روی هر نوع خودرو و مدلی کار کند، به ویژه آن تعمیرگاه های بزرگ و معروف خودرو. با این حال، فقط برخی از آنها چنین تجربه/تخصص گسترده و متنوعی دارند، در حالی که منطقی‌تر است که انتظار داشته باشیم که اکثر مکانیک‌ها تا حدودی در مدل‌های خاصی تخصص داشته باشند. در واقع، وسایل نقلیه کمیاب و/یا قدیمی‌تر معمولاً توسط مکانیک‌های تخصصی تعمیر می‌شوند.

گفته می‌شود، اگر مکانیک به سؤالی «نه» پاسخ داد یا به نظر می‌رسد مردد است، کاملاً اشکالی ندارد که مؤدبانه از آنها بخواهید که شما را به تعمیرگاه دیگری راهنمایی کنند.

آیا می توانید از طریق گزینه های تعمیر با من صحبت کنید؟

بسیاری از مشکلات خودرو را می توان با بیش از یک روش حل کرد، به خصوص زمانی که خودروی شما چندین مشکل داشته باشد. متأسفانه، مکانیک‌های غیرصادق ممکن است سعی کنند مشتریان را در مورد گران‌ترین/پیچیده‌ترین گزینه‌ها تصمیم بگیرند، و در برخی موارد حتی ممکن است بهترین مسیر برای مدل و مدل خودروی شما نباشد.

اگر در مورد مکانیک خودرو دانش زیادی ندارید، می توانید از مکانیک بخواهید که هر راه حل ممکن را به طور عمیق توضیح دهد و مکانیک کدام راه حل را توصیه می کند و چرا. اگر از نظر مکانیکی ماهر نیستید، مکانیک بهتر از شما می‌داند که کدام روش مؤثرتر است، اما با این حال، قبل از موافقت با پرداخت، هنوز باید بدانید که دقیقاً چه تعمیری باید انجام شود و چرا.

علاوه بر این، چه مبتدی و چه کهنه کار، از مکانیک بخواهید که در مورد گزینه های تعمیر با جزئیات با شما صحبت کند، می تواند به شما در پرسیدن سؤالات بعدی کمک کند. این شما را قادر می سازد تا دانش فنی ارزشمندی را در طول زمان به دست آورید و دفعه بعد که نیاز به بازدید از یک فروشگاه خودرو دارید، اعتماد به نفس به دست آورید، علاوه بر این به شما در تصمیم گیری بهتر کمک می کند.

آیا این چیزی است که سازنده توصیه می کند؟

اگر وسیله نقلیه خود را برای تعمیر و نگهداری برنامه‌ریزی شده به مغازه می‌برید ، پس از دریافت نظر مکانیک در مورد کارهایی که باید انجام شود، این سوال را بپرسید تا مطمئن شوید که پیشنهادات آنها با توصیه‌های سازنده خودروی شما مطابقت دارد. اگر چه مکانیک در صورتی که در ساخت و مدل شما تخصص داشته باشد باید قبلاً با توصیه‌های تعمیر و نگهداری معمول سازنده آشنا باشد، اما پرسیدن آن ضرری ندارد.

 آیا می توانم برآوردی از هزینه داشته باشم؟

همیشه مکانیک مشکل را بررسی کنید و قبل از اینکه ماشین خود را با آنها بگذارید، هزینه را برآورد کنید. لازم به ذکر است که اگرچه همیشه اینطور نیست که مغازه بتواند به شما یک رقم محکم و قطعی بدهد، اما به طور کلی باید از کسانی که بلافاصله به شما نه می گویند یا این سوال را مسخره می کنند اجتناب کنید. یک مکانیک خوب باید مایل باشد که قیمت دقیقی به شما بدهد و تمام هزینه های قطعات و نیروی کار را توضیح دهد.

آیا می توانم آن نقل قول را به صورت کتبی دریافت کنم؟

دریافت هر چیزی که به صورت کتبی به شما قول داده شده یک قانون طلایی در هر نوع معامله است، نه فقط با تکنسین های خودرو. قبل از موافقت با هر کاری و خروج از مغازه، حتماً پیشنهاد را به صورت کتبی دریافت کنید. اگر در این بازی تازه کار هستید، درخواست توضیح خط به خط بسیار خوب است.

پس از بحث در مورد اینکه چه گزینه‌های تعمیر در دسترس هستند و مکانیک کدام یک را در شرایط شما توصیه می‌کند، نقل قول نهایی باید شامل تعمیرات، قطعات مورد استفاده، هزینه قطعات و هزینه کار باشد.

 آیا هزینه های اضافی وجود خواهد داشت؟

حالا این خیلی مهم است. پس از درخواست برآورد هزینه، در مورد هزینه های پنهان علاوه بر آن بپرسید. وقتی صحبت از تعمیر خودرو به میان می‌آید، هزینه‌های متفرقه‌ای وجود دارد، مانند هزینه‌ای برای دور انداختن لاستیک قدیمی در صورت تعویض لاستیک.

پرسیدن این سوال مطمئن می‌شود که هزینه‌های اضافی که ممکن است فروشگاه بخواهد به صورت کتبی در قیمت درج شده باشد، و قبل از موافقت با انجام هر کاری، تصویر واضحی از مبلغی که قرار است بپردازید دارید. این همچنین به شما کمک می‌کند تا مکانیک‌های خوب را از مکانیک‌های بی‌وجدان فیلتر کنید. اگر فروشگاه فقط پس از پرسیدن این سوال هزینه های پنهان اضافی را فاش می کند، شاید برای آرامش خاطر خود به دنبال فروشگاه دیگری باشید.

 آیا می توانید قبل از انجام هر گونه تعمیرات پیش بینی نشده، ابتدا به من بگویید؟

هزینه های اضافی پنهان در بالا را نباید با تعمیرات پیش بینی نشده اشتباه گرفت. هزینه‌های اضافی آنهایی هستند که مستقیماً به تعمیر مربوط نمی‌شوند، مانند هزینه دفع لاستیک قدیمی، که مکانیک باید در نقل قول اولیه آن را افشا کند، اما برخی ممکن است این کار را نکنند.

در همین حال، تعمیر غیرقابل پیش‌بینی مشکل اضافی است که مکانیک بعداً زمانی که در مراحل جداسازی قطعات هستند متوجه می‌شود. بنابراین، هیچ راهی برای اطلاع از چنین مشکلی قبل از تعمیر واقعی وجود ندارد و این هزینه پیش بینی نشده در برآورد هزینه اصلی لحاظ نشده است.

معمولاً، یک تکنسین صادق ابتدا به شما اطلاع می‌دهد که مشکل پیش‌بینی‌نشده‌ای ظاهر شود، گزینه‌ها، هزینه‌های هر کار را توضیح دهد و به شما اجازه می‌دهد تا انتخاب کنید چه کاری روی ماشینتان انجام شود. اما در صورتی که مکانیک در جلسه اول شما چیزی در مورد تذکر دادن به شما نگوید، پس از دریافت پیشنهاد، باید به وضوح درخواست کنید که قبل از ادامه کار، هرگونه تعمیرات پیش بینی نشده را به شما اطلاع دهند. در ایالت های خاص، فروشگاه های خودرو از نظر قانونی ملزم به انجام این کار هستند.

آیا می توانم تصمیم بگیرم در مورد چه قطعاتی استفاده شود؟

اگر قطعات خاصی نیاز به تعویض دارند، مجدداً می توانید از مکانیک در مورد گزینه ها صحبت کنید و بپرسید که چرا قطعه خاصی را برای وسیله نقلیه شما توصیه می کنند. برخی از مکانیک ها پس از ارائه پیشنهادات خود به شما اجازه تصمیم گیری می دهند، در حالی که برخی دیگر ممکن است بر روی قطعاتی که انتخاب می کنند پافشاری کنند.

قطعات جایگزین خودرو یا توسط خود سازنده خودرو (“سازنده تجهیزات اصلی”) تولید می شوند، یا اگر قطعات توسط شخص ثالث ساخته شده باشند، به آنها قطعات “پس از فروش” می گویند. توجه به این نکته مهم است که برخی از قطعات ممکن است تحت پوشش گارانتی قرار نگیرند و برخی تعمیرات یا تعویض ها می توانند گارانتی سازنده شما را باطل کنند.

آیا می توانم قطعات قدیمی خود را ببینم (بنابراین ممکن است دفعه بعد بدانم مشکل همین است)؟

برای شما منطقی و مفید است که از مکانیک خود بخواهید قطعاتی را که تعویض شده اند به شما نشان دهد، حتی اگر آن را با خود به خانه نمی برید. این کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که قطعه واقعاً با یک قطعه کاملاً جدید جایگزین شده است.

به علاوه، این نیز برای شما آموزشی است و به مرور زمان دانش فنی بیشتری به دست خواهید آورد. دیدن یک قطعه معیوب، خراب یا فرسوده ممکن است به شما امکان دهد در صورت تکرار مجدد در آینده متوجه همان مشکل شوید. اگر می‌ترسید مکانیک را ترک کنید، به صراحت بگویید که می‌خواهید مشکلات رایجی را که ممکن است دوباره برای ماشینتان اتفاق بیفتد، آموزش دهید.

آیا شما گارانتی ارائه می دهید؟

بسته به نوع کار انجام شده، برخی از تعمیرگاه های خودرو ممکن است به شما گارانتی بدهند، که تضمینی است یا قولی در مورد کیفیت کار، که هر کاری روی خودروی شما انجام شده موثر بوده و از قطعات با کیفیت استفاده کرده است. در صورتی که تعمیر در مدت زمان مشخصی با شکست مواجه شود، فروشگاه بدون هزینه اضافی تعمیر را انجام می دهد. ضمانت ها در مورد انتخاب کلمات متفاوت است. مطمئن شوید که دقیقاً می دانید گارانتی ارائه شده چه مواردی را پوشش می دهد و برای چه مدت.

آیا می توانید پس از اتمام کار یک فاکتور دقیق به من بدهید؟

پس از اتمام تعمیر، مطمئن شوید که قبل از حرکت، فاکتور دقیقی را درخواست کرده اید. فاکتور باید دارای تفکیک دقیقی از آنچه انجام شده و کدام قطعات با چه چیزی جایگزین شده است داشته باشد. در صورتی که چیزی در بازه زمانی گارانتی از کار بیفتد، زمانی که خودروی خود را برای بازرسی پس می گیرید، فاکتور به عنوان یک رکورد عمل می کند. فاکتورهای تعمیرات انجام شده نیز می تواند به عنوان سابقه خدمات برای زمانی که خودروی خود را می فروشید باشد.

 

سوالات رایج خودرو که مکانیک ها دوست ندارند بشنوند

سوالات متداول ماشین
به مکانیک ها احترام بگذارید و غیرممکن ها را طلب نکنید.

 من دوستم به من گفت مشکل این است. شما چی فکر میکنید؟

این سوالی است که بسیاری از صاحبان خودرو فکر می کنند طبیعی است و پرسیدن آن اشکالی ندارد، اما این یکی از سوالاتی است که بیشتر مکانیک ها آن را آزاردهنده می دانند. (اگر بعد از اینکه مکانیک یک بازرسی انجام داد و به شما گفت مشکل چیست، گفتن چیزی مانند “اوه، و من شک داشتم که ممکن است مشکل ABC باشد. من نمی توانم بیشتر از این اشتباه کنم” آزار دهنده نیست.

البته، همیشه ایده خوبی است که از دوستی که مهارت های مکانیکی خوبی دارد، نظر دوم بگیرید، اما این فقط برای مرجع شماست. وقتی به مغازه رسیدید، چنین چیزی نپرسید. اولاً، برای مکانیک بسیار ناخوشایند است که مستقیماً به شما بگوید که شما یا دوستتان کاملاً در اشتباه بوده اید، به خصوص وقتی مشخص شود که مشکل واقعی بسیار جدی تر و گران تر از آنچه فکر می کردید برطرف می شود.

اگر تشخیص مکانیک با آنچه دوست شما پیشنهاد کرده است بسیار متفاوت است، این شما هستید که باید به فروشگاه دیگری بروید تا تشخیص دیگری را دریافت کنید. در غیر این صورت، اجازه دهید حرفه ای حرف آخر را بزند و به قضاوت آنها احترام بگذارد.

 من می توانم قطعات را خودم بخرم. آیا می توانید از آنها استفاده کنید؟

اگر بخواهیم منصفانه با صاحبان خودرو رفتار کنیم، این سوال ممکن است ناشی از نیت کاملاً خوب باشد. ممکن است فکر کنید که فقط سعی می‌کنید با تهیه قطعات مفید باشید. اما هیچ تکنسین محترمی به این سوال پاسخ مثبت نمی دهد. به هر حال، آنها هیچ ایده ای ندارند که قطعات از کجا می آیند، آیا استانداردهای صنعتی را برآورده می کنند و آیا برای ساخت و مدل خودروی شما مناسب هستند یا خیر. اگر به هر حال ماشین خود را به فروشگاه می سپارید، به آنها اجازه دهید کاری را که فکر می کنند برای وسیله نقلیه شما بهترین است انجام دهند.

آیا اشکالی ندارد که من در حین انجام کار اینجا بمانم؟

اشکالی ندارد که یک تخمین تقریبی در مورد مدت زمان انجام هر تعمیر بپرسید ، اگرچه در بسیاری از موارد به دلیل مشکلات پیش بینی نشده، برای مثال، زمان واقعی ممکن است بسیار بیشتر طول بکشد. بنابراین، حتی یک مکانیک باتجربه نیز بسیار تمایلی به دادن هر گونه قولی در این مورد نخواهد داشت، و بنابراین این کاملاً مناسب نیست که بخواهید بماند و مکانیک را در حال انجام کار خود تماشا کنید.

دلیل دومی که نباید این سوال را بپرسید این است که ممکن است نشان دهد که به کارکنان فروشگاه کاملاً اعتماد ندارید و ترجیح می دهید آنها را زیر نظر داشته باشید تا مطمئن شوید که شما را خراب نمی کنند.

باز هم، اگر به مکانیک اعتماد کافی ندارید، این گزینه را دارید که کنار بروید. اگر تصمیم گرفته اید کار را در آنجا انجام دهید، فقط بپذیرید که تعمیرات به همان اندازه طول می کشد، به خانه بروید و منتظر تماس آنها باشید. اگر این تعمیر ساده و سریع باشد، دست زدن به آن خوب است.

وقتی کارتان تمام شد، می توانید آن را برای من بیاوردید؟

اکنون این فقط درخواست غیرممکن است. درخواست چنین برخوردی از تعمیرگاه های مستقل محلی کمی گستاخ یا کاملاً بی ادب و متکبر است. کارکنان به هیچ وجه حاضر به صرف زمان اضافی، بدون هزینه، برای رانندگی در سراسر شهر برای پیاده کردن وسیله نقلیه ثابت درب منزل شما نیستند.

اگرچه، در مورد تعمیرگاه‌های بزرگ با گاراژهای زنجیره‌ای در سراسر کشور، می‌توانید خودروی قرض‌دهی بگیرید تا در حین تعمیر وسیله نقلیه خود در آن اطراف حرکت کنید. حتی ممکن است برخی با پرداخت هزینه ای اندک یا به دلیل اینکه مشتری وفادار شما هستید، وسیله نقلیه را به خانه شما بیاورند.

آیا می توانم بعد از تماشای ویدیوهای یوتیوب این مشکل را خودم برطرف کنم؟

این یکی دیگر از آزاردهنده‌ترین و نادرست‌ترین سوالی است که باید بپرسید وقتی قبلاً در مغازه‌ای حاضر می‌شوید و بعد از اینکه مکانیک بازرسی کرد و به شما توضیح داد چه مشکلی دارد. شما نه تنها برای کار انجام شده، بلکه برای زمان مکانیک، از جمله زمان صرف شده برای بازرسی و تشخیص، حتی اگر مشکل جزئی باشد، نیز پرداخت می کنید.

در حالی که ممکن است فکر کنید که احتمالاً می توانید سعی کنید خودتان با کمک برخی از آموزش های یوتیوب این مشکل را برطرف کنید، بی ادبانه ترین سؤالی که می توانید از حرفه ای که برای شما وقت گذاشته است بپرسید فقط این سؤال است. این اساساً درخواست مشاوره رایگان است و هیچ مرد سخت کوشی آن را دوست ندارد.

تلاش برای توصیف مشکلات از طریق فضای مجازی

بسیاری از صاحبان خودرو در واقع سعی می کنند مشکل خودروی خود را در یک پیام توضیح دهند. اولاً، این دقیقاً مانند سؤال بالا است، که به طور بی ادبانه درخواست مشاوره رایگان می کند. دوم اینکه ماشین یک ماشین پیچیده است. یک علامت، یا حتی مجموعه ای از علائم با هم، می تواند به مقصران بسیار متفاوت اشاره کند. هیچ نابغه ای نمی تواند فقط از طریق پیام فرستادن شما به شما بگوید که دقیقاً چه مشکلی در ماشین شما وجود دارد، مهم نیست که چقدر دقیق باشد. تنها راه این است که ماشین خود را به فروشگاه برسانید.

تلاش برای مذاکره با هزینه خدمات کمتر

این ممکن است در صدر فهرست چیزهایی باشد که مکانیک ها بیش از همه دوست ندارند. نه فقط مکانیک، بلکه نسبت به هر حرفه‌ای که سال‌ها و پول زیادی را برای آموزش، برای تقویت مهارت‌ها و کسب تجربه کافی صرف کرده است، بی‌احترامی و بی‌احترامی است.

مجدداً، کاملاً منطقی است که برای دریافت نظر دوم یا سوم و نقل قول ها در مورد مشکل خودروی خود قبل از انجام هر کاری، تعمیرگاه های دیگر را بررسی کنید، سپس تصمیم بگیرید که به کدام گاراژ می خواهید به کودک خود اعتماد کنید. اما تلاش برای چانه زدن بر سر هزینه و به خصوص گفتن چیزی در امتداد خط “آیا می دانستید تعمیرگاه دیگر ارزان تر است؟” یک نه بزرگ قطعی است. حتی اگر مکانیک موافقت کند که روی ماشین شما کار کند، هیچ تضمینی وجود ندارد که یک مکانیک ناراضی تمام تلاش خود را در تعمیر ماشین شما انجام دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید