بررسی دلایل ریپ زدن ماشین

ریپ زدن ماشین به علل گوناگونی رخ می دهد. اگر خودروی شما هم دچار این مشکل است ، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

پرسنل مجرب ما در کمترین زمان کنار شما خواهد بود
تعمیرات همراه با گارانتی
همین حالا تماس بگیرید….

ریپ‌زدن اصطلاحی است که به جلو پرت شدن ماشین پس از چندین تکان شدید ، گفته می شود. گاهی منظور از ریپ ، ایجاد صداهای غیرعادی از خودرو است. این مشکل به هر شکلی که نمایان می شود ، باید در اولین فرصت عیب یابی و رفع شود تا موجب آسیب رسانی به سایر قطعات نشود.

اگر از این مشکل خودروی خود رنج می برید ، می توانید از تکنسین های ما بخواهید که به حل مشکل اقدام کنند و شما را از رفتن به مکانیکی نجات دهند. امداد خودروی امدادجان برای رفع هر مشکلی برنامه ریزی کرده است و خدمات مختلفی را ارائه می دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیرکار خودرو با ما همراه باشید .

علل ریپ زدن ماشین در زمان های مختلف

اگر در زمان استارت زدن خودرو ، گذر از سربالایی و … با مشکل حرکت ناگهانی خودرو به سمت جلو پس از چندین تکان مواجه می شوید ، حتماً بایستی به بررسی علت بروز مشکل اقدام فرمایید. مهمترین دلایل بروز این مشکل موارد زیر هستند :

انژکتورهای سوخت کثیف

این مورد ، یکی از شایع ترین علل بروز این مشکل است. چرا که انژکتورهای کثیف سبب از دست دادن قدرت موتور می شوند. مخصوصاً هنگامی که با سرعت ثابت رانندگی نموده و یا شتاب می گیرید. انرژکتورهای کثیف برای خودروی شما به شکل های مختلف دردسر می شوند.

شمع های کهنه یا جرم گرفته ، از علل ریپ زدن ماشین

بارها به تعویض شمع در زمان مناسب ، توصیه کرده ایم. اگر شمع های خودرو کهنه و کثیف باشند ، اشتعال سوخت با اختلال مواجه خواهد بود. این مسئله موجب می شود که ماشین در زمان شتاب گیری سریع دچار مشکل شود. پس حتماً بایستی شمع های کثیف و کهنه را تعویض نمود.

سیلندرهای معیوب

سیلندرهای معیوب موجب کاهش راندمان موتور می شود. حتی در این شرایط ممکن است موتور خاموش شود. اگر این مشکل به سرعت حل نشود ، عملکرد موتور دچار مشکل می شود. پس برای رفع مشکل سیلندرهای معیوب هر چه سریعتر دست به کار شوید.

آسیب دیدگی لوله های بنزین ، از علل ریپ زدن ماشین

آسیب دیدگی این لوله ها موجب از دست دادن نیروی خودرو می شود که به صورت ریپ‌زدن مشخص می شود. خرابی خط سوخت می تواند نتیجه بدتری داشته باشد و به صورت آتش گرفتن موتور ظاهر شود. خط سوخت در سرویس های دوره ای بایستی بررسی شوند تا در صورت وجود نشتی ، تعمیر شوند.

کثیفی فیلتر هوا

فیلتر هوا به منظور دفع آلاینده ها تعبیه شده است. اگر فیلتر جرم بگیرد و کثیف شود ، در جذب آلاینده ها دچار مشکل شده و این مسئله سبب می شود که خودرو در زمان روشن شدن و یا حین حرکت ، ریپ بزند. تمیزی و تعویض به موقع فیلتر ، اقدام مؤثری در جلوگیری از بروز این مشکل است.

انسداد هواکش ماشین

یکی دیگر از دلایل ریپ زدن ماشین ، مسدود شدن هواکش است. وجود انسداد سبب بروز مشکل در گرفتن سوخت لازم ماشین برای شتاب گیری می شود. در چنین شرایطی هوا و سوخت به درستی با یکدیگر ترکیب نشده و خودرو در شتاب گیری ضعیف عمل می کند.

انسداد مبدل های کاتالیزوری

انسداد مبدل های کاتالیزوری موجب می شود که خودرو به ریپ‌زدن بیفتد. ترکیب سوخت و هوا که از این مبدل گذر کرده ممکن است زیاد از حد غنی شده و سرانجام موجب گرفتگی می شود. در نتیجه خودرو در زمان گاز دادن ، ریپ می زند. با استفاده از پاک کننده های مخصوص می توان مبدل را تمیز کرد. اگر مشکل حل نشود باید از تکنسین کمک خواست تا به رفع مشکل اقدام نماید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شماره امداد خودرو با ما همراه باشید .

معیوب بودن کاربراتورهای ماشین های قدیمی ، از علل ریپ زدن ماشین

کاربراتور وظیفه کنترل میزان سوخت و هوا پیش از ورود به موتور را برعهده دارد. زمانی که این قطعه خراب شود ، نه تنها تکان های شدیدی در ماشین ایجاد می شود ، بلکه موتور به شدت ضعیف کار می کند. بنابراین باید به رفع مشکل کاربراتور اقدام نمود. اگر در زمینه عیب یابی و تعمیر خودرو تخصصی ندارید ، خواهشاً آن را دستکاری نکنید و گمان نکنید که صرفاً با خواندن چندین مقاله در سایت های اینترنتی می توانید به تعمیر خودرو اقدام کنید. برای سرویس و تعمیر خودروی خود در محل ، با امدادجان تماس بگیرید.

رفع مشکل ریپ زنی خودرو چگونه است ؟

راه حل رفع مشکل با توجه به دلیل بروز مشکل ، متفاوت است. گاهی نیاز به تعمیر سیلندر است و گاهی باید به تعویض فیلتر اقدام کرد. همچنین ممکن است اقدامات دیگری صورت بگیرد تا مشکل خودرو حل شود. پس نخستین و مهمترین اقدام برای رفع مشکل ، شناسایی دلیل بروز مشکل است.

خودروی خود را در اولین فرصت به مکانیک ماهر و متخصصی نشان دهید تا با یک بررسی جامع بتواند علت بروز مشکل را شناسایی و برای رفع آن ، اقدام مناسب را انجام دهد.

دلیل ریپ‌زدن خودرو در زمان روشن بودن کولر

برخی از رانندگان عنوان می کنند که خودروی آنها در زمان روشن کردن کولر با مشکل ریپ زدن ماشین مواجه می شود. درنظر داشته باشید که روشن شدن کولر خودرو موجب می شود که قدرت موتور کاهش پیدا کند. در این حالت ، بدیهی است که خودرو مانند قبل کار نکرده و ضعیف تر عمل کند. در این شرایط ، نوسان در کارکرد کمپرسور موجب دل دل کردن خودرو و یا ریپ‌زدن آن می کند. سرویس های دوره ای در پیشگیری از بروز این مشکل ، تأثیر زیادی دارند.

ریپ‌زدن خودروی صفر کیلومتر

اگر خودروی صفرکیلومتر شما به مشکل ریپ زدن ماشین مواجه شد ، تعجب نکنید. در موارد نادری پیش می آید که خودروهای صفر کیلومتر با این مشکل مواجه شوند. با دیدن این مشکل در خودروی صفر کیلومتر نباید به تعمیرگاه مراجعه کرد. بلکه باید به نمایندگی خودرو مراجعه کرد.

 

– امیدواریم که اطلاعات ارائه شده برای شما مفید بوده باشد. امدادجان آمادگی دارد که این مشکل خودروی شما را در سریعترین زمان در هر موقعیتی که شما اعلام بفرمایید ، حل کند. در صورت تمایل به رفع مشکلات به دست امدادگران ما با شماره 02148287444 تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید