خرابی قفل مرکزی خودرو

خرابی قفل مرکزی خودرو از مشکلات رایجی است که برای برخی از خودروها بوجود می آید. دلایل بروز این مشکل را بررسی می کنیم.

پرسنل مجرب ما در کمترین زمان کنار شما خواهد بود
تعمیرات همراه با گارانتی
همین حالا تماس بگیرید….

یکی از مشکلات بوجود آمده برای خودرو ، از کار افتادن سیستم قفل مرکزی ماشین است. این مشکل از سوی مدیران امداد خودروی امدادجان پیش بینی شده است. به همین علت خدمات امداد قفل و سوئیچ درنظر گرفته شده اند تا مشکلات بوجود آمده برای این سیستم مانند باز نشدن درب ها همزمان با باز شدن درب سمت راننده ، گم شدن سوئیچ ، قفل نشدن درب ها و … حل شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شماره امداد خودرو با ما همراه باشید .

سیستم قفل مرکزی ، سیستمی است که همزمان با قفل شدن درب سمت راننده ، درب های دیگر قفل می شوند. همچنین با باز شدن درب سمت راننده ، درب های دیگر باز می شوند. اگر این اتفاق رخ ندهد ، یعنی سیستم قفل مرکزی ماشین دچار مشکل شده است.

آشنایی با سیستم قفل مرکزی خودرو

پیش از بررسی دلایل خرابی قفل مرکزی خودرو ، با ساختار این سیستم آشنا می شویم. این سیستم دارای دو قسمت مهم است که قسمت اول مدار الکتریکی رمزگشا و  قسمت دوم مدار الکتریکی می باشد. در هر یک از درب های ماشین ، پمپ برقی وجود دارد که به شکل موازی به یونیت قفل مرکزی وصل شده و با آن در رابطه است.

زمانی که دستوری از کلید قفل مرکزی روی داشبورد یا ریموت ارسال می شود ، پمپ های برقی موجب فعال شدن زبانه شده و درب ها کاملاً قفل می شوند. بعضی از ماشین ها توسط کلیدی قفل می شوند که در قفل روی درب راننده چرخیده می شود. این ماشین ها در سیستم قفل مرکزی خود دارای میکروسوئیچی در پمپ برقی در درب راننده هستند. با افزوده شدن این قطعه ، پس از چرخش سوئیچ در قفل درب راننده ، دستور قفل شدن همه درب ها به یونیت قفل مرکزی ارسال می شود. تبادل داده بین ریموت و دکمه روی داشبورد و یونیت قفل مرکزی ، توسط فرستنده های رادیویی یا مادون قرمز صورت می گیرد. خرابی قفل مرکزی خودرو موجب اختلال در این پروسه می شود.

عیب یابی مشکلات بوجود آمده برای قفل مرکزی ماشین

امدادجان دارای تکنسین هایی است که هر مشکلی را از جمله خرابی قفل مرکزی ، حل می کنند. برای برخورداری از این خدمات باید با شماره امدادجان تماس حاصل کنید. عیب یابی قفل مرکزی برای تکنسین های امدادجان به راحتی آب خوردن است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیرکار خودرو با ما همراه باشید .

اغلب ایرادات این سیستم در بخش فیوز ، یونیت ، سوکت یونیت ، رله ها و مدار قدرت الاکلنگی و … رخ می دهد و این قطعات سرمنشاء بروز اختلال در عملکرد سیستم قفل مرکزی هستند.

علل خرابی قفل مرکزی خودرو چیست ؟

عوامل مختلفی موجب می شوند که این سیستم دچار مشکل شود و باز و بسته شدن سایر درب های خودرو همزمان با درب اصلی خودرو انجام نشود. هر دلیلی که موجب خرابی این سیستم شده باشد ، قابل حل خواهد بود.

از مهمترین دلایل خرابی این سیستم می توان به جدا شدن میله سوئیچ از خار پلاستیکی ، در آمدن سری محرک از پین قفل ، معیوب بودن دزدگیر ، خرابی دسته کابل خودرو ، فیکس نبودن و نبود اتصال در کانکتور مستر سوئیچ یا رله ، خرابی مستر سوئیچ و … اشاره نمود.

در صورتی که قفل مرکزی زیاد کار کرده باشد و به صورت مکرر باز و بسته شود ، ممکن است دچار مشکلاتی شود. اگر یونیت سیستم قفل مرکزی نیم سوز یا بسیار داغ شود ، حتماً عملکرد این سیستم نادرست خواهد بود. عملکرد دزدگیر بر روی این سیستم اثرگذار بوده و در کارکرد این سیستم مشکل ایجاد می کند. وجود هر مشکلی در این سیستم سبب می شود که دائماً این سیستم فعال و غیرفعال شود.

علت باز نشدن قفل یکی از درب های ماشین یا کند شدن دکمه قفل کن

خرابی قفل مرکزی خودرو بهتر است در اولین فرصت تعمیر شود. یکی از مشکلاتی که در این ارتباط بوجود می آید ، باز نشدن یکی از درب ها با باز شدن درب راننده است. این مشکل به 4 علت رخ می دهد که این دلایل شامل خرابی محرک برقی ، کندی حرکت قفل ، شکستگی بست های پلاستیکی و نقص دسته سیم خودرو می باشند.

علت باز نشدن درب ماشین با دستگیره داخلی

یکی دیگر از مشکلاتی که برای سیستم قفل خودرو بوجود می آیند ، باز نشدن درب ماشین با دستگیره داخلی است که توسط امدادگران امدادجان حل می شود. حتماً شما هم زمانی که با این مشکل روبرو می شوید ، شیشه را پایین داده و از دستگیره خارجی برای باز شدن درب کمک می گیرید. این مشکل ، چندین دلیل دارد که شامل شکستن یا در رفتن فنر کششی ، عمل نکردن بادامک قفل درب خودرو و بلند شدن طول میله دستگیره به علت ورود نیروی شدید به آن و … می باشند.

دلیل باز نشدن درب ماشین با دستگیره بیرونی ( علل خرابی قفل مرکزی خودرو )

در صورتی که در زمان نصب دستگیره خارجی درب ، بست پلاستیکی به صورت اصولی تعبیه نشده باشد ، درب با دستگیره خارجی باز نمی شود. این مشکل توسط تکنسین های امداد قفل و سوئیچ امدادجان که به صورت سیار خدمات دهی می کنند ، حل خواهد شد. شکستگی بست پلاستیکی دستگیره بیرونی ، عدم رگلاژ میله رزوه دار قفل دربست پلاستیکی دستگیره بیرونی و … ممکن است زمینه ساز بروز این مشکل باشند. بنابراین برای رفع مشکل باید موارد گفته شده را بررسی کرد. حل این مشکلات به اقدامات پیچیده و تخصصی نیاز ندارد و به ساده ترین نحو می توان مشکلات را حل کرد.

علت کار نکردن دکمه قفل کن درب های ماشین

یکی دیگر از اشکال خرابی قفل مرکزی خودرو ، کار نکردن دکمه قفل کن درب ماشین است. پرچ کاری نادرست ، رگلاژ غیراصولی میله رزوه دار قف در بست پلاستیکی دستگیره خارجی ، آسیب دیدگی فنر پیچشی ، در آمدن خار خورشیدی ، کوتاه بودن میله دستگیره درونی درب های جلو و … ممکن است عامل کار نکردن دکمه قفل کردن درب ماشین باشند. تشخیص علت بروز مشکل برای شما دشوار است. تنها تکنسین های ماهر می توانند مشکل را عیب یابی کنند و به درستی حل کنند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید