دلایل خرابی لنت ترمز

دلایل خرابی لنت ترمز خودرو شامل تغییر شکل دیسک ، نامرغوب بودن لنت ترمز ، یکسان نبودن لنت ترمز و … می باشد.

لنت ترمز ، یک اجزای حیاتی و ایمن برای خودرو است که هراز گاهی باید تعویض شود. اگر خودروی شما نیاز به تعویض لنت ترمز دارد ، با امداد خودروی امدادجان تماس بگیرید که این خدمات را در محل ارائه می دهد.

برخی از خودروداران همیشه کمبود وقت دارند و تمایلی به رفتن به مکانیکی ندارند. این خودروداران می توانند خدمات موردنیاز خودروی خود را در محل دریافت کنند. امدادخودروی امدادجان بسیاری از خدمات موردنیاز خودروها از جمله حمل خودرو ، تعمیر خودرو ، پنچرگیری ، تعویض روغن و … را با کیفیت بسیار بالا و تعرفه کاملاً منطقی و منصفانه در محل ارائه می دهند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت یدک کش خودرو
با ما همراه باشید .

لنت ترمز چیست و چه کاری انجام می دهد ؟

دلایل خرابی لنت ترمز خودرو را بررسی می کنیم. لنت ترمز جزء سیستم ترمز است. زمانی که پدال ترمز را فشار می دهیم ، لنت ترمز به ایفای نقش خود می پردازد. چرخ ها با سرعت بالایی چرخیده و برای توقف باید به هر 4 چرخ خودرو ، فشار زیادی وارد شود. لنت ترمز ، گرمای زیادی را تحمل می کند. مقدار اصطکاک لنت با کاسه و دیسک ترمز به اندازه ای است که ماشین در ظرف کوتاهترین زمان ، متوقف می شود.

لنت ترمز زودتر از قطعات دیگر ماشین ، فرسوده می شوند. بنابراین خودروداران باید به زمان مناسب تعویض لنت ترمز توجه داشته باشند و این کار را به تعویق نیاندازند. زمان تعویض لنت ترمز ، بستگی به عوامل مختلفی دارد. هر زمان که به این خدمات نیاز داشتید ، با امدادجان تماس بگیرید تا تعویض لنت ترمز خودروی شما را در محل انجام دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شماره امداد خودرو با ما همراه باشید .

بررسی مهمترین دلایل خرابی لنت ترمز خودرو

گاهی لنت ترمز زودتر از زمان پیش بینی شده خراب می شود و به تعویض نیاز پیدا می کند. عواملی که موجب خراب شدن سریع لنت ترمز می شوند ، موارد زیر است :

نامرغوب بودن و بی کیفیت بودن لنت ترمز

استفاده از لنت ترمزهای ارزان قیمت ، اصلاً به صرفه نیست. زیرا این لنت ترمزها ، بی کیفیت هستند و کارکرد موردانتظار را ندارند. لنت هایی که در زمان کار ، صدای ناهنجاری ایجاد می کنند و آلودگی زیادی به خود می گیرند ، اصلاً مناسب نیستند. یک لنت ترمز خوب باید دارای قدرت پایداری زیادی باشد و در هر شرایطی ، توان کار کردن را داشته باشد. پس خودروداران با توجه به این مسئله ، لنت ترمزهای مرغوب و خوب را خریداری کنند.

تغییر شکل دیسک ، از دلایل خرابی لنت ترمز خودرو

زمانی که دیسک ترمز در معرض گرمای زیادی قرار می گیرد ، دچار تغییر شکل ظاهری می شود. این مسئله موجب می شود که از خاصیت سختی دیسک ترمز ، کاسته شود. هنگامی که خودرو داغ می شود ، فرم دیسک نرم شده و این مسئله زمینه را برای تاب برداشتن آن فراهم می کند. در زمان داغی دیسک هر مایع خنکی که با دیسک تماس داشته باشد ، موجب تغییر فرم دیسک و تاب برداشتن آن می شود.

مساوی نبودن لنت ترمز

یکی از دلایل خرابی لنت ترمز خودرو ، مساوی نبودن لنت ترمز است. مسلماً با گذشت زمان یک سری از قطعات خودرو کهنه می شوند. فرسایش قطعات خودرو تا حدی غیرقابل پیشگیری است. فرسایش لنت ترمز به تدریج موجب ایجاد ناهمواری های غیریکسانی می شود. هنگامی که لنت ترمز در مقایسه با یکدیگر یکسان نباشند و در محل درستی نصب نشوند ، به شکل یکسان کهنه نمی شوند. در این شرایط پس از گذشت زمانی ، چندین میلی متر اختلاف بوجود می آید. این اختلاف سبب فرسایش چندین برابر لنت ها می شود و این مسئله به تدریج ، موجب کاهش عمر لنت ترمز می شود.

علائم خراب شدن لنت ترمز خودرو

با دلایل خرابی لنت ترمز خودرو آشنا شدیم. مسئله دیگری که اهمیت دارد ، توجه به نشانه های خرابی لنت است. هر یک از خودروداران باید با علائم خرابی این قطعه از خودرو آشنایی داشته باشند. اگر شاهد نشانه های خرابی لنت ترمز بودید ، حتماً با مکانیک های سیار امدادجان تماس بگیرید تا با حضور سریع و به موقع خود در محل ، تعویض لنت ترمز خودروی شما را انجام دهند. نشانه های خرابی لنت ، موارد زیر هستند :

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیرکار خودرو با ما همراه باشید .

– زمانی که لنت ها به پایان عمر خود رسیده اند ، دچار اختلاف نسبت به یکدیگر شده و این مسئله سبب انحراف خودرو به یک سمت در زمان ترمزگیری می شود. اگر متوجه انحراف خودرو به یک سمت در زمان ترمزگیری شدید ، بدانید که لنت کهنه شده است.

– با توجه به دلایل خرابی لنت ترمز خودرو ، باید نسبت به خرید یک لنت ترمز باکیفیت و مرغوب اهمیت دهید. اگر در زمان ترمزگیری متوجه صدای غیرعادی از قسمت ترمز می شوید ، باید به نامرغوب بودن لنت ترمز شک کنید و برای تعویض آن دست به کار شوید.

– اگر احساس کردید پدال ترمز پایین تر از حالت همیشگی خود رفته و نیروی زیادی برای فشردن پدال ترمز لازم است ، حتماً به خرابی لنت ترمز شک کنید. زیرا عملکرد لنت ترمز بر روی پدال ترمز تأثیر می گذارد.

– در صورتیکه احساس می کنید قدرت ترمزگیری کاهش پیدا کرده است ، برای تعویض لنت ترمز اقدام کنید.

– کاهش سطح روغن ترمز در مخزن ، نشانه دیگری است که به راننده متذکر می شود ممکن است لنت ترمز خراب شده باشد و به تعویض نیاز داشته باشد.

بهترین زمان برای تعویض لنت ترمز

حال که با نشانه ها و دلایل خرابی لنت ترمز خودرو آشنا شدیم ، باید به تعویض لنت ترمز در زمان مناسب توجه داشته باشیم. لنت ترمز ، از قطعات مصرفی خودرو است و هر چند ماهی یکبار باید تعویض شود. زمان تعویض لنت ترمز با توجه به مسافت پیموده شده توسط خودرو ، تعیین می شود. البته عوامل گوناگونی موجب تغییر در زمان پیش بینی شده برای تعویض لنت ترمز می شوند. اگر تعویض لنت ترمز را به تعویق بیاندازید ، احتمال بروز حوادث ناگوار را افزایش می دهید. بنابراین با توجه به این مسئله در زمان مناسب به تعویض لنت ترمز اقدام کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید