دلایل ضعیف شدن صدای باند ماشین

ضعیف شدن صدای باند ماشین ، دلایل گوناگونی دارد که مهمترین آنها را نام می بریم تا در عیب یابی مشکلات باند ماشین موفق عمل کنید.

پرسنل مجرب ما در کمترین زمان کنار شما خواهد بود
تعمیرات همراه با گارانتی
همین حالا تماس بگیرید….

اگر باند ماشین ضعیف عمل کند ، نمی توانید صدای سیستم صوتی خودرو را به خوبی بشنوید. بنابراین برای اینکه بتوانید صدای سیستم صوتی را به وضوح بشنوید و از صدای آن لذت ببرید ، باید مشکل باند را حل کنید.

اگر بخواهید مشکل باند خودروی خود را حل کنید می توانید از تکنسین های ما درخواست خدمات کنید. امدادجان ، یکی از برترین امدادخودروهای ایران است که خدمات متعددی را ارائه می دهد. تعمیرات انواع بخش های خودرو از جمله سیستم صوتی ، یکی از خدمات این مجموعه بزرگ است. حال به بررسی دلایل ضعیف شدن صدای باند ماشین و سایر مشکلات آن می پردازیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شماره امداد خودرو با ما همراه باشید .

داغ شدن بسیار زیاد تقویت کننده

اگر آمپلی فایر داغ یا خاموش شود ، یکی از اجزای بلندگو دچار مشکل شده است. زمانی که سطح گین یا باس بالا باشد ، امکان خاموش شدن آمپ به دلیل گرمای زیاد وجود دارد. بالا بودن حساسیت ورودی سبب گرم شدن و خاموش شدن آن می شود. اتصال بلندگوها با امپدانس کمتر از درجه تقویت کننده ، عامل دیگری است که سبب بالا رفتن آمپر می شود. چنانچه یکی از بلندگوها باد کرده باشد ، تقویت کننده برای تأمین انرژی بلندگو تمام سعی خود را می کند که این مسئله موجب داغ شدن و خاموش شدن آن می شود.

شنیده شدن صدای وزوز از باند

یکی از دلایل ضعیف شدن صدای باند ماشین ، نویزها و پارازیت های ایجاد شده است. اگر صدای وزوزی از باند می شنوید ، حتماً نویزها و پارازیت هایی ایجاد شده است. این نویزها و پارازیت ها معمولاً در زمان بلندی صدای بلندگو ایجاد می شوند. وجود شی ءای در مخروط بلندگو سبب بروز این مشکل می شود. در واقع وجود شیء یا جسمی در مخروط بلندگو ، موجب کاهش کیفیت صدای باند می شود.

قطعی صدای باند خودرو

قطعی یا ضعیف شدن صدای باند ماشین ممکن است به دلیل وجود اشکال در اتصال شل کابل بلندگو باشد. برای رفع مشکل باید اتصال کابل بلندگو از آمپ چک شود. چنانچه این کابل هنوز پابرجا است ، اتصال ترمینال های بلندگو را چک کنید. داغ شدن آمپلی فایر سبب قطعی یا ضعیف شدن صدا می شود. برای حل مشکل در سریعترین زمان با شماره امدادخودروی امدادجان تماس حاصل کنید. تکنسین های امدادجان به اندازه ای متبحر هستند که سریعاً می توانند مشکل باند خودرو را حل کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیرکار خودرو با ما همراه باشید .

قطع و وصل شدن پیاپی آمپلی فایر

یکی از دلایل قطعی یا ضعیف شدن صدای باند ماشین ، قطع و وصل شدن پیاپی آمپلی فایر است. قطعی و وصل شدن پیاپی آمپلی فایر ممکن است به دلیل اختلال در اتصال برق باشد. در این شرایط باید اتصال برق به دقت چک شود. اگر اتصال کاملاً برقرار است ، باید موارد دیگری را چک کنید. اگر آمپر به خوبی زمین نشده باشد ، صدای بلندگو دچار مشکل خواهد بود. در این شرایط حتی ممکن است صدای فوق العاده زیادی را از آمپر بشنوید.

ضعیف شدن صدای باند ماشین و کار نکردن باندها

چنانچه واحد اصلی روشن باشد و بلندگوها صدایی ایجاد نکنند ، حتماً باید دلیل مشکل شناسایی شود. در این شرایط چک کنید که اتصالات کابل بلندگو برقرار باشد. حتماً کابل را به دقت نگاه کنید. در صورتی که هیچ یک از باندها کار نمی کنند ، این احتمال وجود دارد که کابل های متصل به آمپر یا واحد هد معیوب باشد. احتمال اینکه تمامی باندها به صورت همزمان ضعیف شوند و یا از کار بیفتند ، بسیار کم است. لذا در این شرایط ما حدس می زنیم که اشکال از پخش کننده موسیقی ، رادیو و … باشد.

برای عیب یابی مشکل قطعی یا ضعیف شدن صدای باند ماشین می توانید از یک سیم کمک بگیرید و آن را به صورت مستقیم از دستگاه به یک باند متصل نموده و آن را چک کنید. چنانچه باند اضافه ای دارید ، از آن به منظور تست واحد هد خودرو استفاده کنید. در این شرایط دیگر به برداشتن باند خودرو نیازی نیست. در صورتیکه بعد از تست با کابل اصلاً صدایی شنیده نشد ، حتماً اشکال مربوط به واحد اصلی می باشد. چنانچه بعد از تست با کابل دیگر ، صدا ایجاد شد حتماً اشکالی در کابل کشی باند است. بنابراین باید کابل را عوض کنید.

سایر دلایل ضعیف شدن صدای باند ماشین

اگر صدای باند ضعیف است ، نخست چک کنید که دستگاه و بلندگو روشن باشد و مقدار صدای باند را زیاد کنید. اطمینان حاصل کنید که دستگاه در حال اجرای یک فایل صوتی است یا اینگونه نیست. چنانچه دستگاه متصل عملکردها یا وضعیت های مختلف دارد ، آن را روی حالت های ایده آل تنظیم نمایید. زمانی که فایل های موسیقی در کامپیوتر در حال اجرا است ، چک کنید که تنظیمات خروجی صدای کامپیوتر مثل بلوتوث و … به صورت اصولی تنظیم شده باشد.

بار دیگر برای اتصال دستگاه با واحد ، جفت‌سازی را انجام دهید. توجه کنید که هیچ جسم فلزی نباید در مجاورت باندها باشد. چنانچه دستگاه توسط کابل وصل است ، کابل را از برق سوا کنید و پس از آن ، کابل را به ترمینالهای دستگاه وصل کرده و باند را متصل کنید. چنانچه هدفونی به دستگاه وصل است ، آن را سوا کنید.

روش های رفع خش خش سیستم صوتی

پس از رفع مشکل ضعیف شدن صدای باند ماشین باید سایر مشکلات باند را حل کرد. به منظور رفع صدای خش خش باید به دنبال قطعه ای باشید که نویز تولید می کند. به منظور رفع نویز ناشی از پارگی قطعات یدکی ، باید یک خازن دو قطبی میان کابل برق قطعات جانبی بوجود آورنده صدا و زمین افزود. خازن با جذب نوسانات مانع از هدایت آنها به سیستم صوتی می شوند. در صورتی که صدای خش خش از باند به گوش می رسد ، به تعویض کانال اقدام کنید. سپس وجود نویز را مجدداً چک کنید. اگر باند ماشین خراب باشد باید به تعویض آنها اقدام نمود. اگر تکنسین در تشخیص علت ضعیف یا قطعی صدا مرتکب اشتباه شود ، نمی توانید رفع مشکل را به درستی انجام دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید