دلایل صداهای غیرعادی موتور خودرو

صداهای غیرعادی موتور خودرو حتماً نیاز به بررسی دارد. اگر برای رفع مشکل دیر اقدام کنید ممکن است با مشکل جدی مواجه شوید.

پرسنل مجرب ما در کمترین زمان کنار شما خواهد بود
تعمیرات همراه با گارانتی
همین حالا تماس بگیرید….

موتور ، مهمترین قطعه خودرو است که قلب تپنده آن نامیده می شود. هر آسیب دیدگی جزئی موتور در عملکرد خودرو تأثیر می گذارد. برخی از صداهای موتور ممکن است غیرعادی تلقی نشوند و نشان دهنده وجود مشکلی در موتور نباشند.

اگر احساس می کنید که عملکرد موتور خودروی شما غیرعادی است ، هر چه سریعتر به مکانیکی مراجعه کنید البته در صورتی که بخواهید می توانید از خدمات سرویس و تعمیر خودرو در محل بهره ببرید تا دیگر از رفتن به مکانیکی راحت شوید و در کوتاهترین زمان و به آسانترین نحو ممکن به رفع مشکل خودروی خود اقدام کنید. این خدمات توسط امداد خودروها ارائه می شود.

در ادامه به بررسی صداهای غیرعادی موتور خودرو می پردازیم تا متوجه شویم هر صدایی نشان از چیست و به چه مشکلی اشاره دارد. پس با دقت فراوان به اطلاعات ارائه شده توجه بفرمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیرکار خودرو با ما همراه باشید .

صدای تیک تاک ساعت

صدای تیک تاک نشان دهنده مشکلی در بخش سوپاپ است. البته ممکن است دلایل دیگری برای ایجاد چنین صدایی وجود داشته باشد. با شنیده شدن صدای تیک تاک حتماً بایستی به بررسی روغن موتور اقدام نمود و در صورتی که سطح روغن موتور پایین است و یا کیفیت خود را از دست داده است ، به تعویض روغن موتور اقدام فرمایید. صدای موتور در اغلب اوقات از بالای خودرو به گوش می رسد که این مشکل را باید از فیلتر خودرو دانست و در صورت نیاز به تعویض فیلتر اقدام کرد.

صدای سیلندرها

یکی از دلایل صداهای غیرعادی موتور خودرو ، مربوط به سیلندر است. در صورتی که در سیلندر مشکلی باشد ، صدای خاصی شنیده می شود. معمولاً در این حالت ممکن است چیزی داخل سیلندر قرار گرفته باشد که جسم موجود در سیلندر ممکن است در زمان تعویض شمع و باز کردن ورودی هوای موتور به سیلندر ورود کرده باشد.

صدای کمپرس سیلندر

معیوب بودن سرسیلندر سبب کاهش قدرت موتور می شود. در صورتی که مشکل خودرو از کمپرس سیلندر باشد ، صدای واضحی به گوش می رسد و یک تکنسین حرفه ای کاملاً این مشکل را شناسایی می کند.

صدای ضربه در موتور ، یکی از صداهای غیرعادی موتور خودرو

دلیل شنیده شدن این صدا ، عدم هماهنگی زمان بندی میان پیستون و سیلندر است. افزای دمای موتور ممکن است سبب برهم خوردن زمان بندی پیستون و … شود که این مسئله برای موتور مشکل آفرین است. بنابراین سریعاً باید با یک مکانیک حرفه ای و مجرب هماهنگ نموده تا برای رفع مشکل دست به کار شود.

صدای غیرعادی در زمان ترمز

گاهی در زمان ترمزگیری ، صدایی شنیده می شود به گونه ای که انگار دو فلز بر روی یکدیگر کشیده شده است. این مشکل ربطی به موتور ندارد و قطعاً مربوط به لنت ترمز یا پدال ترمز است. صدای تقه در زمان ترمزگیری ممکن است به دلیل آسیب دیدگی کالیپر یا عدم نصب درست آن باشد.

صدای قیژ مانند در زمان استارت زدن

یکی از صداهای غیرعادی موتور خودرو ، صدای قیژ مانند است. این صدا ممکن است مربوط به موتور نباشد و مربوط به تسمه دینام و تسمه تایم باشد. در چنین حالتی باید تسمه دینام و یا تسمه تایم را تعویض کرد. اگر با تعویض تسمه تایم و تسمه دینام ، مشکل حل شد و دیگر صدای قیژمانند شنیده نشد که نیازی به بررسی نیست. اما در صورت شنیده شدن صدای مجدد باید به بررسی موتور پرداخت. تکنسین های حرفه ای می توانند تشخیص دهند که هر صدایی به چه علت است و به چه مشکلی مربوط می شود. مکانیک های امدادجان در کار خود بسیار حرفه ای هستند و توان تشخیص علت هر صدایی از خودرو را دارا می باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شماره امداد خودرو با ما همراه باشید .

صدای تق تق ، یکی از صداهای غیرعادی موتور خودرو

با شنیده شدن صدای غیرعادی از موتور که شبیه صدای تق تق است ، باید حتماً به بررسی خودرو بپردازید. ممکن است این صدا به سبب وجود کربن در موتور و اهرم سوپاپ ها باشد. اگر صدای تق تق ناشی از وجود کربن در موتور و اهرم سوپاپ نباشد ، ممکن است به دلیل خرابی یاتاقان ها و پیستون و … باشد. در صورتی که به رفع مشکل پیستون و یاتاقان و … اقدام نشود ، موتور خودرو دچار مشکل می شود. البته صدای تق تق ضعیف ممکن است به دلیل سوخت بی کیفیت باشد و دلیل دیگری نداشته باشد. در چنین حالتی با سوخت گیری با بنزین باکیفیت و مناسب می توان مشکل را حل نمود. اگر مشکل حل نشود ، حتماً بایستی به بررسی سایر موارد گفته شده اقدام نمود.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پمپ بنزین سیار با ما همراه باشید.

تنفس غیرعادی خودرو ، از صداهای غیرعادی موتور خودرو

به منظور آب بندی اتصالات مختلف موجود در موتور ، واشرهای پلاستیکی به کار رفته اند که مانع از نشتی می شوند. در صورت خرابی یکی از واشرها ، اگزوز دچار مشکل می شود. در این حالت دود اگزوز به جای رفتن به بیرون به سمت داخل می آید و صدای تاپ تاپ یا ویز ویزی ایجاد می کند. آسیب دیدگی واشر منوفیلد در ماشین های انژکتوری موجب اختلالات در دور موتور می شود و صدایی مانند تنفس غیرعادی خودرو ایجاد می شود.

صدای غیرعادی در زمان عبور از پیچ و خم ها

یکی دیگر از صداهای غیرعادی موتور خودرو ، صدایی است که در زمان عبور از پیچ و خم ها شنیده می شود. این صدا ممکن است به دلایل مختلفی باشد و اصلاً ارتباطی به موتور نداشته باشد. به طور مثال کم باد بودن لاستیک ها ، همراستا نبودن چرخ ها ، معیوب بودن پلوس و … موجب ایجاد چنین صدایی می شوند.

– تشخیص صداها و علت آنها ، کار نسبتاً دشواری است و از عهده هر فرد عادی بر نمی آید. تنها تکنسین های حرفه ای هستند که می توانند علت بروز مشکلات را به درستی تشخیص دهند و اقدامات درست را برای حل آنها انجام دهند.

امدادگران و تکنسین های امدادجان آمادگی داشته که هر یک از خدمات موردنیاز خودروی شما از جمله تعویض روغن در محل ، سرویس و تعمیر خودرو در محل ، پنچرگیری در محل ، تعویض باتری و تعمیر دینام و … را با کیفیت بالا ارائه دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید