سرویس‌های دوره ای خودرو شامل چه مواردی است ؟

سرویس‌های دوره ای خودرو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. موارد مهمی که در سرویس های دوره ای چک می شوند را بررسی می کنیم.

سلامت خودرو و طول عمر آن وابسته به بازدیدهای دوره ای خودرو است. بازدیدهای دوره ای از بروز بسیاری از مشکلات خودرو جلوگیری می کند.

پرسنل مجرب ما در کمترین زمان کنار شما خواهد بود
تعمیرات همراه با گارانتی
همین حالا تماس بگیرید….

مزایای بازدیدهای دوره ای از اتومبیل

اگر سرویس‌های دوره ای خودرو را به موقع انجام دهید ، از انجام بسیاری از کارهای اضافی بی نیاز خواهید شد. شاید تعیین زمان رفع برخی از نیازهای خودرو مانند تعویض روغن ، برای شما دشوار باشد. اما در زمان بازدیدهای دوره ای ، سرویسکاران به خودروداران گوشزد می کنند که زمان رفع کدامیک از نیازهای خودرو فرا رسیده است و یا اینکه چه اقداماتی را باید در اولین فرصت انجام دهید.

با بازدیدهای دوره ای ، هزینه نگهداری و تعمیر خودرو به شدت کاهش پیدا می کند. در واقع شما با بازدید دوره ای از خودرو ، سلامت فنی و مکانیکی خودروی خود را بررسی کرده اید. برای سرویس های دوره ای نباید به هر تعمیرگاه یا خدمات دهنده ای مراجعه کنید. چرا که برخی از سرویسکاران با انجام اقدامات بیهوده و اضافی ، موجب تحمیل هزینه های اضافی به خودروداران می شوند. امداد خودروی امدادجان ، انواع خودروها را سرویس می کند.

زمان مناسب سرویس‌های دوره ای خودرو

برای انجام سرویس های دوره ای ، باید در زمان مناسب اقدام فرمایید تا اقدامات صورت گرفته مؤثر واقع شوند. معمولاً در دفترچه های راهنما نوشته شده است که زمان مناسب سرویس هر خودرویی ، چه زمانی است.

در این دفترچه ها معمولاً ذکر شده است که زمان تعویض روغن ، چک کردن فشار باد تایرها ، تعویض فیلترها ، تعویض تسمه ها و … چه زمانی می باشد. در این دفترچه ها حتی توضیحاتی درباره روغن موتور مناسب خودرو ، ویژگی لاستیک های مناسب خودرو و … داده شده است. خودروداران باتجربه به خوبی می دانند که خودروی خود را چه زمانی سرویس کنند. سرویسکاران امدادجان به صورت دلسوزانه و ماهرانه به سرویس هر خودرویی اقدام نموده و کارهای ضروری خودرو را انجام می دهند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیرکار خودرو با ما همراه باشید .

بررسی آیتم های ضروری بازدیدهای دوره ای خودرو

در سرویس‌های دوره ای خودرو به انجام کلیه اقدامات ضروری و موردنیاز خودرو اقدام می شود. مواردی که در بازدیدهای دوره ای چک می شوند بسیار زیاد هستند. اما مهمترین موارد شامل آیتم های زیر است :

موارد ایمنی : در این بخش به چک کردن مواردی از قبیل کمربند ایمنی ، چراغ های خودرو ، ترمز دستی ، شیشه ها و آینه ها ، برف پاک کن ، لاستیک ، بوق ، مایعات ، زاپاس ، جک یدکی و … پرداخته می شود. به طور مثال باید چک شود که ترمز دستی باید توانایی توقف خودرو در سراشیبی را داشته باشد و یا کمربند ایمنی باید از کشش لازم برخوردار باشد و سگک آن سالم باشد.

بررسی مایعات خودرو : مایعات مهم خودرو شامل روغن موتور ، مایع خنک کننده رادیاتور ، روغن ترمز ، روغن کلاچ ، روغن گیربکس ، روغن دیفرانسیل و … می باشند. هر یک از این مایعات چک شده و در صورت نیاز به ریختن مایعات موردنیاز اقدام می شود.

بررسی لاستیک خودرو : در سرویس‌های دوره ای خودرو حتماً باید به بررسی لاستیک ها اقدام شود. لاستیک ها باید از نظر میزان فشار ، میزان سایش و خوردگی ، تایر یدک ، وجود ابزارهای لازم برای پنچرگیری مانند جک و … چک شوند. بررسی موارد ذکر شده به بهبود حرکت خودرو کمک می کند.

بررسی چراغ های خودرو : در این آیتم به بازدید از چراغ های جلو ، چراغ های خطر ، چراغ ترمز ، چراغ های معکوس و چراغ های پارک و مه شکن اقدام می شود.

سایر اقدامات موردنیاز خودرو در بازدیدهای دوره ای

– موتور باید به دقت بررسی شود و تنظیمات آن انجام شود. اگر موتور با صدای غیرعادی کار کند ، حتماً باید این مسئله عیب یابی شود. صدای غیرعادی موتور بیانگر وجود مشکلی در سیستم موتور است. وای از آن روزی که موتور با آسیب دیدگی شدیدی مواجه شود. در این شرایط حتماً هزینه زیادی بر روی دست شما می گذارد.

– در سرویس‌های دوره ای خودرو به بررسی شلنگ های رادیاتور پرداخته و از نظر ترک خوردگی و پوسیدگی بررسی می شود.

– اگر فیلتر هوا فرسوده و سیاه شده باشد ، باید تعویض شود. عدم تعویض به موقع فیلتر هوا ، مشکلات زیادی را بوجود می آورد.

– به بررسی باتری پرداخته شده و در صورتی که باتری فرسوده شده باشد و به پایان عمر خود رسیده باشد ، آن را تعویض می کنند.

– کلیه تسمه های خودرو چک می شوند. تسمه ها باید فاقد پارگی و پوسیدگی باشد و اصلاً شل یا سفت نباشد. اشکال تسمه ها ، سبب ایجاد صدای غیرعادی می شود.

هزینه سرویس‌های دوره ای خودرو چقدر است ؟

با توجه به اینکه خودروی شما چند وقت است سرویس نشده و از آخرین سرویس آن چقدر گذشته است ، هزینه سرویس متفاوت خواهد بود. ممکن است خودروی شما در وضعیت خوبی به سر ببرد و نیاز به اقدامات زیادی نداشته باشد. در این حالت ، هزینه سرویس خودرو پایین خواهد بود. اما اگر خودرو با مشکلات متعددی از قبیل عدم تنظیم فشار لاستیک ها ، پارگی تسمه ها ، نداشتن روغن موتور به میزان لازم و … روبرو باشد حتماً هزینه سرویس بالا خواهد بود.

مسئله دیگری که باید درنظر داشت این است که برخی از خدمات دهندگان بر اساس تعرفه های مصوب به دریافت هزینه از مشتریان اقدام می کنند. در حالیکه برخی از خدمات دهندگان به تعرفه ها بی تفاوت هستند و با حداکثر هزینه ، این خدمات را ارائه می دهند. امدادجان ، بهترین ارائه دهنده سرویس‌های دوره ای خودرو است که این خدمات را در محل و با کمترین هزینه ارائه می دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شماره امداد خودرو با ما همراه باشید .

کلام پایانی

اگر می خواهید خودروی شما دارای بهترین عملکرد باشد و از تعمیرات مکرر بی نیاز شود ، حتماً در زمان مناسب به سرویس آن اقدام کنید. به منظور بهره مندی حداکثری از پتانسیل خودروی خود ، برنامه ریزی دقیقی برای انجام بازدیدهای دوره ای آن در زمان مناسب داشته باشید. بازدیدهای دوره ای ، یک راه پیشگیرانه برای خرابی خودرو است که بسیار نتیجه بخش است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید