بهترین روغن برای پژو 2008

بهترین روغن برای پژو 2008 بر اساس درجه ویسکوزیته ، استانداردهای کیفی ، برند روغن موتور و سایر شاخص ها تعیین می شود.

پرسنل مجرب ما در کمترین زمان کنار شما خواهد بود
تعمیرات همراه با گارانتی
همین حالا تماس بگیرید….

پژو 2008 ، یکی از خودروهای محبوب و پرطرفدار است. این خودروی جذاب از سال 2013 به لیست محصولات کمپانی خودروسازی پژو سیتروئن ورود کرد و چندین نسل از آن به بازار عرضه شد.

ایرانی ها در اواسط دهه 90 شمسی با این خودروی زیبا و قدرتمند آشنا شدند. هنگامی که ایران خودرو بعد از توافق برجام و کاهش تحریم ها توانست قرارداد مشترکی با خودروسازی فرانسوی پژو منعقد کند ، آغاز به تولید ماشین هایی نظیر پژو 208 و پژو 301 و پژو 2008 کرد.

پژو 2008 از تابستان 1396 توسط ایران خودرو تولید شد. ایرانی ها به دلیل قدرت فنی ، امکانات رفاهی ، ایمنی بالا و طراحی زیبای خودروی پژو از خرید این خودرو استقبال فراوانی کردند. اما زمانی که آمریکا توافق برجام را زیر پا گذاشت ، ساخت این خودرو در کشور متوقف شد.

در این مقاله به معرفی بهترین روغن برای پژو 2008 می پردازیم. استفاده از روغن موتور خوب برای این خودرو بسیار مهم است و موجب بهبود عملکرد موتور خودرو می شود. روغن موتور از نیازهای ضروری هر خودرویی از جمله پژو 2008 می باشد. این ماده از ترکیب روغن های پایه و افزودنی های خاصی درست شده است تا روانکاری ایده آل را میان قطعات موتور بوجود آورده و مانع از زنگ زدگی و پوسیدگی اجزای موتور شود.

هر موتوری برای اینکه طول عمر خوب و عملکرد قابل قبولی داشته باشد ، باید از یک روغن موتور مناسب تغذیه کند. بهترین موتورهای خودرو هم در صورت نبود روغن موتور ، به مرور خراب شده و دچار مشکل می شوند. تعویض روغن موتور هم توسط امدادخودروها و هم توسط مراکز تعویض روغنی انجام می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شماره امداد خودرو با ما همراه باشید .

بهترین روغن برای پژو 2008 چیست ؟

خودروی پژو 2008 با موتور 1600 سی سی ، نیازمند 4.3 لیتر روغن موتور است. سطح کیفی که برای روغن موتور این خودرو پیشنهاد شده است ، SM یا SN است. گرانروی مناسب روغن موتور این خودرو باید 5W40 برای نواحی گرم و 5W30 برای نواحی سرد باشد. البته از روغن موتوری با گرانروی 5W30 می توان برای تمامی آب و هواها استفاده نمود. معمولاً روغن موتور پژوی 2008 را هر 5000 کیلومتر تعویض می کنند.

روغن موتور لیکومولی Super Leichtlauf 5w30 ، روغن موتور لیکومولی Top Tec 5w40 ، روغن موتور لوکینی Super Gold 5w30 ، روغن موتور توتال Quartz 9000 Energy 0w40  ، روغن موتور فول سنتتیک فوکس 5W30 SN ، روغن موتور کاسترول Edge 5w40 ، روغن موتور الف EVOLUTIN 900 FT ، روغن موتور زیک مدل X9 5W40 و … از جمله برترین روغن موتورهای این خودرو هستند.

نکات مهم برای انتخاب بهترین روغن برای پژو 2008 چیست ؟

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعویض روغن سیار
با ما همراه باشید .

  • برخی از خودروداران ، روغن موتور 5W30 و روغن موتور 5W40 را با یکدیگر مخلوط نموده و داخل موتور می ریزند که این کار کاملاً اشتباه است.
  • استفاده از روغن موتوری با سطح کیفی کمتر از SM یا SN اصلاً توصیه نمی شود. اگر از روغن موتورهایی با سطح کیفی پایین استفاده کنید ، عملکرد موتور خودرو افت می کند.
  • به منظور ممانعت از افت شتاب خودرو فرسوده شدن اجزای داخلی موتور ، هرگز روغن موتورهای 10W30 و 10W40 را برای این خودرو خریداری نکنید.

نحوه کنترل و تعویض روغن موتور این خودرو :

پس از آشنایی با بهترین روغن برای پژو 2008 ، با چگونگی تعویض روغن موتور این خودرو آشنا می شویم. برای چک کردن روغن موتور خودرو باید خودرو را در سطح صافی قرار دهید. نیم ساعت صبر کنید تا خودرو خنک شود. بنابراین برای چک کردن روغن موتور این خودرو آن را روشن نموده و سپس آن را در جای مسطحی پارک کرده و پس از گرم شدن موتور آن را خاموش نموده و نیم ساعت صبر می کنیم تا موتور خنک شود.

درب موتور را برداشته و اهرم را در جای خود گذاشته تا درب نیفتد. گیج را از بخش کناری محفظه موتور برداشته و آن را به خوبی تمیز کنید. گیج را مجدد در جای خود گذاشته و دوباره آن را در بیاورید و سطح روغن را چک کنید. ( نحوه چک کردن و تعویض بهترین روغن برای پژو 2008 )

دقت کنید که بر روی گیج روغن موتور دو بخش علامت گذاری شده است. خط نزدیکتر به انتهای گیج ، بیانگر کمترین مقدار است و خط دورتر از انتهای گیج ، بیانگر بیشترین مقدار است. در صورتی که سطح روغن از خط مینیمم کمتر باشد ، باید روغن موتور اضافه نمود تا سطح آن به خط ماکزیمم برسد. هرگز نباید سطح روغن موتور از خط ماکزیمم بیشتر باشد. بعد از چک کردن سطح روغن موتور ، گیج را در جای خود بگذارید.

نکته مهمی که باید بدان توجه داشته باشید ، این است که احتیاط را رعایت کنید. اگر موتور اندکی داغ باشد و دست شما با آن تماس پیدا کند ، حتماً دست شما می سوزد. بنابراین به ذکر نکات ایمنی توجه داشته باشید.

کی باید روغن موتور پژو 2008  را عوض کنیم ؟

روغن موتور خودروی پژو باید با استفاده از بهترین روغن برای پژو 2008 در زمان مناسب تعویض شود. همانطور که اشاره کردیم معمولاً هر 5000 کیلومتر به تعویض روغن موتور خودرو اقدام می کنند. اما زمان دقیق تعویض روغن هر خودروی پژو دو هزار و هشتی ، ممکن است با توجه به عواملی متفاوت باشد. برای مثال اگر از روغن موتور سنتتیک استفاده می کنید ، زمان تعویض روغن موتور 8000 الی 10000 کیلومتر می باشد.

روشن شدن چراغ فشار روغن موتور ، راه دیگری است که زمان تعویض موتور روغن خودرو را نشان می دهد. در زمان روشن شدن این چراغ حتماً در جای مناسبی توقف نموده و روغن موتور را چک کنید. در صورت نیاز به تعویض روغن حتماً با شماره امداد خودرو تماس حاصل نموده و یا به یک مرکز تعویض روغنی مراجعه کنید. ممکن است روشدن شدن چراغ روغن به دلیل کاهش روغن موتور نباشد و علت دیگری داشته باشد که باید از سوی تکنسین ها بررسی شود. بنابراین علاوه بر انتخاب بهترین روغن برای پژو 2008 باید به این موارد توجه داشته باشید.

اگر دقت کنید یک نشانگر دیجیتالی در بخش فوقانی نشانگر دیجیتالی سرعت وجود دارد که نمایش دهنده وضعیت روغن موتور پژو 2008 می باشد. این گیج الکترونیکی کمی پس از وارد کردن سوییچ با نمایان شدن پیغامی روی نمایشگر خودرو ، بیانگر سطح روغن موتور خودرو است.

در صورتی که عبارت Oil Ok نمایان شد ، بدان معناست که سطح روغن موتور به اندازه است. چنانچه Oil نمایان شد یا عبارت دیگری نمایان شد ، یعنی روغن موتور به تعویض و یا افزوده شدن نیاز دارد. ممکن است با نمایان شدن علامت ” Oil – – ” روبرو شوید که در این حالت یعنی مشکلی در سیستم روغن کاری موتور وجود دارد. حتماً با توضیحات فوق اطلاعات خوبی درباره انتخاب بهترین روغن برای پژو 2008 و نحوه تعویض آن بدست آورده اید. حال به معرفی بهترین روغن موتور سایر خودروهای پژو می پردازیم.

روغن موتور پژو 207 اتومات و دنده ای

 

بهترین روغن برای پژو

 

207 ، از دیگر خودروهای محبوب در ایران است. یکی از مواردی که موجب بهبود عملکرد خودروی 207 می شود ، استفاده از یک روغن موتور مناسب برای آن است. روغن موتور مناسب این خودرو با توجه به ویسکوزیته ، درجه نقطه انبساط و انقباض و سایر موارد مشخص می شود. روغن موتورهای مختلفی در بازار وجود دارند که مناسب این خودرو هستند. اما خودروداران باید به انتخاب بهترین روغن برای این خودرو توجه داشته باشند و هر روغن موتور را برای 207 استفاده نکنند. همانند اطلاعات ارائه شده درباره انتخاب بهترین روغن برای پژو 2008 ، اطلاعاتی درباره روغن موتور 207 ارائه می دهیم.

بهترین روغن موتور برای 207 دنده ای

سطح کیفی روغن موتور خودروی 207 دنده ای ، باید SM یا SN یا SL باشد. روغن موتوری که برای این خودرو انتخاب می کنید باید دارای گرانروی 10W40 نیمه سنتتیک و فول سنتتیک باشد. این روغن برای استفاده در هر هوایی مناسب است. اما روغن هایی با گرانروی 5W40 برای استفاده در هوای سرد مناسب هستند. این روغن موتورها موجب بهبود شتاب خودرو می شوند.

نکته مهم دیگر در ارتباط با این خودرو ، حجم روغن موتور موردنیاز این خودرو است. معمولاً برای این خودرو باید یک روغن موتور 4 لیتری خریداری کرد. روغن موتور خودروی 207 ، باید هر 7000 الی 10000 کیلومتر تعویض شود. به همراه تعویض روغن موتور ، حتماً باید فیلتر روغن موتور را تعویض نمود.

همانند معرفی بهترین روغن برای پژو 2008 ، چندین مورد از بهترین روغن موتورها برای 207 دنده ای را به شما معرفی می کنیم. روغن موتور بارلیز 10W40 فول سنتتیک BZ-1 ، روغن موتور بارلیز 5W40 SN فول سنتتیک ، روغن موتور زیک SK ZIC X9 5W40 SN ، روغن موتور پروفیکار PROFIC- CAR ULTRA SM و … از جمله بهترین روغن موتورهای برای 207 دنده ای می باشند.

بهترین روغن موتور برای 207 اتومات

برای خودروی 207 اتومات باید روغن موتورهایی با سطح کیفی SM یا SN یا SL را انتخاب کرد. استفاده از روغن موتورهای تمام سنتتیک و یا نیمه سنتتیک به شدت توصیه می شود. بهترین روغن برای پژو 2008 ، پژو 207 و پژو 206 دارای گرانروی متناسب با مشخصات فنی موتور هر یک از این خودروها هستند.

گرانروی مناسب روغن موتور خودروی 207 دنده ای باید 10W40  باشد که این روغن موتور برای هر آب و هوایی مناسب است. اما روغن موتور مناسب خودروی 207 دنده ای برای هوای سرد که در بهبود شتاب موتور هم اثرگذار است ، روغن موتور 5W40 می باشد. یک روغن موتور 4 لیتری برای این خودرو مناسب است. در زمان تعویض روغن موتور 207 ، تعویض فیلتر روغن موتور فراموش نشود. روغن موتور 207 دنده ای را باید هر 7000 الی 10000 کیلومتر تعویض کرد.

نکته مهم : توجه داشته باشید که بهترین روغن برای پژو 2008 ، پژو 207 و پژو 206 را از میان روغن موتورهای اصل و اورجینال انتخاب کنید. امروزه روغن موتورهای فیک زیادی در بازار وجود دارند که استفاده از آنها تهدیدی جدی برای سلامت موتور خودرو است.

روغن موتور پژو 206 اتومات و دنده ای

 

بهترین روغن برای پژو

 

206 ، از دیگر خودروهای دوست داشتنی و محبوب در ایران است که از خرید آن به شدت استقبال شده است. به طوریکه قطعاً در تمامی کوچه و خیابان ها شاهد خودروی 206 در مدل های مختلف خواهید بود. ابعاد جمع و جور ، طراحی زیبا ، شتاب بالا و قدرت فنی این خودرو سبب محبوبیت آن شده است.

برای اینکه این خودرو دارای عملکرد خوبی باشد باید به نیازهای آن توجه داشت. یکی از نیازهای این خودرو که باید بدان توجه داشت ، تعویض روغن موتور است. بهترین روغن برای پژو 2008 ، پژو 206 و پژو 207 باید با توجه به فاکتورهایی مانند ویسکوزیته ، استاندارد و … انتخاب شود.

بهترین برند روغن موتور پژو 206

برای خودروی 206 موتور TU3 باید از روغن موتور 20W50 در تابستان و روغن موتور 10W40 در زمستان استفاده نمود. برای خودروی 206 موتور TU5 باید از روغن موتورهای 10W40 در تابستان و 5W40  و 5W30 در زمستان استفاده نمود.

روغن موتور مناسب این خودروها باید به صورت سنتتیک و یا نیمه سنتتیک باشد. سطح کیفی این روغن موتورها بنا به توصیه کارشناسان باید SL یا SM یا SN باشد. برندهای لیکومولی ، بهتام ، آیسین ، ادینول و بهران سوپر و … از جمله بهترین برندها برای این خودرو هستند.

برای پژو 206 تیپ 2 و دیگر مدل های 206 با موتور TU3 بدون تعویض فیلتر به 3 لیتر روغن موتور نیاز است و با تعویض فیلتر به 3.25 لیتر روغن نیاز است. اما برای پژو 206 تیپ 5 ، 206 صندوق دار و دیگر مدل های دارای موتور TU5 بدون تعویض فیلتر روغن به 3.25 لیتر روغن موتور و با تعویض فیلتر به 3.75 لیتر روغن موتور نیاز است.

قیمت بهترین روغن برای پژو 2008 ، پژو 206 و پژو 207

نرخ بهترین روغن موتور برای این خودروها بر اساس ویژگی های آنها تعیین می شود. در حال حاضر با نرخ مناسبی می توان به تهیه یک روغن موتور مناسب اقدام نمود. در واقع تعویض روغن موتور برای شما هزینه زیادی ندارد. شما در زمان خرید روغن موتور باید به کیفیت و تناسب روغن موتور با موتور خودروی خود توجه کنید و به دنبال خرید روغن موتورهای ارزان قیمت نباشید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید