دلایل بسته نشدن درب خودرو و راهکار حل مشکل

بسته نشدن درب خودرو ، چندین دلیل دارد که آنها را بررسی نموده و راهکارهای حل این مشکل را شرح می دهیم.

باز و بسته شدن درب خودرو مربوط به سیستم قفل مرکزی است. بنابراین اگر مشکلی در باز و بسته شدن خودرو بوجود بیاید ، احتمالاً اختلالی در سیستم قفل مرکزی وجود دارد. یکی از خدمات امداد خودروی امدادجان ، به این مشکل مربوط است. خدمات امداد قفل و سوئیچ خودرو شامل آیتم های مختلفی است که انواع مشکلات سیستم قفل و امنیتی خودرو مانند بسته نشدن درب‌ها ، باز نشدن درب‌ها با ریموت ، گیر کردن سوئیچ داخل استارتر ، مفقودی سوئیچ و … را حل می کند.

پرسنل مجرب ما در کمترین زمان کنار شما خواهد بود
تعمیرات همراه با گارانتی
همین حالا تماس بگیرید….

اگر درب خودروی شما دچار مشکل شود و قفل نشود ، باید موارد متعددی را چک نمود. البته تکنسین های ماهر مانند تکنسین های امدادجان با توجه به تجربه ای که دارند می توانند علت بروز مشکل را تشخیص دهند و سریعاً تعمیرات آن را انجام می دهند. دلایل بسته نشدن درب خودرو شامل موارد زیر است :

قرار نگرفتن چفت در موقعیت بسته

در صورتیکه ضامن در نقطه درست قرار نگیرد ، حتماً اختلالی در عملکرد قفل وجود دارد. برای حل این مشکل باید ضامن را در وضعیت باز تنظیم نموده و پس از آن ، وضعیت بسته را تنظیم کنید. در این حالت ، باید صدای تیک مانندی شنیده شود. در زمان دیدن ضامن ، اهرم را به گونه ای کشیده که گویی قصد باز کردن درب را دارید. بدین منظور ضامن را خلاص کرده و در وضعیت باز تنظیم کنید. چنانچه این کار صورت نگیرد ، مکانیسم ضامن دچار مشکل شده است. شاید مکانیسم چفت به سبب روغن کاری نشدن ، خشک باشد.

خوردگی ناحیه ضامن درب

یکی از دلایل بسته نشدن درب خودرو ، خردگی ناحیه ضامن درب است. اگر در محل ضامن ، خوردگی ایجاد شود ، درب بسته نمی شود. یک تکنسین ساده هم ممکن است علت بروز این مشکل را شناسایی کند. حل این مشکل ساده است. اما شما به دلیل راحتی حل این مشکل نباید از تکنسین های ساده کمک بگیرید و حتماً از تکنسین های مجرب و متخصص برای حل مشکل درب خودرو کمک بگیرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شماره امداد خودرو با ما همراه باشید .

یخ زدن درب ماشین ، از علل بسته نشدن درب خودرو

خودروهای جدید کمتر با این مشکل مواجه می شوند. البته بروز این مشکل تنها زمانی اتفاق می افتد که دمای هوا بسیار پایین باشد و حتی زیر صفر باشد. فرض کنید که خودروی خود را در روزهای سرد و بارانی یا برفی در بیرون پارک کنید ، در این شرایط شیشه ها یخ می زنند. احتمال باز کردن درب خودرو در این حالت وجود دارد ، اما احتمال بسته کردن آن اندک است. چون در این شرایط ، قفل یخ زده است. برای رفع این مشکل چندین راه حل پیش روی شما است.

راه اول : نخست درب را اندکی باز کرده و اهرم را بیرون بکشید و بگذارید کمی به عقب برود. در اغلب اوقات این کار سبب نابودی مکانیزم قفل منجمد می شود.

راه دوم : دوم باید خودرو را روشن نموده و درب را تا حد ممکن ببندید ، کمی که ماشین روشن ماند و موتور گرم شد ، یخ ساز شیشه جلو را روشن نمایید. دمای بخاری باید بر روی بیشترین درجه باشد. این مسئله سبب داغ شدن محیط داخلی موتور و درب ها می شود. این کار ، حدود 15 الی 20 دقیقه زمان می برد تا مکانیسم درب به خوبی گرم شود. بدین ترتیب مشکل بسته نشدن درب خودرو حل می شود.

راه سوم : باید خودرو را روشن کنید تا موتور گرم شود. یخ ساز خودرو را روشن نمایید. زمانی که خودرو گرم شد ، ظرف محتوی آب داغ را به آهستگی بر روی گوشه پشتی درب ها و بالای دستگیره قفل بیرونی کج کرده تا آب داغ موجود در آن بر روی این قسمت ها بریزد. قطعاً با یکی از راه های گفته شده می توان مشکل را حل کرد.

تراز نبودن درب خودرو

یکی دیگر از دلایل بسته نشدن درب خودرو ، تراز نبودن درب است. تراز نبودن درب و آویزان بودن آن سبب می شود چفت با ضربه گیر روی گیره تناسب و سازگاری نداشته باشد. همچنین شل شدن بست های لولا سبب می شود که درب از تراز خارج شود. در چنین حالتی درب خودرو بسته نمی شود. با تراز کردن درب خودرو می توان این مشکل را حل کرد. گمان می کنید که شما می توانید این مشکل را حل کنید ؟ اشتباه می کنید. زیرا این مشکل باید به صورت اصولی توسط تکنسین های ماهر مانند مکانیک های امدادجان حل شوند.

بهتر است بدانید که مکانیک های امدادجان می توانند هر مشکلی را حل کنند و هر نقص فنی خودرو را به درستی عیب یابی و تعمیر کنند. ایراداتی که مکانیک های بزرگ از تشخیص و رفع آن ، ناتوان بوده اند توسط مکانیک های امدادجان به درستی عیب یابی و تعمیر می شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیرکار خودرو با ما همراه باشید .

گیر کردن قفل در وضعیت بسته ، از دلایل بسته نشدن درب خودرو

اگر درب در وضعیت بسته گیر کرده باشد ، با یکی از دستان خود اهرم آن را بکشید. سپس ضامن را خلاص کرده و در وضعیت باز تنظیم کنید. دستگیره درب را خلاص کنید. توسط پیچ گوشتی مناسبی ، ضامن را در وضعیت باز تنظیم کنید. سپس وضعیت آن را تغییر داده و بر روی بسته تنظیم کنید. در این حالت باید صدایی مشابه صدای کلیک را بشنوید. باز و بسته شدن درب را چک کنید. چنانچه درب بسته شد و پس از چندین بار تست به خوبی قفل شد ، ایراد موجود به صورت صد درصدی رفع شده است. چنانچه مشکل پابرجا بود ، ممکن است مکانیسم ضامن درب دچار مشکل شده باشد.

خرابی مکانیسم چفت درب

یکی از دلایل بسته نشدن درب خودرو  ، خرابی مکانیسم چفت می باشد. در صورتی که موارد ذکر شده علت بروز مشکل نبودند ، باید اختلال در مکانیسم چفت درب را درنظر بگیرید. تکنسین ماهری در این شرایط باید درب و قفل آن را بررسی کند تا از خرابی چفت درب اطمینان حاصل کند و اقدام مناسب برای حل مشکل را انجام دهد. حل این مشکل به زمان زیادی نیاز ندارد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید