بهترین روغن برای کیا

بهترین روغن برای کیا را به شما معرفی می کنیم تا هر یک از خودروداران با مناسب ترین روغن موتور برای خودروی خود آشنا باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعویض روغن سیار
با ما همراه باشید .

روغن موتور یکی از نیازهای اساسی خودرو می باشد.عملکرد موتوری که دارای روغن موتور باکیفیت است ، بسیار عالی است. در واقع می توان گفت که روغن موتور ، مایه حیات خودرو است.

روغن موتور دارای ترکیب پیچیده ای است که حاوی یک روغن پایه و مقداری افزودنی است. هر خودرویی برای داشتن بهترین عملکرد ، باید دارای یک روغن موتور خوب و باکیفیت باشد. روغن خودرو ، نقش روان کنندگی دارد. با وجود یک روغن موتور مناسب در خودرو ، اصطکاک میان قطعات موتور به شدت کاهش پیدا می کند.

با استفاده از بهترین روغن برای کیا می توان مانع زنگ زدگی و خوردگی موتور ، پاک کنندگی موتور ، آب بندی موتور و افزایش راندمان موتور این خودروها شد. خودروهای کیا شامل اسپورتیج ، اپتیما ، اپیروس ، ریو ، سراتو ، سراتو کوپه ، سلتوس ، سورنتو ، سول ، سونت و … می باشند. در ادامه با مناسب ترین روغن موتور این خودروها آشنا می شویم. امدادجان ، یکی از مورداعتماد ترین امدادخودروها است که خدمات تعویض روغن موتور خودرو را در محل انجام می دهد.

بهترین روغن برای کیا

روغن موتور اسپورتیج

یکی از خودروهای کیا ، اسپورتیج می باشد. روغن موتور مناسب اسپورتیج GT Line ، روغن هایی است که دارای غلظت 5W30 و گرید SM و یا SN می باشند که بر اساس نظر کارخانه سازنده باید به میزان 4.2 لیتر برای آن روغن درنظر گرفت.

روغن موتور مناسب برای اسپورتیج 4 سیلندر مدل 2009 تا 2018 ، روغن های دارای گرانروی 5W30 است. حجم روغن موتور موردنیاز این خودروها ، معادل 4 لیتر است. بهترین روغن برای کیا باید با توجه به مدل خودرو مشخص شود. برای مثال برای خودروی اسپورتیج قدیمی 6 سیلندر ، روغن هایی با غلظت 5W40 استفاده می شود و حجم روغن موردنیاز برای آن معادل 4.5 لیتر می باشد.

اگر خودروی شما از نوع کیا اسپورتیج gt line است، از روغن موتورهای ادینول ، لیکومولی و آیسین استفاده کنید. برای سایر مدل های اسپورتیج باید از روغن موتورهای ادینول ، آیسین ، لوبریفنت استفاده نمود.

روغن موتور اپتیما

از دیگر مدل های خودروهای کیا ، خودروهای اپتیما می باشد. بهترین روغن برای کیا برای خودروی اپتیما ، از میان برندهای ادینول ، آیسین و لیکومولی انتخاب می شود. روغن موتور اپتیما مدل 2009 ، از نوع روغن های دارای غلظت 5W40 و گرید SN یا SM انتخاب می شود. حجم روغن موتور موردنیاز این خودرو ، 4.8 لیتر می باشد.

اما برای خودروهای اپتیما مدل 2012 تا 2015 ، باید از روغن های دارای گرانروی 5W30 و گرید SM یا SN استفاده نمود. حجم موردنیاز روغن این خودروها ، 4 لیتر است. موتورهای اپتیما فوق العاده حساس می باشند. لذا خودروداران آنها باید به استفاده از روغن موتور مناسب برای آنها اهمیت دهند و هر روغن موتوری را مصرف نکنند.

روغن موتور پیکانتو

نوبت به معرفی روغن موتور یکی دیگر از خودروهای کیا ، یعنی پیکانتو رسید. بهترین روغن برای کیا برای خودروی پیکانتو بر اساس اظهارات کیا موتورز ، روغن های دارای غلظت 5W40 و گرید SN می باشد. حجم روغن موتور موردنیاز این خودروها ، 3.5 لیتر می باشد. برای اینکه این خودروها ، بهترین عملکرد را داشته باشند و طول عمر موتور آنها افزایش پیدا کند از روغن موتورهای سوپر پلاتینیوم ، سوپر پایا و ادینول و … برای آنها استفاده کنید. این برندها ، مطرح و شناخته شده هستند و امتحان خود را به خوبی پس داده اند.

روغن موتور سراتو

بهترین روغن برای کیا برای خودروی سراتو ، با توجه به مدل آن مشخص می شود. برای خودروهای کیا سراتو دو لیتری و 6.1 لیتری ، از روغن موتورهای آترود ، پارس و کاسترول استفاده می شود. بهترین روغن برای خودروهای  کیا سراتو کوپه 2010 الی 2016 شامل هیوندای ، آیسین و لوبریفنت می باشند. برترین روغن برای خودروهای کیا سراتو 2013 به بالا ، روغن های بسیار خوب و باکیفیت لوبریفنت ، آیسین و هیوندای هستند.

روغن موتور سورنتو

بهترین روغن برای کیا برای خودروی سورنتو ، آدینول است. برای سورنتو مدل 2006 الی 2008 ، از روغن های دارای گرانروی 5W40 استفاده می شود. حجم روغن موتور موردنیاز برای این خودروها ، 5.2 لیتر می باشد. برای سایر مدل های سورنتو از روغن های دارای گرانروی 5W30 استفاده می کنند. حجم روغن موتور موردنیاز این خودروها ، 5.2 الی 5.5 لیتر می باشد. به جز روغن موتور آدینول ، روغن موتورهای کاسترول و لیکومولی برای خودروهای سورنتو مناسب هستند.

روغن موتور موهاوی ( بهترین روغن برای کیا )

برای خودروهای موهاوی دارای 6 سیلندر و 8 سیلندر ، از روغن موتورهای دارای گرانروی 5W30 استفاده می شود. حجم روغن موتور موردنیاز موهاوی موتور 6 سیلندر ، 5.5 لیتر است. حجم روغن موتور موردنیاز موهای موتور 8 سیلندر ، 7 لیتر است. روغن موتورهای کاسترول ، آیسین و لیکومولی از برترین روغن موتورها برای موهای 6 سیلندر و 8 سیلندر می باشند.

روغن موتور ریو ( بهترین روغن برای کیا )

برای خودروهای ریو باید روغن موتورهای دارای گرانروی 5W30 و گرید SM یا SN را انتخاب کرد. روغن موتور برند ایسین ، برای این خودروهای بسیار عالی و مناسب هستند. برای این خودروها باید 3.3 لیتر روغن درنظر گرفت. همچنین برای خودروهای ریو مونتاژ هم از روغن موتور ایسین استفاده می شود ولی غلظت این روغن موتورها باید معادل 10W40 باشد. سایر روغن موتورهای مناسب برای خودروی ریو 5 و ریو مونتاژ شامل پارس و فلومکس می باشد.

قیمت بهترین روغن برای کیا

چندین مورد از روغن موتورهای خودروهای کیا را به شما معرفی نمودیم. قیمت هر یک از این روغن موتورها با توجه به کیفیت و مشخصات متفاوت آنها ، متفاوت است. در مجموع روغن موتور

، دارای قیمت مناسبی است. به همین دلیل انتظار نمی رود که خودروداران انجام این کار را به تأخیر بیاندازند. زیرا تعویض روغن موتور برای آنها هزینه زیادی ندارد.

توجه داشته باشید که برخی از روغن موتورها تنها برای هوای سرد و یا هوای گرم مناسب هستند. اما اغلب روغن موتورها مناسب چهار فصل بوده و در سرما و گرما قابل استفاده هستند. لذا در زمان انتخاب برند و نوع روغن موتور مناسب خودروی خود ، به این موارد توجه داشته باشید تا بهترین روغن برای کیا را خریداری کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید