باتری به باتری

باتری به باتری ، یکی از بهترین روش های شارژ کردن باتری خودرو است. این روش باید به صورت اصولی انجام شود تا آسیبی متوجه باتری و دینام نشود.

پرسنل مجرب ما در کمترین زمان کنار شما خواهد بود
تعمیرات همراه با گارانتی
همین حالا تماس بگیرید….

یکی از مشکلاتی که گاهاً برای خودروهای مختلف بوجود می آید ، خوابیدن باتری و روشن نشدن خودرو ناشی از این مشکل است. زمانی که خودرو استارت نمی خورد ، نخستین موردی که باید چک نمود باتری خودرو است. زیرا مشکل استارت نخوردن باتری در اغلب مواقع ، به خوابیدن باتری مربوط می شود.

دلایل خوابیدن باتری ماشین

پیش از اینکه درباره باتری به باتری کردن صحبت کنیم ، به بررسی دلایل خوابیدن باتری ماشین می پردازیم. مواردی همچون روشن ماندن چراغ های جلوی ماشین ، بی کیفیت شدن اتصالات باتری ، شرایط آب و هوایی نامساعد ، خرابی دینام ، رانندگی کردن های زیاد در مسافت های کوتاه ، تمام شدن عمر باتری و … موجب می شوند که باتری خودرو به اصطلاح خوابیده و یا شارژ از دست بدهد.

اغلب خودروهایی که در مناطق بسیار گرم و یا مناطق بسیار سرد تردد دارند ، با مشکل خوابیدن باتری روبرو می شوند. البته باتری های جدید از مقاومت بیشتری در مقابل هوای سرد و گرم برخوردار هستند و کمتر با این مشکل مواجه می شوند.

نشانه های خالی شدن باتری اتومبیل

 

 

باتری به باتری

 

چندین نشانه می تواند به منزله ی تمام شدن شارژ باتری اتومبیل شما باشد که در این شرایط باید به باتری به باتری کردن اقدام نمایید. اگر به صورت دقیق بخواهید با نشانه های خالی شدن باتری خودرو آشنا شوید باید به زمان رخ دادن نشانه ها توجه کنید. اگر پیش از استارت زدن متوجه شوید که با چرخاندن سوییچ ، چراغ ها و صفحه کیلومتر شمار و … روشن نمی شوند ، یعنی باتری خوابیده است.

اگر زمان استارت زدن خودرو متوجه شوید که باید برای استارت زدن چندین بار تلاش کنید و در نهایت خودرو به سختی روشن می شود ، یعنی باتری خودروی شما خوابیده است. چنانچه با فشردن پدال گاز ، نور چراغ ها کم سوتر می شوند ، یعنی باتری خوابیده و یا به شدت ضعیف شده است. خاموش شدن ضبط و چراغ ها در حین رانندگی ممکن است به دلیل خوابیدن باتری باشد. بنابراین با دیدن این نشانه ها باید برای باتری به باتری کردن خودرو دست به کار شوید.

نحوه باطری به باطری خودرو

 

باتری به باتری

 

ما توصیه می کنیم که خودتان به انجام این کار اقدام نکنید و از امدادخودروها بخواهید که این کار را برای شما انجام دهند. امدادخودروها ، عملیات باطری به باطری را در محل و در کوتاهترین زمان ممکن انجام می دهند. خدمات امدادخودروها بسیار متنوع و گسترده است و شامل خدماتی همانند پمپ بنزین سیار ، حمل خودرو ، تعویض باتری در محل و … است.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پمپ بنزین سیار با ما همراه باشید.

اما گاهی ممکن است شما خودتان بخواهید باطری به باطری کردن خودروی خود را انجام دهید و تمایلی به تماس با امدادباتری ها نداشته باشید. در چنین شرایطی باید با نحوه باطری به باطری کردن خودروی خود آشنا باشید. برای این کار باید یک خودرو با باتری سالم در اختیار داشته باشید تا از آن کمک بگیرید. سپس باتری به باتری کردن خودرو را طبق مراحل زیر انجام دهید.

خودروی دارای باتری سالم را در کنار خودروی دارای باتری معیوب پارک نمایید. هر دو خودرو را خاموش کنید و کاپوت و یا صندوق عقب آن را بالا بزنید.حال باید از کابل های مناسب برای این کار استفاده کنید. کابل ها باید به صورت دو کابل قطور و روکش دار باشند که در انتهای هر یک انبرهایی وجود داشته باشد. این کابل ها معمولاً مشکلی و قرمز و یا قرمز و سورمه ای می باشند.

کابل قرمز را به پایانه مثبت باتری سالم و طرف دیگر آن را به پایانه مثبت باتری معیوب وصل می کنید. کابل مشکی یا سورمه ای رنگ را به بدنه ماشین و سر دیگر آن را به پایانه منفی باتری سالم وصل می کنید.

در ادامه باتری به باتری کردن خودرو ، ماشین دارای باتری سالم را استارت بزنید تا روشن شود. کمی مکث کنید و پس از آن برای روشن کردن ماشین دارای باتری خراب اقدام نمایید. چنانچه ماشین روشن شد ، کابل سیاه را از بدنه خودروی معیوب جدا کنید و سمت دیگر کابل را از ماشین جدا کنید. کابل قرمز را از هر دو خودرو جدا کنید. در صورتی که خودرو روشن نشد ، چندین دقیق صبر نموده و سپس مراحل را مجدداً انجام دهید.

مدت زمان تقریبی باطری به باطری خودرو

باطری به باطری خودرو نباید بیشتر از 6 الی 7 دقیقه طول بکشد. اگر کابل ها بیشتر از این زمان به باتری ها وصل باشند ، موجب تضعیف باتری سالم می شود. پس از اینکه خودرو روشن شد باید به مدت نیم ساعت با آن رانندگی کنید تا باتری از طریق دینام شارژ شود تا برای استارت های بعدی دچار مشکل نباشید.

اگر باتری به باتری کردن توسط امدادخودروها انجام شود ، در اندک زمانی خودرو روشن می شود و این عملیات به پایان می رسد. اما اگر خودتان این کار را انجام دهید و ناشی باشید ، ممکن است دقایق زیادی را برای انجام این کار وقت بگذارید و در نهایت هم موفق به انجام این کار نشوید.

شارژ شدن باطری خودرو در حالت ایستای ماشین

یکی از سؤالات مخاطبان این است که آیا در حالتی که ماشین روشن است و حرکت نمی کند ، باتری ماشین شارژ می شود ؟ در پاسخ باید عرض کنیم که این کار با توجه به نوع خودرو و نوع باتری اتومبیل شما ممکن است به شکل مختلفی انجام می شود. زمانی که خودرو در وضعیت ایستا است ، باتری شارژ می شود. دینام ، وظیفه شارژ کردن باتری را بر عهده دارد و جریان برق را به موتور می رساند. تا هنگامی که موتور در حال به حرکت درآوردن دینام است ، دینام به خوبی برق تولید نموده و جریان برق موردنیاز باتری را فراهم می کند.

نکات مهم پیش از شارژ باتری خودرو

 

باتری به باتری

 

قبل از باتری به باتری کردن خودرو و یا شارژ خودرو به سایر روش ها ، باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. البته مجدداً تأکید می کنیم که اگر خدمات موردنیاز باتری خودروی خود را از امدادخودروها تقاضا کنید ، دیگر نیازی به آماده کردن ابزارها و تجهیزات لازم و توجه به نکات ایمنی نخواهید داشت. امداد خودرو امدادجان ، متخصص ارائه خدمات مربوط به باتری خودرو است. همچنین این مجموعه در ارائه سایر خدمات همانند حمل خودرو ، سرویس و تعمیر خودرو و … بسیار حرفه ای عمل می کند.

شما عزیزان می توانید در صورتی که به یدک کش خودرو احتیاج دارید به صفحه ی مربوطه مراجعه نمایید.

برای شارژ باتری خودرو باید به نکات زیر توجه کنید :

– به دلایل مشکلاتی که ممکن است ایجاد شود ، باید از عینک های محافظ استفاده کنید تا چشم های شما در حین فرآیند باطری به باطری آسیب نبیند.

– باتری به باتری باید در محلی انجام شود که تهویه مناسب در آنجا وجود داشته باشد. در حین انجام این کار از چراغ قوه و یا نور موبایل کمک بگیرید تا محیط روشن شود و در استفاده از کابل ها و نحوه اتصال آنها مرتکب خطایی نشوید.

– این نکته مهم را به خاطر داشته باشید که در حین فرآیند باطری به باطری ، کودکی در نزدیکی خودروها وجود نداشته باشد. ممکن است در اثر برخورد کابل های منفی و مثبت ، جرقه هایی ایجاد شود و این مسئله خطرساز باشد.

– اگر تاکنون این کار را انجام نداده اید و هیچگونه تجربه ای در این زمینه ندارید و شخص دیگری در دسترس شما نیست که به شما کمک کند ،هرگز به انجام این کار اقدام نکنید و از امدادخودروها بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد.

سایر روش های شارژ باتری ماشین

باتری به باتری کردن خودرو ، تنها روش شارژ شدن باتری نیست و روش های دیگری برای این کار وجود دارند. سایر روش های شارژ باتری شامل استفاده از دستگاه شارژر باتری خودرو ، پنل خورشیدی ، آداپتور لپ تاپ ، دستگاه جوشکاری و … است. اما اغلب این روش ها ، کاربردی نبوده و معمولاً مورد استفاده قرار نمی گیرند. روش باطری به باطری و استفاده از دستگاه شارژر متداول است. اما برای انجام هر یک از این روش ها به ابزارها و یا تجهیزات نیاز است که ممکن است در اختیار شما نباشد. لذا با تماس با  امدادخودروها می توانید باتری خودروی خود را در محل و بدون نیاز به هیچگونه ابزاری شارژ کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شماره امداد خودرو با ما همراه باشید .

اطمینان از خالی بودن باتری پیش از انجام باطری به باطری

اگر خودروی شما استارت نمی خورد و روشن نمی شود ، نباید بلافاصله به باتری به باتری کردن خودروی خود اقدام نمایید. ممکن است مشکل از باتری خودروی شما نباشد و استارت نخوردن خودرو ، دلیل دیگری داشته باشد. برای اطمینان از خرابی و یا خالی شدن باتری باید دو مورد را چک کنید.

اگر استارت می زنید و همزمان چراغ های خودرو به صورت ضعیف روشن می شوند ، یعنی مشکل از باتری خودرو است. زیرا باتری در کم شارژترین حالت ، موجب ایجاد نور ضعیفی در چراغ ها می شود. اما اگر چرغ ها اصلاً روشن نمی شوند و حتی نور ضعیفی ندارند ، ممکن است مشکل استارت نخوردن و روشن نشدن خودرو مربوط به سیستم سوئیچ و استارت شما باشد.

همچنین دقت کنید که اگر ایراد از باتری باشد ، بعد از استارت زدن  باید ماشین برای روشن شدن تلاش کند. در حالتی که پس از استارت زدن ، سریع متوقف شده و خودرو برای روشن شدن هیچ تلاشی نداشته باشد ، ایراد از باتری خودرو نیست.

باتری به باتری سیار در محل

 

باتری به باتری

 

برای اینکه از خدمات باطری به باطری سیار برخوردار شوید و دیگر دردسر انجام مراحل باطری به باطری را نداشته باشید ، با امدادجان تماس حاصل کنید. امدادجان عملیات باطری به باطری را به صورت حرفه ای و با کیفیت بسیار بالا انجام می دهد.

در هر کجای ایران عزیز که هستید می توانید از این خدمات برخوردار شوید. از آنجا که امدادگران ما برای تشخیص موقعیت دقیق خودروی شما از سامانه GPS استفاده می کنند ، با سرعت بالایی خود را به موقعیت دقیق شما رسانده و اصلاً شما را معطل نمی گذارند. امدادجان اکیپ های مختلفی را در مناطق مختلف در کشور مستقر نموده است تا به محض تماس خودروداران به سرعت در محل حاضر شوند و امکان ارائه سریع خدمات را داشته باشند.

باتری به باتری کردن خودروی شما را آنچنان انجام می دهیم که هیچگونه آسیبی به باتری و دینام خودروی شما وارد نشود. بسیاری از افراد در انجام عملیات باطری به باطری ، بی دقتی نموده و این بی دقتی موجب می شود که صدماتی به باتری سالم و یا دینام و … وارد شود. به همین علت است که بارها تأکید می کنیم که انجام عملیات باطری به باطری را ساده نپنداشته و انجام این کار را به متخصصان واگذار کنید.

در زمانی که شما با مشکل استارت نخوردن خودرو مواجه می شوید ، برای شما بسیار مهم است که بدون اینکه خودروی خود را تا مسافتی دور جابه جا کنید بتوانید مشکل باتری خودرو را در همان موقعیت به اصولی ترین شکل برطرف کنید. به همین علت امدادجان ، خدمات باطری به باطری را در محل ارائه می دهد که موجب راحتی بیشتر خودروداران شود.

هزینه باتری به باتری ماشین

نرخ باطری به باطری با توجه به موقعیت خودروی شما ، نوع باتری خودروی شما ، وجود یا عدم وجود سایر نواقص در باتری و متعلقات آن و … تعیین می شود. امدادجان ، نخست به تست باتری شما اقدام نموده و هنگامی که مطمئن می شود شارژ از دست داده است به عملیات باتری به باتری اقدام می کند. اطمینان داشته باشید که امدادجان با مناسب ترین قیمت به ارائه خدمات در این زمینه اقدام نموده و هیچگونه هزینه مازادی از شما عزیزان دریافت نمی کند. چراکه ما خود را موظف به دریافت هزینه های تصویب شده از سوی اتحادیه ها می دانیم و برای کسب رضایت شما به ارائه خدمات می پردازیم.

چرا باتری به باتری ، بهترین روش شارژ باتری خودرو است ؟

همانگونه که اشاره نمودیم روش های مختلفی برای شارژ باتری وجود دارد. اما بهترین آنها که در تمام کشورهای جهان مورد استفاده قرار می گیرد ، تکنیک باطری به باطری است. این روش کاملاً نتیجه بخش است و به کمترین ابزار و امکانات نیاز دارد. هزینه شارژ باتری خودرو با روش باطری به باطری بسیار کمتر از سایر روش ها است. ما باتری خودروی شما را به بهترین کیفیت شارژ می کنیم.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالا بروید