بهترین روغن برای سانگ یانگ تیوولی

بهترین روغن برای سانگ یانگ تیوولی باید از میان روغن موتورهای بهران ، ایرانول ، توتال ، ادینول و … انتخاب شود.

سانگ یانگ ، یکی از کمپانی های خودروسازی کره ای است که خودروهای باکیفیتی را به بازار ارائه داده است. سانگ یانگ تیوولی ، یک کراس اوور کوچک است که در دو مدل اسپرت و الیت 2016 در ایران وجود دارد.

ظاهر این خودرو بسیار چشم نواز و زیبا است و همین مسئله موجب شده است که درصد زیادی از افراد به خرید این خودروها علاقمند شوند. از مزایای دیگر این خودرو می توان به طراحی داخلی خوب آن ، امکانات ایمنی بسیار خوب ، کابین جادار و … اشاره نمود. کارشناسان معتقدند که این خودرو در مقایسه با سایر رقبای چینی و کره ای ، کندتر است. به هر حال این خودرو در ایران ، طرفداران زیادی دارد. یکی از موضوعات مهم برای مالکان این خودروها ، انتخاب بهترین روغن برای سانگ یانگ تیوولی است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعویض روغن سیار
با ما همراه باشید .

چرا تعویض روغن موتور اهمیت دارد ؟

یکی از مهمترین کارهایی که هر خودروداری باید انجام دهد ، چک کردن روغن موتور است. اگر روغن موتور کیفیت خود را از دست داده باشد ، باید تعویض شود. استفاده از روغن موتور از آن جهت اهمیت دارد که از تماس فلز با فلز ممانعت به عمل می آورد. پمپ ها با فشار بسیار زیاد به انتقال روغن موتور به میل لنگ و یاتاقان و … اقدام می کنند.

حرارت و فشاری که از این پروسه هر بار به روغن موتور وارد می شود ، سبب کاهش کیفیت روغن موتور می شود. در این شرایط باید روغن موتور خودرو را عوض کرد. فیلتر روغن موتور باید تمامی آلودگی ها را از بین ببرد تا روغن موتور توان ارائه عملکرد مطلوب را داشته باشد. اگر آلودگی بسیار زیاد شود ، فیلتر دیگر توان کار کردن را ندارد. در این شرایط پمپ روغن ناتوان از انتقال روغن موتور به بخش های گوناگون خواهد بود. در نتیجه اجزای فلزی با یکدیگر تماس پیدا کرده و شدت آلودگی زیاد می شود. بنابراین باید با استفاده از بهترین روغن برای سانگ یانگ تیوولی ، به تعویض روغن موتور این خودرو اقدام نمود.

دقیقاً کی روغن موتور را تعویض کنیم ؟

مدت زمان استفاده از هر روغن موتور به عواملی مانند نحوه رانندگی ، قدیمی یا جدید بودن موتور ، شرایط جاده ها ، آب و هوا و … بستگی دارد. به طور مثال رانندگی در جاده هایی که صعب العبور و بی کیفیت هستند ، موجب کاهش طول عمر روغن موتور می شود. رانندگی در گرما یا سرمای شدید موجب کاهش کیفیت روغن موتور می شود.

زمان تعویض روغن هر خودرویی با یکدیگر متفاوت است. بنابراین خودروداران باید با توجه به نوع خودروی خود در زمان مناسب به تعویض روغن موتور خودروی خود اقدام کنند. نکته مهم دیگر این است که تعویض روغن موتور با استفاده از بهترین روغن موتور انجام شود.

بهترین روغن برای سانگ یانگ تیوولی چیست ؟

بر اساس توصیه هایی که کمپانی سازنده خودرو کرده است ، بهترین روغن موتور برای این خودرو باید از گرانروی 5w30 و 5w40 و سطح کیفی SN برخوردار باشد. حجم روغن موتور این خودرو ، 4 لیتر است.

بهترین روغن موتورها برای این خودرو در نواحی معتدل شامل روغن موتور ایرانول سوپر رونیا 5W30 ، روغن موتور بهران سوپر رانا 5W30 ، روغن موتور سپاهان سوپر پلاتینیوم 5W30 ، روغن موتور ادینول 5W30 Permium C3-DX ، روغن موتور توتال Q Ineo mc3 5w30 و .. می باشند.

بهترین روغن برای سانگ یانگ تیوولی در نواحی گرم شامل روغن موتور توتال Q9000 Energy 5w40 ، روغن موتور الف Evolution SXR 5W40 ، روغن موتور فلومکس High Tech 5w40 ، روغن موتور الف Evolution FT 5w40 ، روغن موتور شل Helix Ultra 5w40 ، روغن موتور ایرانول سوپر رویال 5w40 ، روغن موتور بهران سوپر رانا 5w40 و … می باشند.

ویژگی های روغن موتور ایده آل برای سانگ یانگ

روغن موتورهای زیادی در بازار وجود دارند که خودروداران برای تشخیص روغن موتور باکیفیت و اصل ، کار دشواری دارند. بنابراین بهتر است تعویض روغن موتور خودروی خود را در تعویض روغنی های معتبر و یا توسط بهترین امداد خودروها انجام دهید. اگر خودتان قصد خرید روغن موتور مناسب برای خودروی خود را دارید ، به موارد زیر توجه کنید : بهترین روغن برای سانگ یانگ تیوولی را با توجه به این موارد خریداری کنید :

  • روغن موتور باید دارای ویسکوزیته یا گرانروی ایده آل باشد. اگر ویسکوزیته روغن پایین باشد ، روغن در هوای گرم رقیق و روان شده و ممکن است دردسرساز شود. اگر گرانروی بیش از اندازه باشد ، غلظت روغن بالا خواهد بود و به سختی حرکت می کند که این مسئله موجب خرابی موتور می شود.
  • روغن موتور مناسب خودرو باید دارای استاندارد SAE موردانتظار باشد. معمولاً به این متغیر ، اعداد صفر یا شصت را نسبت می دهند. هر چه این عدد بالاتر باشد یعنی غلظت روغن موتور بیشتر است. بنابراین در زمان خرید بهترین روغن برای سانگ یانگ تیوولی به استاندارد یا SAE آن توجه داشته باشید.
  • مورد سومی که باید در زمان خرید روغن موتور به آن توجه کرد ، استاندارد API است. این متغیر با آب و هوای منطقه شما ، ارتباط دارد. این مورد به بنزینی یا دیزلی بودن موتور خودرو مربوط است. استاندارد برای موتور بنزین با حرف S و برای موتور دیزلی با حرف C نمایش داده می شود. در واقع سطح کیفی روغن موتور با این شاخصه معرفی می شود.

با توجه به موارد گفته شده می توان بهترین روغن موتور را خریداری نمود.

قیمت بهترین روغن برای سانگ یانگ تیوولی

نرخ روغن موتور با توجه به برند روغن موتور ، استاندارد روغن موتور ، گرانروی روغن موتور ، حجم روغن موتور و سایر موارد متفاوت است. دقت کنید که بهترین روغن موتورها دارای قیمت پایینی نیستند. بنابراین برای خودروی خود ارزش قائل شوید و از خرید روغن موتورهای ارزان قیمت و فیک خودداری کنید.

موتور خودرو ، قطعه با ارزشی است که باید برای حفظ سلامت آن اقدامات لازم را انجام داد. تعویض به موقع روغن موتور با استفاده از بهترین و باکیفیت ترین روغن موتور ، اقدامی است که سلامت موتور خودروی شما را تضمین می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید