روشن کردن ماشین بدون سوئیچ

روشن کردن ماشین بدون سوئیچ ، امکان پذیر است. نحوه انجام این کار را بررسی می کنیم تا در صورت نیاز قادر به انجام این کار باشیم.

گاهی شرایطی بوجود می آید که نیاز داریم خودرو را بدون سوئیچ روشن کنیم. اگر سوئیچ خودروی خود را گم کرده اید ، می توانید با امدادجان تماس بگیرید و درخواست خدمات امداد قفل و سوئیچ کنید.

خدمات امداد قفل و سوئیچ حل کننده مشکلاتی مانند مفقودی سوئیچ ، خرابی قفل مرکزی ، باز نشدن درب خودرو ، شکستن سوئیچ داخل استارتر ، باز نشدن قفل ها و … است. این خدمات به صورت 24 ساعته توسط امداد خودروی امدادجان ارائه می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیرکار خودرو با ما همراه باشید .

در زمان مفقودی سوئیچ چه کنیم ؟

روشن کردن ماشین بدون سوئیچ ، کار آسانی نیست. اگر سوئیچ گم کرده اید ، بهتر است با امدادخودروها یا کلیدسازها تماس بگیرید. اما اگر در شرایطی هستید که نمی توانید با امدادخودروها تماس بگیرید ، باید خودتان برای روشن کردن ماشین دست به کار شوید تا به مکان مناسبی برسید و یک سوئیچ یدک برای آن بسازید.

البته ما توصیه می کنیم که تا حد امکان از انجام این کار خودداری کنید و صبر کنید تا سوئیچ یدک به دست شما برسد و یا کلیدسازان یا تکنسین ها به ساخت سوئیچ یدک برای خودروی شما اقدام کنند. به هر حال اگر تمایل داشتید خودرو را بدون سوئیچ روشن کنید ، باید طبق مراحل زیر عمل کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شماره امداد خودرو با ما همراه باشید .

امکان روشن کردن هر خودرویی بدون سوییچ وجود دارد ؟

امکان روشن کردن ماشین بدون سوئیچ برای هر ماشینی وجود ندارد. امروزه اغلب خودروها دارای سیستم ایموبلایزر هستند. چنین خودروهایی را نمی توان بدون سوئیچ روشن کرد. سوئیچ خودرو دارای یک تراشه الکترونیکی می باشد که درون آن کد دسترسی تعبیه شده است. به محض ورود سوئیچ در استارتر ، کد دسترسی خودرو به استارتر ارسال می شود و در صورت تطابق با یکدیگر ، خودرو روشن می شود. بنابراین خودروهای جدیدی که دارای این سیستم باشند ، بدون سوئیچ روشن نمی شوند.

نحوه روشن کردن ماشین بدون سوئیچ چگونه است ؟

این روش بیشتر مناسب خودروهای قدیمی مانند پیکان است و برای خودروهای جدید ، کاربردی ندارد. در مواقعی ممکن است به سبب فرسودگی مغزی قفل استارتر خودرو ، روشن شدن خودرو با چاقو امکان پذیر نباشد. در صورتی که خودرو با چاقو روشن نشود ، باید از چهار سیم اصلی پشت سوئیچ خودرو استفاده نمود.

سیم اول ، تا حدودی قطور است و سفیدرنگ است. این سیم به طور مستقیم از باتری به پشت سوئیچ وصل است. این سیم می تواند برق را به استارتر برساند. برای شناسایی این سیم ، آن را به بدنه خودرو زده و در صورت مشاهده جرقه ، اطمینان حاصل کنید که این سیم همان سیم اول پشت استارتر خودرو است.

برای روشن کردن ماشین بدون سوئیچ ، باید به دنبال سیم دوم باشید. سیم دوم همان سیمی است که با اتصال آن به سیم اول ، ضبط روشن می شود. به این سیم ، کابل ACC می گویند.

سیم سوم همان سیمی است که با وصل شدن آن به سیم اول ، پمپ بنزین روشن می شود و یا آمپرهای روی صفحات کیلومتر آغاز به حرکت می کنند. نام این سیم ، ING می باشد.

چنانچه سیمی به سیم اول متصل باشد و استارت خودرو به درستی زده شود ، مشکل حل شده است و خودرو روشن می شود.

نکات مهم درباره روشن کردن ماشین بدون سوئیچ

برای اینکه برای روشن کردن خودرو در این شرایط دچار مشکل نشوید ، باید نکات زیر را درنظر بگیرید :

– در جستجوی 4 سیم اصلی پشت استارتر باشید و به دنبال چیز دیگری نباشید. این احتمال وجود دارد که سیم ING از یک اشتراک برخوردار باشد و برف پاک کن و تجهیزات دیگر را راه اندازی کند که با توجه به شرایط باید از آنها بهره بگیرید.

– اگر ماشین دارای ایموبلایزر باشد ، صرفاً با خواندن کدهای دیجیتال بر روی سوئیچ خودرو امکان استارت زدن وجود دارد و مابقی کارها ، بیهوده است.

– ماشین های پیشرفته به گونه ای هستند که نمی توان آنها را توسط دیجیتال ساز حرفه ای هم روشن کرد. این خودروها باید توسط کد دسترسی ارائه شده از سوی نمایندگی روشن شوند.

– بهترین روش برای روشن کردن ماشین بدون سوئیچ ، تماس با امدادخودروها است. اکیپ های امداد قفل و سوئیچ امدادجان حرفه ای هستند و در سریعترین زمان می توانند سوئیچ یدک خودروی شما را بسازند.

پرسنل مجرب ما در کمترین زمان کنار شما خواهد بود
تعمیرات همراه با گارانتی
همین حالا تماس بگیرید….

روشن کردن خودرو در زمان گیر کردن سوئیچ

ممکن است شما هم با مشکل گیر کردن سوئیچ روبرو شده باشید و نتوانید سوئیچ خودرو را در بیاورید. برای حل این مشکل باید بررسی کرد که سوئیچ به چه دلیلی گیر کرده است و سپس به حل مشکل اقدام نمود. ممکن است خودرو در حالت Lock باشد و در این شرایط امکان درآوردن سوئیچ ، وجود نداشته باشد. دقت کنید که سعی نکنید سوئیچ را به زور از استارتر در بیاورید. زیرا در این شرایط ، خودرو دچار مشکل شده و به استارتر آن آسیب وارد می شود.

روشن کردن خودروی مجهز به ایموبلایزر

روشن کردن ماشین بدون سوئیچ برای ماشین های ایموبلایزر ، بسیار دشوار است. زمانی می توانید چنین خودروهایی را روشن کنید که ایموبلایزر آن را غیرفعال نمایید. سیستم ایموبلایزر توسط کدهای دیجیتال بر روی کلید سوئیچ فعال می گردد. غیرفعال کردن این قابلیت از دو راه امکان پذیر است.

هنگامی امکان غیرفعال کردن سیستم ایموبلایزر وجود دارد که سوئیچ به لحاظ فیزیکی با سوئیچ اصلی یکسان باشد. اما در روش دیگر برای غیرفعال کردن این سیستم باید کد موجود بر روی ریموت بر روی کد واحد مرکزی یکسان باشد. چنین کاری توسط یک تکنسین ماهر انجام می شود.

دقت کنید که برای روشن کردن ماشین بدون سوئیچ به هر راهی متوسل نشوید. دستکاری خودرو ممکن است مشکلاتی را برای آن بوجود بیاورد. امیدواریم که مطالب گفته شده برای شما جالب باشد اما حدالامکان از این توضیحات استفاده نکنید. حل مشکلات خودروی خود را به دست کسانی بسپارید که در این زمینه تخصص داشته باشند و به صورت اصولی مشکلات را حل کنند تا هیچگونه پیامد و عواقب بدی در انتظار خودروی شما نباشد و اجزای مختلف آن را دچار مشکل نکند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید