تعمیر دیفرانسیل خودرو

تعمیر دیفرانسیل خودرو نیاز به تخصص و مهارت دارد. ماهرترین و زبده ترین تکنسین ها باید به عیب یابی و تعمیرات دیفرانسیل اقدام کنند.

دیفرانسیل خودرو ، یکی از قطعات مهم خودرو است که باید با توجه به مشکل بوجود آمده برای آن ، عیب یابی و تعمیر شود. بهترین و حرفه ای ترین تکنسین ها به گونه ای به عیب یابی و تعمیر خودروی خود اقدام می کنند که مشکلات آنها به صورت اصولی رفع شود.

اگر می خواهید هر یک از مشکلات بوجود آمده برای خودروی خود را در محل سرویس و تعمیر کنید ، از امداد خودروها کمک بخواهید که به سرعت یاری‌گر شما خواهند بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شماره امداد خودرو با ما همراه باشید .

بررسی ساختمان دیفرانسیل ماشین

دیفرانسیل ماشین از چند بخش تشکیل شده است که شامل هوزینگ ، چرخ دنده پلوس ، چرخ دنده کرانویل ، چرخ دنده پینیون ، دنده هرزگرد ، چرخ دنده اسپایدر ، چرخ دنده جانبی و … می باشند.

هوزینگ : این قطعه باید دور زدن چرخ ها و تنظیم دور آنها را چک کند. این قسمت از چهار چرخ دیگر درست شده است که دو تای آنها هرزگر و دو تای آنها سرپلوس هستند.

چرخ دنده پلوس : چرخ دنده با کمک به دنده هرزگرد سبب می شود که گشتاور و سرعت میان چرخ ها در حین عبور از بالا و پایین های جاده به درستی تقسیم شود.

چرخ دنده کرانویل : تعمیر دیفرانسیل خودرو با توجه به نوع قطعه خراب این سیستم ، به شکل متفاوتی انجام می شود. چرخ دنده با پینیون و هرزگرد مستقیماً ارتباط دارد و موجب هدایت چرخش پینیون به هرزگرد می شود. چرخ دنده متصل به هوزینگ است تا در زمان چرخیدن ، هوزینگ هم بچرخاند.

چرخ دنده پینیون : چرخ دنده پینیون سبب هدایت گشتاور از گیربکس به سوی دیفرانسیل می شود.

چرخ دنده اسپایدر : چرخ دنده اسپایدر ، کنترل حرکت چرخ ها به طرف چپ یا راست را برعهده دارد.

دنده هرزگرد : تنظیم حرکت چرخ ها و برقراری تعادل خودرو ، وظیفه اصلی دنده هرزگرد می شود.

چرخ دنده های جانبی : چرخش های رینگر به صورت دورانی توسط چرخ دنده های جانبی صورت می گیرد. به این قطعه ، سرپلوس هم می گویند.

اهمیت تعمیر دیفرانسیل خودرو

تعمیرات دیفرانسیل به جهت آنکه دیفرانسیل ، محور اصلی حرکت ماشین است ، اهمیت دارد. تکنسین های حرفه ای مانند مکانیک های امدادجان می توانند تعمیرات دیفرانسیل را انجام دهند. قطعاً خرابی دیفرانسیل ، مشکلاتی را بوجود می آورد و مانع از عملکرد همیشگی خودرو می شود. بنابراین در اولین فرصت باید برای رفع مشکل دیفرانسیل اقدام کرد. اگر درخواست خدمات تعمیر خودرو در محل را با تماس با امدادجان ثبت کنید ، پس از گذشت مدت زمان کوتاهی شاهد حضور امدادگران خواهید بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیرکار خودرو با ما همراه باشید .

علائم و نشانه های خرابی دیفرانسیل خودرو

اگر شاهد علائم زیر بودید باید برای تعمیر دیفرانسیل خودرو دست به کار شوید.

– شنیده شدن صدای تق تق در سرپیچ

– صدا دادن دیفرانسیل

– شنیده شدن صدای کلیک مانند در ابتدای حرکت

– ایجاد لرزش و تکان لیوز دنده

– به لرزش افتادن اتاق یا فرمان خودرو

– شنیده شدن صدا از طرف چرخ یا زیرخودرو

– شنیده شدن صدای زوزه و هووم در سرعت های بالا

– تکان خوردن شدید چرخ ها در سرعت های زیاد

– گرم شدن دیفرانسیل

– و …

هر یک از موارد فوق نشان دهنده خرابی دیفرانسیل است. دقت کنید که تعمیر دیفرانسیل خودرو باید توسط مکانیک خبره ای انجام شود که توانایی تشخیص نواقص خودرو را داشته باشد. تشخیص برخی از عیوب به تخصص بالایی نیاز ندارد. اما برخی از ایرادات باید به صورت حرفه ای ، عیب یابی و تعمیر شوند. خرابی دیفرانسیل ، از جمله مشکلاتی است که برای رفع اساسی آن به تخصص بالایی نیاز است.

اگر دیفرانسیل گرم کند موجب روانکاری نامناسب می شود که این مسئله به اجزای داخلی آن آسیب می زند. تعمیرکار به نشانه خرابی دیفرانسیل توجه زیادی می کند تا علت خرابی را به خوبی تشخیص دهد.

هزینه تعمیر دیفرانسیل خودرو چقدر است ؟

نرخ تعمیر به عوامل مختلفی بستگی دارد. این روزها ، خبری از ثبات قیمت نیست و شاهد افزایش یا کاهش نرخ قطعات خودرو هستیم. البته در موارد نادری شاهد کاهش قیمت ها هستیم و بیشتر افزایش قیمت ها را تجربه می کنیم.

با توجه به این مسئله نمی توان پیش بینی کرد که هزینه تعمیرات دیفرانسیل خودروی شما چقدر می شود. چرا که صرف نظر از بی ثباتی قیمت ها ، نوع خرابی دیفرانسیل موجب افزایش یا کاهش هزینه تعمیرات می شود. برخی از خدمات دهندگان برای خدمات خود ، نرخ های منصفانه تری را درنظر می گیرند. اما برخی از خدمات دهندگان با بی توجهی به هزینه های اتحادیه ، مبالغ بالایی را برای خدمات خود مشخص کرده اند.

پرسنل مجرب ما در کمترین زمان کنار شما خواهد بود
تعمیرات همراه با گارانتی
همین حالا تماس بگیرید….

نحوه عیب یابی و تعمیرات دیفرانسیل

تعمیر دیفرانسیل خودرو ، اقدامی تخصصی است که با استفاده از ابزارهایی انجام می شود. دیفرانسیل از اجزای مهم موجود در سیستم انتقال نیروی خودرو است که خرابی آن ، تأثیر مستقیمی در عملکرد خودرو دارد. اگر دیفرانسیل خراب شود ، در انتقال نیرو حرکتی جعبه دنده به چرخ ها در زمان حرکت ، اختلال بوجود می آید. محل قرارگیری دیفرانسیل ، زیر خودرو است. بنابراین برای عیب یابی و تعمیرات آن باید با بهره گیری از ابزارهای مناسب به صورت اصولی اقدام نمود. اگر عیب یابی دیفرانسیل به درستی انجام نشود ، تعمیرات آن بی فایده خواهد بود و منجر به حل مشکل نخواهد شد.

کلام آخر

دیفرانسیل ، ایفاگر سه نقش مهم است. نخست ، نیروی موتور را تغییر جهت داده و مستقیماً به چرخ ها می فرستد. دوم ، تغییر دور و گشتاور را کنترل نموده و سبب کاهش دور می شود. سوم ، نیرو را به نحوی به چرخ ها انتقال داده تا هر یک بتوانند با سرعت مختلفی به حرکت در بیایند. اگر هر یک از اجزای دیفرانسیل دچار مشکل شوند ، این کارها به درستی انجام نمی شود. بنابراین با توجه به این مسئله و اهمیت دیفرانسیل باید به نشانه های خرابی آن توجه داشته باشید تا برای تعمیر دیفرانسیل خودرو در اولین فرصت اقدام کنید. امیدواریم که اطلاعات ارائه شده برای شما مفید باشد و شما را راهنمایی کرده باشد.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید