دلایل اصلی کاهش قدرت موتور خودرو

دلایل اصلی کاهش قدرت موتور خودرو را بررسی می کنیم تا متوجه شویم چه عواملی موجب می شود که موتور ، عملکرد همیشگی را نداشته باشد.

موتور ، فرمانده قطعات خودرو است و نقش بسیار مهمی در عملکرد خودرو دارد. گاهی رانندگان احساس می کنند که موتور مانند قبل کار نکرده و ضعیف عمل می کند. در چنین شرایطی حتماً باید به بررسی موتور خودرو اقدام نمود تا متوجه دلیل عملکرد نادرست موتور شد.

در صورتی که نیاز به بررسی موتور خودروی خود داشتید تا مشکلات آن را تشخیص داده و آنها را رفع کنید ، با امداد خودروی امدادجان تماس حاصل کنید. این مجموعه سریعاً تکنسین هایی را به محل اعزام کرده تا به بررسی موتور پرداخته و ایرادات آن را شناسایی کنند. تکنسین های امدادجان به خوبی می توانند مشکلات موتور خودرو را حل کنند و کاری کنند که موتور خودروی شما همانند روز اول کار کند و هیچگونه نقصی نداشته باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیرکار خودرو با ما همراه باشید .

موتور خودرو و اجزای آن

پیش از بررسی دلایل اصلی کاهش قدرت موتور خودرو ، با موتور خودرو بیشتر آشنا می شویم. موتور ، سوخت را به انرژی مکانیکی تبدیل نموده تا انرژی موردنیاز خودرو فراهم شود. موتور برای عملکرد خود به سوخت و هوا احتیاج دارد. سیستم موتور پیچیده است و از اجزای گوناگونی تشکیل شده است که هر یک وظیفه مهمی را بر عهده دارند. موتورهای خودرو در دو نوع موتورهای بنزینی و دیزلی وجود دارند.

موتور شامل بلوک سیلندر ، سیلندر ، سرسیلندر ، پیستون ، شاتون ، میل لنگ ، میل بادامک ، سوپاپ ، شمع ، انژکتور سوخت ، روغن موتور ، تسمه تایم ، پمپ روغن ، سیستم خنک کننده و … است. دلایل اصلی کاهش قدرت موتور خودرو ممکن است نقص هر یک از این قطعات باشد.

موتور خودرو در چندین مرحله شامل مکش ، تراکم ، احتراق و تخلیه کار می کند. در مرحله مکش ، سوپاپ باز شده و پیستون به طرف پایین حرکت کرده و ترکیبی از هوا و سوخت به داخل سوپاپ وارد می شود. سپس دریچه ورودی بسته شده و پیستون بالا رفته و موجب فشرده سازی هوا و سوخت می شود.

شمع جرقه سبب اشتعال ترکیب هوا و سوخت شده و انفجاری صورت می گیرد که پیستون به طرف پایین کشیده می شود. در این شرایط ، اگزوز باز شده و پیستون به طرف بالا می رود و به دنبال آن ، گازهای خروجی از سیلندر بیرون می رود. این فرآیند به قدری تکرار می شود که چرخ ها شروع به حرکت کنند و ماشین به حرکت بیفتد.

دلایل اصلی کاهش قدرت موتور خودرو چیست و راه حل چیست ؟

دلایل زیر سبب می شوند که موتور خودرو مانند قبل کار نکند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شماره امداد خودرو با ما همراه باشید .

خرابی پمپ بنزین ، علت ضعیف کار کردن موتور

چنانچه پمپ بنزین خراب یا کهنه شده باشد ، بنزین در شیب های تند به خوبی دریافت نمی شود. کثیفی یا کهنگی فیلتر بنزین سبب می شود که در دریافت بنزین ، مشکل ایجاد شود. هر ده هزار کیلومتر باید فیلتر خودرو را عوض کرد. انسداد لوله های سوخت سبب می شود که سوخت کمتری به محفظه احتراق موتور رسیده و موتور به خوبی کار نکند.

اشکال در سیستم جرقه زنی ، علت ضعیف کار کردن موتور

یکی از دلایل اصلی کاهش قدرت موتور خودرو ، وجود اشکال در سیستم جرقه زنی می باشد. زمانی که سیستم جرقه زنی دچار مشکل باشد ، موتور ضعیف می شود و در زمان استارت زدن ، فاقد عملکرد مطلوب است. تکنسین ها با بررسی دقیق سیستم جرقه زنی به رفع این مشکل پرداخته و سبب بهبود عملکرد موتور می شوند. اختلال در سیستم جرقه زنی ممکن است مشکلات دیگری را بوجود بیاورد.

خرابی کاتالیزور اگزوز ، دلیل ضعیف کار کردن موتور

زمانی که کاتالیزور خودرو دچار مشکل می شود ، هوا به درستی به موتور نمی رسد و این مسئله موجب کاهش قدرت موتور می شود. در این شرایط ، حتماً دمای موتور بالا می رود و در وضعیت ایستاده ، لرزش هایی در ماشین ایجاد می شود.

خرابی تسمه تایم ، از دلایل اصلی کاهش قدرت موتور خودرو

اگر تسمه تایم خراب شود ، سوپاپ های موتور به درستی باز و بسته نمی شوند. در این شرایط ، موتور ضعیف شده و در عملکرد خود دچار مشکل می شود. با تعویض تسمه تایم ، قطعاً این مشکل حل می شود. صدای تلق تلق موتور نشان می دهد که تسمه تایم خراب شده است و به تعویض نیاز دارد.

اشکالات سنسور هوا

یکی از دلایل اصلی کاهش قدرت موتور خودرو ، نقص سنسور هوا می باشد. سنسور هوا چه کثیف و چه معیوب شود ، مشکلاتی در عملکرد موتور بوجود می آید. اختلال در سنسور هوا سبب ارسال سیگنال های اشتباهی به موتور می شود. در این حالت ، سوخت و هوا به خوبی ترکیب نشده و موتور ضعیف عمل می کند. تکنسین های امدادجان می توانند کوچکترین اشکالات موجود در خودرو را تشخیص دهند و با اقدامات مناسب به رفع اشکالات اقدام کنند. سرعت خدمات دهی تکنسین های امدادجان بسیار عالی است و این مسئله همواره موجب رضایت مندی مشتریان بوده است.

پرسنل مجرب ما در کمترین زمان کنار شما خواهد بود
تعمیرات همراه با گارانتی
همین حالا تماس بگیرید….

نشتی خلاء در موتور ، از دلایل اصلی کاهش قدرت موتور خودرو

اگر نشتی خلاء اتفاق بیفتد ، کامپیوتر خودرو نمی تواند نسبت سوخت و هوا را به خوبی تنظیم می کند. در این حالت ، موتور فاقد قدرت ایده آل است. نشتی خلاء در موتور منجر به روشن شدن چراغ چک خودرو می شود. در صورتیکه موتور به این مشکل دچار شود ، صدایی مشابه فیس فیس شنیده می شود. تنها تکنسین های مجرب می توانند این مشکل را اساسی حل کنند.

کلام آخر

آشنایی با علت ضعیف کار کردن موتور به منزله این نیست که شما خود می توانید مشکل را حل کنید و برای حل مشکل دست به کار شوید. آشنایی با دلایل اصلی کاهش قدرت موتور خودرو با هدف تشخیص درست مشکل و اقدام به موقع برای حل مشکل است. بنابراین در صورتی که احساس کردید ، موارد بالا در خودروی شما اتفاق افتاد ، با تکنسین های ماهر تماس حاصل کنید تا خودروی شما را دقیق بررسی کرده و نواقص را رفع کنند. تکنسین های امدادجان ، همانگونه که انتظار دارید ، مشکلات را حل می کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید