خرابی شیشه بالابر خودرو

خرابی شیشه بالابر خودرو به هر دلیلی که رخ داده باشد ، قابل حل است. دلایل بروز این مشکل و راهکارهای آن را بررسی می کنیم.

اگر شیشه بالابر ماشین خراب باشد ، محدودیت هایی برای راننده و سایر سرنشینان خودرو بوجود می آید. بنابراین مشکل معیوب بودن شیشه بالابر باید هر چه سریعتر حل شود. اگر در جستجوی تکنسین های ماهری هستید که توان حل هرگونه مشکلی را داشته باشند و به خوبی بتوانند عیوب خودرو را برطرف کنند ، با تکنسین های امداد خودروی امدادجان تماس بگیرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شماره امداد خودرو با ما همراه باشید .

چندین علت خرابی شیشه بالابر خودرو

اگر بالابرهای خودرو دچار مشکل شده باشند ، حتماً یکی از موارد زیر موجب اختلال در عملکرد آنها شده است :

فیوزهای خودرو و نقص شیشه بالابر

معمولاً اغلب خودروداران می دانند که جعبه فیوز خودروی آنها در چه بخشی قرار گرفته است. اگر محل قرارگیری جعبه فیوز خودرو را نمی دانید ، به دفترچه راهنمای خودرو نگاه کنید. در اغلب خودروها ، جعبه فیوز در زیر کاپوت ماشین است. پس از یافتن جعبه فیوز ، به دنبال فیوز سوخته باشید و آن را عوض کنید.

اختلال در سیم کشی ها ، دلیل خرابی شیشه بالابر خودرو

در صورتیکه با فشردن سوئیچ بالابر نتوانستید شیشه ها را بالا ببرید ، ممکن است مشکلی در سیم کشی ها وجود داشته باشد. هرگونه اختلال در سیم کشی موجب می شود که عملکرد شیشه بالابر خراب شود. البته بروز این مشکلات در خودروهای جدید کمتر رخ می دهد و معمولاً خودروهای بسیار فرسوده و قدیمی دچار این مشکل می شوند.

سیم کشی موتور و نقص شیشه بالابر

اختلال در سیم کشی موتور سبب می شود که شیشه بالابر به درستی کار نکند. با استفاده از یک آمپرسنج می توان از وجود یا عدم وجود این مشکل اطمینان حاصل کرد. در صورتیکه موتور بالابر ضعیف باشد ، قطعاً خراب است. این مسئله ممکن است به علت سایش عمومی یکی از المان ها باشد. پس خرابی شیشه بالابر خودرو ممکن است به دلیل نقص در سیم کشی موتور باشد. در صورتیکه در زمان فشار دادن کلید ، شیشه به لرزش افتاد و صدای موتور غیرعادی بود ، به احتمال زیاد موتور خراب شده است. این مشکل باید به دست تکنسین های ماهر حل شود.

تکنسین های امدادجان می توانند به آسانی این مشکل را حل کنند و به سرعت تشخیص دهند که دلیل بروز مشکل چیست. توانایی این تکنسین ها ، مثال زدنی و تحسین برانگیز است. با کیفیت بالا ، با قیمت پایین و سرعت فوق العاده به رفع مشکل خودروی شما اقدام می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیرکار خودرو با ما همراه باشید .

موتور شیشه بالابر ، علت خرابی شیشه بالابر خودرو

اگر کلید شیشه بالابر را زده و به صدای پخش شده از درون درب توجه کنید ، ممکن است صدایی بشنوید که این به منزله ی کار کردن سوئیچ است. بنابراین در این شرایط حتماً موتور شیشه بالابر خودرو دچار مشکل شده است. اگر موتور سوخته باشد باید آن را عوض کرد تا عملکرد شیشه بالابر ماشین مجدداً به حالت قبل بازگردد.

سوئیچ شیشه بالابر

قطعه دیگری که ممکن است دلیل خرابی شیشه بالابر خودرو باشد ، سوئیچ شیشه بالابر است. با یک ولت سنج می توانید از سلامت یا خرابی سوئیچ شیشه بالابر مطمئن شوید. چنانچه ولتاژ پایین بود ، حتماً سوئیچ دچار مشکل شده است و باید عوض شود.

نحوه عیب یابی و تعمیرات شیشه بالابر خودرو

عیب یابی و تعمیر شیشه بالابر بهتر است توسط تکنسین های مجرب و ماهر در این زمینه انجام شود. اگر شیشه های بالابر خودروی شما گیر کرده است و یا بالا و پایین نمی شود ، حتماً در اولین فرصت آن را به یک مکانیکی نشان دهید.

در صورتی که در یک هوای بارانی و طوفانی با مشکل بالا نیامدن شیشه ها مواجه شدید ، درب خودرو را چک کنید که بسته باشد. سپس ماشین را روشن کرده و از روشن شدن جرقه زن ، مطمئن شوید.

برای عیب یابی مشکل ، حتماً سوئیچ طرف راننده و سوئیچ طرف مشکل دار را بررسی کنید و به سمت موردنظر فشار دهید. درب خودرو را به خوبی ببندید و اگر نتیجه دلخواه را کسب نکردید ، دوباره این کار را انجام دهید. مشکل خرابی شیشه بالابر خودرو با کمی دقت و حوصله ممکن است حل شود.

شیشه خودرو برای باز و بسته شدن وابسته به غلتک ها است. چنانچه شیشه پایین بیاید و از مسیر اصلی خود منحرف شود ، تلاش شود تا با فشار دادن و چفت کردن درب ، شیشه موقتاً بسته شود. در صورتی که شیشه بالا رفت تا هنگامی که به یک تکنسین متخصص مراجعه نکردید ، از پایین آوردن شیشه خودداری کنید.

با کمک دست ، سعی کنید که شیشه را بالا بیاورید. در صورتیکه با راهکارهای گفته شده نتوانستید مشکل را حل کنید ، توسط مشت یا جسمی ضربه نسبتاً شدیدی به درب وارد کنید. البته احتیاط کنید که درب خودرو آسیب نبیند.

با نگهداری دکمه شیشه بالابر توسط فردی دیگر و هدایت شیشه ها توسط خودتان ، سعی در حرکت شیشه در جهت دلخواه شوید. با این نکات ممکن است بتوانید مشکل باز و بسته شدن شیشه درب را موقتاً حل کنید.

راه حل های رفع مشکل خرابی شیشه بالابر خودرو

راه حل هایی که در پاراگراف قبلی ارائه نمودیم ، برای حل مشکل شیشه بالابرها به صورت موقتی هستند. اما برای رفع مشکل به صورت اصولی و همیشگی باید خودرو را به تکنسین های مجرب و ماهر نشان دهید. اگر فرصت رفتن به خدمات دهندگان حضوری را ندارید می توانید از تکنسین های امدادجان بخواهید که در محل حاضر شوند و مشکل را حل کنند.

ممکن است مشکل خرابی شیشه بالابر خودرو از باتری خودرو باشد. در چنین شرایطی باید باتری خودرو را عوض نمود. بدین منظور می توانید با امداد باتری امدادجان تماس حاصل کنید و درخواست خدمات تست و تعویض باتری در محل را داشته باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره باتری به باتری سیار
با ما همراه باشید .

مشکل خودروی شما به احتمال بسیار زیاد حل خواهد شد. خودروداران باید با توجه به نکات پیشگیرانه ، سبب پیشگیری از کار افتادن شیشه‌های بالابر شوند. به طور مثال از بالا و پایین کردن مکرر شیشه ها توسط کودکان ، جلوگیری کنند. زیرا بالا و پایین کردن مکرر و بی علت شیشه ها سبب خرابی موتور شیشه بالابر و یا سایر قطعات آن می شود.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید