خرابی برف پاک کن خودرو

خرابی برف پاک کن خودرو در روزهای بارانی و برفی بسیار اذیت کننده است. دلایل خرابی این قطعه را مرور می کنیم.

پرسنل مجرب ما در کمترین زمان کنار شما خواهد بود
تعمیرات همراه با گارانتی
همین حالا تماس بگیرید….

به روزهای بارانی و برفی نزدیک می شویم. یکی از دغدغه های خودروداران در این روزها این است که برف پاک کن خودروی آنها به درستی کار کند و رانندگی در روزهای بارانی و برفی را سخت نکند.

اگر برف پاک کن خراب باشد ممکن است حوادث بدی ایجاد شود. خوشبختانه خرابی این قطعه از کم هزینه ترین خرابی های خودرو است که به آسانی و با هزینه کمی در سریعترین زمان رفع می شود. اگر به هر دلیل برای رفتن به تعمیرگاه دچار مشکل هستید ، از امداد خودروها درخواست خدمات کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیرکار خودرو با ما همراه باشید .

ارتباط میان خرابی برف پاک کن خودرو و آسیب دیدگی شیشه ها

آیا می دانستید که ممکن است برف پاکن کن خراب به شیشه های خودرو آسیب بزند ؟ بله ، همینطور است. خرابی این قطعه سبب ایجاد خط و خش هایی بر روی شیشه خودرو می شود. بنابراین خودروداران به محض اینکه احساس کنند که برف پاک کن آنها خراب است ، به تعویض تیغه آنها اقدام کنند تا از زیاد شدن خط و خش ها بر روی شیشه جلوگیری کنند.

دلایل عملکرد نادرست برف پاک‌کن

اگر برف پاک کن به طور کلی نتواند کار کند ، یقیناً موتور آن دچار مشکل شده است. در بعضی از خودروها برای روشن شدن دورهای کم یا زیاد برف پاک کن به صورت مستقل از یک فیوز استفاده شده است. اگر یکی از فیوزها دچار مشکل شود ، سرعت برف پاک کن نامطلوب خواهند بود.

از دیگر دلایل عملکرد نادرست برف پاک کن می توان به قطعی ارتباط سیم های برف پاک کن ، نقص کنتاکت های برف پاک کن ، شل شدن اتصالات بدنه و …. اشاره نمود. هر یک از این موارد سبب می شوند که برف پاک کن نتواند به خوبی کار کند.

نشانه های خرابی برف پاک کن خودرو

تعمیرکاران حرفه ای مانند امدادجان می توانند این مشکل را حل کنند. البته امدادجان فقط در زمینه سرویس و تعمیر خودرو فعالیت ندارد و در زمینه های دیگری مانند حمل خودرو ، تعویض باتری ، سوخت رسانی سیار ، پنچرگیری و … خدمات دهی می کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعرفه حمل خودرو با کفی خودروبر با ما همراه باشید .

ساده ترین قطعه الکتریکی خودرو ، برف پاک کن است. برف پاک کن از یک موتور برخوردار است که به کمک یک گیربکس کوچک به حرکت می افتد. بازوی اصلی برف پاک کن بر اساس حرکت رفت و برگشت متوالی بر روی شیشه ، در حال فعالیت است.

عملکرد درست مدار تایمر سبب می شود که برف پاک کن قادر به حرکت رفت و برگشت به صورت پیاپی باشد. اگر سیستم برقی خودرو دچار مشکل شود و یا تیغه های برف پاک کن فرسوده شوند ، عملکرد برف پاک کن نامطلوب خواهد بود و در شرایطی هم به طور کلی کار نمی کند. بارزترین نشانه های خرابی برف پاک کن خودرو شامل موارد زیر است :

شنیده شدن صدای غیرعادی از موتور برف پاک کن

سروصدای غیرعادی موتور برف پاک کن که ممکن است همزمان با علائم دیگری مانند کند شدن یا گیج زدن برف پاک کن بروز کند ، شایع ترین نشانه خرابی این قطعه است که معمولاً به دلیل شل شدن پایه های موتور برف پاک کن رخ می دهد. برای حرکت تیغه های برف پاک کن نیاز است که موتور آن متکی به پایه های آن باشد. همچنین خرابی ذغال های موتور برف پاک کن ، مسبب بروز این مشکل است.

شنیده شدن صدای ناهنجار در زمان حرکت تیغه برف پاک کن ، نشانه خرابی برف پاک کن خودرو

اگر حرکت تیغه برف پاک کن با ایجاد صدایی همراه است ، ممکن است لاستیک های برف پاک کن خراب شده باشد. استفاده از پاک کننده های مخصوص شیشه که کیفیت بسیار پایینی دارند و دارای مواد خاصی هستند در شکل گیری این صدا مؤثر است. همچنین اگر شیشه خودرو بسیار خشک باشد ، این صدا ایجاد می شود. بنابراین همیشه شنیده شدن این صدا به معنای خرابی برف پاک کن نیست.

عمل نکردن شیشه شوی برف پاک کن

دیگر نشانه خرابی برف پاک کن خودرو ، عمل نکردن شیشه شوی است. چنانچه در زمان روشن شدن برف پاک کن ملاحضه نمودید که پمپ شیشه شوی کار نمی کند ، باید فیوز برف پاک کن را چک کنید. در این شرایط باید موتور ماشین خاموش باشد. پس از چک کردن فیوز ، به بررسی وضعیت سوئیچ باز عملکرد پمپ آن بپردازید.

در صورتی که فیوز سالم باشد ، داخل مخزن را نگاه کنید. احتمال تمام شدن مایع شیشه شوی وجود دارد. اگر شیلنگ پاره باشد ، شیشه شوی کار نمی کند. قطعی سوکت عامل دیگری است که در کار نکردن شیشه شوی مؤثر است.

سوختن فیوز برف پاک کن ، دلیل خرابی برف پاک کن خودرو

اگر فیوز سوخته باشد ، برف پاک کن به درستی کار نمی کند. سوختگی فیوز معمولاً در زمان کار کردن بسیار زیاد برف پاک کن ، اتفاق می افتد. فیوز برف پاک کن به گونه ای درست شده است که بسیار کوچک و ضعیف است. بنابراین کار کردن زیاد موتور موجب سوختن فیوز می شود.

دلایل سوختن فیوز برف پاک کن

گیر کردن برف پاک کن ، تیغه های بد ، نامرغوب بودن برف پاک کن ، جرم گرفتن تیغه های برف پاک کن و سایر موارد سبب می شوند که فیوز برف پاک کن بسوزد. اگر عملکرد نادرست برف پاک کن به دلیل سوختن فیوز باشد ، باید فیوز آن را عوض کرد. درست است که تعمیرات برف پاک کن آسان و کم هزینه است ، اما از عهده شما خارج است و باید توسط تکنسین ها انجام شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شماره امداد خودرو با ما همراه باشید .

از کار افتادن چشمی مادون قرمز برف پاک کن

با تمامی دلایل و نشانه های خرابی برف پاک کن خودرو آشنا شدیم. اما عامل دیگری وجود دارد که موجب کار نکردن برف پاک کن می شود. این مورد در خودروهای جدید رخ می دهد. زیرا خودروهای جدید دارای سنسورهای باران هستند. این سنسورها از چشمی مادون قرمز برخوردار هستند. عملکرد این سنسورها بر مبنای امواج اولتراسونیک می باشد. در واقع در ساختمان این برف پاک کن ها ، فرستنده و گیرنده ای وجود دارد که با تشخیص باران و برف ، کار می کند. خرابی برف پاک کن در این خودروها ممکن است به دلیل خرابی چشمی مادون قرمز باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید