روش تشخیص لاستیک تولید جدید

روش تشخیص لاستیک تولید جدید را به شما آموزش می دهیم تا در زمان خرید لاستیک به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید.

هر خودرویی بعد از مدتی کار کردن به تعویض لاستیک ها به دلیل فرسودگی نیاز دارد. یکی از دغدغه های خودروداران این است که در زمان خرید لاستیک ، لاستیک هایی که زمان زیادی از تولید آنها گذشته است را خریداری نکنند. زیرا استفاده از لاستیک های زیاد در انبار مانده ، مشکلاتی را ایجاد می کند. قطعاً طول عمر لاستیک هایی که زمان زیادی از تاریخ انقضاء آنها گذشته است ، اندک می باشد.

برای دریافت خدمات موردنیاز لاستیک ها و چرخ های خودروی خود می توانید با امداد خودروها تماس بگیرید. برخی از امداد خودروها مانند امدادجان ، ارائه دهنده خدمات آپاراتی سیار می باشند. این خدمات در محل ارائه شده و به راحت ترین شکل ممکن به رفع نیازهای خودروی شما می پردازد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره پنچرگیری سیار
با ما همراه باشید .

آشنایی بیشتر با لاستیک خودرو و اجزای تشکیل دهنده آن

پیش از ارائه روش تشخیص لاستیک تولید جدید ، با این قطعه مهم از خودرو بیشتر آشنا می شویم. لاستیک یا تایر ، بخش مهمی از شاسی خودرو است که به شکل حلقه بر روی چهار چرخ خودرو سوار شده است. جنس لاستیک از نوعی پلاستیک است و دارای ویژگی ارتجاعی و انعطاف پذیری زیاد است.

لاستیک به خوبی از رینگ چرخ ها مراقبت کرده و از آسیب دیدن آن در زمان عبور از دست انداز ، جلوگیری می کند. اجزای تشکیل دهنده لاستیک شامل آج ، منجید ، بدنه ، طوقه و … می باشد. لاستیک ها را به دو دسته کلی تقسیم می کنند که شامل لاستیک های بادی و غیربادی می باشند. لاستیک ها از چندین ویژگی مهم برخوردار است که شامل ظرفیت حمل بار ، رانش ، انتقال گشتاور ، ترمزگیری ، جذب ضربات وارده به چرخ ، هیدورپلنینگ ، ظرفیت تحمل حرارت تا 60 درجه ، فرمان پذیری ، لرزش و صدای ضعیف تر ، استحکام و مقاومت بالاتر و …. می باشند.

بهترین روش تشخیص لاستیک تولید جدید چیست ؟

عوامل مختلفی سبب شده که لاستیک انباری وارد بازار شود. عدم فروش یک برند لاستیک در یک کشور و ارسال آن لاستیک ها به کشور دیگر ، توقیف محموله های قاچاق ، مشکل فنی در برخی از سری های تولیدات یک کارخانه و قاچاق آنها به کشورهای ضعیف و … از جمله این دلایل هستند.

بر روی لاستیک یک تاریخی ثبت شده است که زمان تولید آن را نمایش می دهد. اما تشخیص آن برای اغلب مصرف کنندگان دشوار است. در بخش جداره بیرونی لاستیک ، عدد چهار رقمی حک شده است که بیانگر زمان تولید لاستیک می باشد. این عدد بر پایه سال و هفته تولید ، تعیین شده است. دو رقم اول از سمت چپ بیانگر عدد هفته و دو رقم بعدی ، بیانگر سال تولید لاستیک است. بهترین روش تشخیص لاستیک تولید جدید ، توجه به این عدد است.

اگر بر روی لاستیکی عدد 1808 حک شده باشد ، یعنی این لاستیک در هجدهمین هفته سال 2008 ساخته شده است. در صورتی که این عدد ، سه رقمی باشد ، زمان تولید لاستیک به پیش از سال 2000 برمی گردد.

از نظر ظاهری ، اختلافی میان لاستیک انباری یا لاستیک تازه ساخته شده وجود ندارد. بنابراین تنها این عدد است که می تواند به شما سن لاستیک را نشان دهد. اگر این عدد بر روی بدنه خارجی لاستیک حک نشده باشد ، ممکن است لاستیک فیک باشد و یا دستکاری هایی بر روی آن صورت گرفته باشد. لذا مشتریان باید به این مسئله مهم توجه داشته باشند. شما می توانید خدمات تعویض لاستیک های خودروی خود را از مجموعه امدادجان درخواست کنید. این مجموعه ، علاوه بر خدمات آپاراتی سیار ارائه دهنده خدمات دیگری می باشد.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پمپ بنزین سیار با ما همراه باشید.

خدماتی نظیر حمل ماشین ، تعمیر و سرویس ماشین ، سوخت گیری در محل ، تعمیرات قفل مرکزی ، دیاگ ماشین و … از جمله موارد موجود در لیست خدمات امدادجان می باشد. هر زمان که تمایل داشتید می توانید از خدمات این مجموعه استفاده نموده و در قید هیچ محدودیت زمانی و مکانی برای دریافت خدمات از این مجموعه نباشید. مزیت مهم خدمات این مجموعه این است که به همراه گارانتی ارائه می شود تا خودروداران اطمینان داشته باشند که خدمات باکیفیت و ارزشمندی را دریافت نموده اند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعرفه حمل خودرو با کفی خودروبر با ما همراه باشید .

نکات مهمی که باید در زمان خرید لاستیک خودرو موردتوجه قرار بگیرند

روش تشخیص لاستیک تولید جدید برای این است که بتوانید لاستیک های تازه تولید شده را خریداری کنید. بنابراین در زمان خرید لاستیک به تاریخ تولید آن توجه داشته باشید و از خرید لاستیک های انباری خودداری کنید.

به سرعت مجاز توجه داشته باشید. ماکزیمم سرعتی که یک لاستیک ، ظرفیت تحملش را دارد ، سرعت مجاز می گویند. شاخص سرعت توسط یکی از نمادهای A تا Z بر روی لاستیک نمایش داده می شود. در صورتیکه لاستیکی دارای ماکزیمم سرعت باشد و فشار باد تنظیم شده ای نداشته باشد ، احتمالاً با مشکل ترکیدگی یا آسیب دیدگی مواجه می شود.

سایز لاستیک را درنظر داشته باشید. سایز لاستیک هر نوع خودرویی با خودروی دیگر متفاوت است.

شاخص بار لاستیک ، مورد دیگری است که باید موردتوجه قرار بگیرد. این مؤلفه ، نشان دهنده ماکزیمم ظرفیت تحمل بار هر لاستیک می باشد و بر روی لاستیک درج می شود.

برند لاستیک را درنظر داشته باشید و لاستیک هایی را خریداری کنید که برند آن با برند سایر لاستیک های خودرو یکسان باشد.

جمع بندی موضوع روش تشخیص لاستیک تولید جدید

با توجه به توضیحات ارائه شده می توان متوجه شد که اهمیت خرید لاستیک های تازه تولید شده ، بسیار زیاد است و استفاده از لاستیک های انباری به هیچ وجه توصیه نمی شود. متأسفانه تقلب های زیادی در زمینه فروش لاستیک صورت می گیرد و افراد سودجو با روش های مختلفی می توانند لاستیک های انباری را به عنوان لاستیک های جدید و تازه تولید شده به مشتریان بفروشند. بهتر است از فروشگاه های معتبر به خرید لاستیک های موردنیاز خودروی خود اقدام کنید. اگر لاستیک های خودروی شما با مشکلی مواجه شد ، می توانید با مجموعه امداد خودروی امدادجان تماس حاصل کنید تا خدمات موردنظر شما سریعاً ارائه شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شماره امداد خودرو با ما همراه باشید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید